Giro d'Italia 2014: etap 4: Nacer Bouhanni pierwszy na wodnym lodowisku

Nacer Bouhanni wygrał czwarty etap tegorocznego Giro d'Italia. 23-letni sprinter grupy FDJ.fr na dramatycznym finiszu uporał się z Giacomo Nizzolo (Trek) i Tomem Veelersem (Giant-Shimano).

Liderem wyścigu pozostał Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge).

Opuszczenie Giro przez chorującego Marcela Kittela (Giant) tchnęło nowego ducha w pozostałych sprinterów. Nim jednak nastąpił końcowy sprint należało wcześniej dojechać do Bari, gdzie wyznaczono trasę na pokonywanej 8 razy rundzie o długości 8,25 km.

Włochy przywitały peleton pogodą... jak z Irlandii. Niebo po starcie płakało, co sprawiło, że jezdnia zrobiła się bardzo niebezpieczna. Kolarze nie chcieli narażać swego zdrowia, dlatego spokojnie, w wolnym tempie, przemierzali dystans.

Sędziowie wyszli na przeciw ich oczekiwaniom, decydując się zatrzymać czas w chwili wjazdu na ostatnie okrążenie.

Decyzja okazała się słuszna, ponieważ gdy peleton rozpędził się przed metą od razu doszło do kilku upadków. Grupa pękła, na czele znalazła się nagle szóstka, w tym czterech zawodników zespołu Giant. Pozostali sprinterzy w tym Bouhanni, ścigali tych uciekinierów.

Na ostatniej prostej po zwycięstwo wypuszczony został Veelers. Za Holendrem ze znaczną stratą ruszyli Bouhanni i Nizzolo. Francuz błyskawicznie dopadł słabnącą ofiarę, odnosząc pierwszy sukces w wielkim tourze.

fot. Lapresse

Wyniki 4. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Giovinazzo - Bari (112 km):

Miejsca polskich zawodników
78. Przemysław Niemiec - 0:00
93. Rafał Majka - 0:00
143. Paweł Poljański - 0:00

po etapie
19. Rafał Majka - 0:26
24. Paweł Poljański - 0:37
105. Przemysław Niemiec - 1:34

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                    2:22:06
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  3 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  5 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  6 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
  7 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
  8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  9 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 10 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 11 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 12 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 13 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 14 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 15 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 16 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 17 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 18 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 19 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 20 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 21 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 22 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 23 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 24 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 25 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 26 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 27 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 28 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 29 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 30 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 31 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 32 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 33 Michel Koch (Ger) Cannondale
 34 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 35 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 36 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 37 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 38 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 39 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 40 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 41 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 42 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 43 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
 44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 45 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 46 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 47 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 49 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
 50 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
 51 Davide Villella (Ita) Cannondale
 52 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro             
 53 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro             
 54 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
 55 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 56 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 57 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 58 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 59 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 60 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 61 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 62 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 63 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 64 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 65 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 66 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 67 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 68 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 69 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 70 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 71 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 75 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 76 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 77 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 78 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 79 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 80 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 81 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 82 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 83 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 84 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 85 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 86 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
 87 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 88 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 89 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 90 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 91 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 92 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 93 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 94 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 95 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 96 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 97 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 98 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
100 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
101 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
102 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
103 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
104 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
105 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
106 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
107 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
108 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro             
109 Rick Flens (Ned) Belkin Pro             
110 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
111 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
113 David Tanner (Aus) Belkin Pro             
114 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
115 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
116 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
117 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
118 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
119 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
120 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
121 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
122 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
123 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
124 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
125 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
126 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
127 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
128 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
129 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
130 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
131 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
132 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
133 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
134 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
135 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
136 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
137 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
138 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
139 Marc Goos (Ned) Belkin Pro             
140 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
141 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
142 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
143 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
144 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
145 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
146 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
147 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
148 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
149 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
150 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
151 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
152 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
153 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
154 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
155 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
156 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
157 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
158 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
159 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
160 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
161 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
162 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
163 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
164 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
165 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   00:31
166 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
167 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
168 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
169 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
170 Philip Deignan (Irl) Team Sky
171 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
172 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
173 Ben Swift (GBr) Team Sky
174 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
175 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
176 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
177 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
178 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
179 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               00:31
180 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
181 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 00:53
182 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
183 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
184 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
185 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
186 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
187 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
188 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
189 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      00:44
190 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
191 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
192 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
193 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
194 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
195 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro             
DNS Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano

Punkty

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           56 pkt.
  2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         50
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       45
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 40
  5 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34
  6 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             22
  7 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                   20
  8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                18
  9 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                             16
 10 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  14
 11 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      12
 12 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                 10
 13 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       9
 14 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                             8
 15 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                            7
 16 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                         7
 17 Ben Swift (GBr) Team Sky                                             7
 18 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                            6
 19 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                        6
 20 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                                  5
 21 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    4
 22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                  3
 23 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling          2
 24 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                               2
 25 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          1
 26 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                      1

Lotnia premia

  1 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       10 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                            6
  3 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                  3
  4 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       2
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                             1
  6 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
  7 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
  8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
  9 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 10 Alan Marangoni (Ita) Cannondale

Drużynowo

  1 Team Giant-Shimano                                            07:06:18
  2 Trek Factory Racing
  3 FDJ.fr
  4 Neri Sottoli
  5 Cannondale
  6 Androni Giocattoli
  7 Lotto Belisol
  8 AG2R La Mondiale
  9 Omega Pharma - Quick-Step             
 10 Garmin Sharp
 11 Lampre-Merida
 12 Colombia
 13 Orica GreenEdge
 14 Bardiani-CSF
 15 Team Sky
 16 BMC Racing Team
 17 Belkin Pro             
 18 Team Europcar
 19 Team Katusha
 20 Astana Pro Team
 21 Tinkoff-Saxo
 22 Movistar Team

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        12:28:43
  2 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              00:08
  3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 00:10
  4 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           00:14
  5 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
  6 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
  7 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
  8 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    00:19
  9 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
 10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 11 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 13 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                00:21
 14 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 15 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 17 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            00:23
 18 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            00:25
 19 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:26
 20 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         00:29
 21 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              00:35
 22 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  00:36
 23 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
 24 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:37
 25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 26 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 27 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 28 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 29 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 30 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 31 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                00:41
 32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 33 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 34 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    00:49
 35 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 36 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 37 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 38 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 39 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 40 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:52
 41 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 42 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 43 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 45 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:56
 46 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:58
 47 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:01
 48 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         01:03
 49 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 50 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 51 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           01:06
 52 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:07
 53 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 54 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 55 Michel Koch (Ger) Cannondale
 56 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 57 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 58 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:09
 59 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 60 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 61 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 62 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:10
 63 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 64 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
 65 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              01:11
 66 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      01:12
 67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 68 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 69 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 70 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 74 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          01:14
 75 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 76 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 77 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   01:15
 78 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 79 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
 80 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 81 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              01:20
 82 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   01:21
 83 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
 84 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 85 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 86 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 87 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 88 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 89 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              01:23
 90 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 91 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            01:26
 92 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:28
 93 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 94 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 95 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 96 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     01:29
 97 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            01:30
 98 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      01:32
 99 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
100 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
101 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
102 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
103 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:34
104 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
105 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
106 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
107 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               01:37
108 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
109 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
110 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               01:40
111 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           01:43
112 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:45
113 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                01:47
114 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
115 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
116 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
117 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   01:48
118 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
119 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
120 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
121 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             01:49
122 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 01:51
123 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
124 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               01:56
125 Davide Villella (Ita) Cannondale
126 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      02:01
127 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   02:02
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
129 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
130 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
131 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
132 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
133 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
134 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
135 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   02:05
136 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         02:07
137 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       02:10
138 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  02:23
139 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              02:27
140 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         02:28
141 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         02:29
142 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   02:31
143 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             02:36
144 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      02:46
145 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             02:57
146 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                02:58
147 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           03:06
148 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            03:07
149 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 03:19
150 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               03:25
151 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  03:26
152 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     03:33
153 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              03:35
154 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                03:40
155 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
156 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
157 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
158 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    03:52
159 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       03:55
160 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  04:06
161 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       04:10
162 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          04:14
163 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
164 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 04:15
165 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        04:20
166 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         04:26
167 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             04:29
168 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 04:30
169 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             04:32
170 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  04:37
171 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    04:47
172 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   04:51
173 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 04:59
174 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    05:06
175 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 05:12
176 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           05:21
177 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  05:22
178 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               05:29
179 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
180 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                05:35
181 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               05:42
182 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      05:46
183 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            05:51
184 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 06:11
185 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
186 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          07:33
187 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   07:48
188 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   08:45
189 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         09:42
190 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       10:39
191 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       10:42
192 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                              13:42
193 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               14:20
194 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            19:34
195 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 24:16

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        115 pkt.
  2 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      113
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          106
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 96
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            76
  6 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            44
  7 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  36
  8 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34
  9 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 32
 10 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            32
 11 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     28
 12 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 27
 13 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                   26
 14 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              23
 15 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             22
 16 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                       22
 17 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        20
 18 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                 18
 19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                18
 20 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                               16
 21 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                             16
 22 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    16
 23 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                   13
 24 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                      13
 25 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      12
 26 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                          12
 27 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                          12
 28 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                      11
 29 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                       11
 30 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                         10
 31 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       9
 32 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               8
 33 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                             8
 34 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                         7
 35 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                            7
 36 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   7
 37 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling          6
 38 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                            6
 39 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                                  5
 40 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    4
 41 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 42 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                           3
 43 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                       3
 44 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                               2
 45 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   2
 46 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 47 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                     1
 48 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                                1
 49 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                      1

Klasyfikacja górska

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12 pkt.
  2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         3
  3 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                                2
  4 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           2
  5 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          2
  6 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       2
  7 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                     1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        12:28:43
  2 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             00:14
  3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   00:19
  4 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            00:23
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:26
  6 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:37
  7 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
  8 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
  9 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    00:49
 10 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 11 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:52
 13 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:56
 15 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:58
 16 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          01:03
 17 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:07
 18 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 19 Michel Koch (Ger) Cannondale
 20 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 21 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 22 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:09
 23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:10
 24 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 25 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      01:12
 26 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 27 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:15
 28 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   01:21
 29 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 30 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 31 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 32 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 33 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    01:23
 34 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            01:26
 35 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:28
 36 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        01:32
 37 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:34
 38 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:45
 39 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:48
 40 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     01:51
 41 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 01:56
 42 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   02:05
 43 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              02:27
 44 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               03:25
 45 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              03:40
 46 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        04:20
 47 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 04:59
 48 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               05:42
 49 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      05:46
 50 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   06:11
 51 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   07:48
 52 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       10:39
 53 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       10:42
 54 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            19:34
 55 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 24:16

Klasyfikacja drużynowa

  1 Orica GreenEdge                                               36:37:02
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                        00:19
  3 BMC Racing Team                                                  00:21
  4 Astana Pro Team                                                  00:30
  5 Team Sky                                                         00:32
  6 Tinkoff-Saxo                                                     00:37
  7 Trek Factory Racing                                              00:49
  8 Team Giant-Shimano                                               00:56
  9 Neri Sottoli                                                     01:01
 10 Bardiani-CSF                                                     01:04
 11 Cannondale
 12 AG2R La Mondiale                                                 01:09
 13 Colombia                                                         01:20
 14 Belkin Pro             
 15 Movistar Team
 16 Androni Giocattoli                                               01:25
 17 FDJ.fr                                                           01:29
 18 Lampre-Merida                                                    01:31
 19 Lotto Belisol                                                    01:34
 20 Team Europcar                                                    01:48
 21 Team Katusha                                                     01:58
 22 Garmin Sharp                                                     03:37

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: