Chris Froome: "wszystko jest OK!"

IMG_8569
Ostatnim oficjalnym wydarzeniem 68. Tour de Romandie była konferencja prasowa z udziałem Chrisa Froome'a.

Dziennikarze zebrani w sali konferencyjnej Stade de la Maladière w Neuchatel wypytywali świeżo upieczonego zwycięzcę wyścigu przede wszystkim o jego główny cel sezonu: Tour de France.

Będący w bardzo dobrym nastroju udzielał wyczerpujących odpowiedzi, na wszystkie pytania dotyczące swojej aktualnej dyspozycji:

Wszystko jest w porządku. Patrząc na dane, jakimi dysponujemy, mogę powiedzieć, że w porównaniu z zeszłym rokiem jestem nieco do przodu.

Nie obyło się też bez pytań o stan zdrowia. Dziennikarzom, nie uszło uwadze, ze wycofany z Liège-Bastogne-Liège kolarz nadal kaszle. Froome przyznał, że co roku w tym samym okresie zmaga się z problemami z drogami oddechowymi.

Może to dlatego, ze dużo czasu spedzam w Afryce i nie jestem przyzwyczajony do chłodniejszej pogody?

- zastanawiał się.

Na pytanie o formę swojego najcenniejszego pomocnika, Richie'ego Porte, odpowiedział :

Richie też miał sporo problemów w tym sezonie, ale przecież do Tour de France mamy jeszcze 2 miesiące. Mogę wam powiedzieć, ze jest zmotywowany i zrobi wszystko, żeby w lipcu być gotowym. Zaraz rozpoczynamy kolejne zgrupowanie na Teneryfie i będziemy razem trenować. Reszta mojego zespołu z Tour de France tez była tutaj ze mną i jestem z ich postawy bardzo zadowolony. Nigdy nie byłem izolowany, ani nie czułem się niepewnie.

Na pytanie o swoich konkurentów, w szczególności Enzo Nibali'ego odpowiedział:

zawsze lepiej wygrywać, niż przegrywać. Ale oni też maja czas poprawić swoje słabości. Na Tour będą gotowi i czeka nas wielka walka

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: