Ekipa Mexller na Szlakiem Grodów Piastowskich 2014

Skład ekipy Mexller na 49. edycję polskiej etapówki

8-11 maja kolarska rywalizacja przenosi się na trasę Szlakiem Grodów Piastowskich. Trzy odcinki składają się na pierwszy w sezonie etapowy wyścig z kalendarza UCI w Polsce. Zawodnicy ekipy Mexller zapowiadają, że nie pozostaną statystami w zmaganiach innych zespołów.

- Nastroje przed Grodami są zdecydowanie bojowe

– mówi Piotr Wojciechowski, który w Memoriale Siemińskiego wywalczył drugie miejsce.

- Trasa jest nieco zmieniona w stosunku do zeszłorocznej: wydaje się być łatwiejsza, skrócono ją o popołudniowy etap po czasówce. Co więcej, tym razem wyścig nie faworyzuje tak bardzo kolarzy dobrze jeżdżących po górach, ale tych mocnych w jeździe na czas.

Przypomnijmy, że w po kryterium w Legnicy inaugurującym zmagania, choć niezaliczanym do klasyfikacji wyścigu, zawodników czeka jeden górzysty etap, następnie jeden płaski, a na koniec czasówka, która może okazać się decydująca dla całej rywalizacji.

- Najbardziej nastawiam się na drugi, płaski etap, który powinien zakończyć się sprinterskim finiszem – komentuje Wojciechowski. - Pierwszy odcinek jest dość trudny, z walką na premiach górskich, ale jeśli będzie okazja to oczywiście spróbujemy się pokazać. Znamy trasę z poprzednich lat, a także z treningów podczas marcowego zgrupowania w Polanicy-Zdrój. To powinno zaprocentować.

Skład zespołu Mexller na 49. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich: Kamil Zieliński, Mariusz Witecki, Kornel Sójka, Piotr Wojciechowski, Jarosław Rębiewski, Wojciech Halejak, Artur Detko, Patryk Kostecki.

informacja prasowa
fot. Darek Krzywański

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: