Giro d'Italia 2014: skład ekipy Colombia

Fabio Duarte liderem kolumbijskiego zespołu na 97. edycję włoskiego wyścigu.

Kolumbijski zespół Claudio Cortiego podał ostateczny skład, który 9 maja zjedzie z rampy startowej w Belfaście i rozpocznie rywalizację na trasie Giro d'Italia. Ekipa ma za sobą kłopoty z wizami do Irlandii i znajduje się w pełnej gotowości do walki o laury na trasie Corsa Rosa.

Dziewiątkę wspinaczy poprowadzi Fabio Duarte, ostatnio czwarty w Giro del Trentino. 27-latek walczyć ma o etapowe zwycięstwo.

Koszulkę mistrza Kolumbii zaprezentuje Miguel Angel Rubiano, a swoich szans na etapach szukali będą Jarlinson Pantano i Robinson Chalapud. Na płaskich odcinkach walczył będzie doświadczony Leonardo Duque.

W tym roku mamy więcej doświadczenia. Zawodnicy wiedzieli do czego się przygotowują, dlatego też do Włoch pojedziemy lepiej przygotowani niż przed rokiem

- wyjaśnił manager ekipy Claudio Corti.

Celem w tym roku jest wygrana etapowa, może dwie. Będziemy atakowali, szczególnie na najcięższych górskich etapach - tego ostatecznie oczekuje się od Kolumbijczyków. Będziemy walczyli na każdym etapie, a jeśli ta taktyka zaowocuje wysokim miejscem w klasyfikacji generalnej, nie oddamy jej bez walki. Naszym priorytretem jest wywarcie wpływu na przebieg wyścigu, bez względu na wszystko.

Pełny skład ekipy Colombia na Giro d'Italia 2014: Edwin Avila, Robinson Chalapud, Fabio Duarte, Leonardo Duque, Jarlinson Pantano, Carlos Julian Quintero, Jeffry Romero, Miguel Angel Rubiano i Rodolfo Torres.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: