Wyniki

Wyścig juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza: Mathias Jørgensen liderem po pierwszym dniu

Drużyna RSC Cottbus wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą 26. juniorski Wyścig o Puchar Prezydenta Grudziądza. Duńczyk Mathias Jørgensen prowadzi z kolei w klasyfikacji generalnej imprezy, po wygranej na trasie popołudniowego etapu.

26. edycja juniorskich zmagań w rejonie Grudziądza rozpoczęła się przedpołudniową jazdą drużynową na czas na dystansie 12,5 kilometra. Na starcie pojawiły się 33 składy. Triumfowała niemiecka drużyna RSC Cottbus, o 11 sekund pokonując ukraiński zespół RVUFK-Kyiv i o 18 sekund wyprzedzając skład Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Świdnicy.

Juniorzy walczyli także po południu – na trasie drugiego odcinka najlepszy okazał się duet Duńczyków z ekipy Kel-berg Rosklide Junior – Mathias Jørgensen i Casper Pedersen. Pierwszy z nich wygrał etap, kreskę przecinając 4 sekundy przed swoim kolegą. Goniącą grupę, 29 sekund po zwycięzcy, przyprowadził Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

Jørgensen prowadzi w klasyfikacji generalnej wyścigu i o dwie sekundy wyprzedza Niemców Jaspera Frahma i Maxa Kantera (RSC Cottbus).

Jutro zawodnicy walczyli będą na etapie wokół Świecia, a pojutrze wokół Chełmży. Finał imprezy 4 maja w Grudziądzu.

Wyniki etapu 1a Wyścigu juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza 2014 (2.1), Gruta – Łasin (12,5 kilometra, jazda drużynowa na czas):

Pełne wyniki etapu 1a

Wyniki etapu 1b Wyścigu juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza 2014 (2.1), Jabłonowo Pomorskie – Jabłonowo Pomorskie (96,5 km):

1. Mathias Jørgensen (Team Kel-berg Rosklide Junior)        2:20:52
2. Casper Pedersen (Team Kel-berg Rosklide Junior)            00:04
3. Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)             00:29
4. Yevgeniy Gidich (reprezentacja Kazachstanu)
5. Dzmitry Zhyhunou (Reprezentacja Białorusi)
6. Mads Corell (Team Kel-berg Rosklide Junior)
7. Jorn Bunning (WILLEBRORD WIL Vooruit)
8. Karol Wolny (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
9. Soren Engberg (Team ABC Junior)
10. Kamil Małecki (GKS Cartusia Kartuzy)

6. Yannick Detant (VIKING Waterland Wielerteam)               00:21
7. Douwe Daatselaar (VIKING Waterland Wielerteam)
8. Alex Mengoulas (VIKING Waterland Wielerteam)
9. Julius van den Berg (VIKING Waterland Wielerteam)
10. Jorn Bunning
(WILLEBRORD WIL Vooruit)                     00:25

Pełne wyniki etapu 1b

Paweł Gadzała

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17