Giro del Trentino 2014: etap 2: Zardini przed Przemysławem Niemcem

Edoardo Zardini (Bardiani CSF) po wspinacze na San Giacomo di Brentonico wygrał drugi etap wyścigu. Na drugim miejscu finiszował Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), wyprzedzając Fabio Duarte (Colombia) i nowego lidera Cadela Evansa (BMC Racing).

Około 30 kilometra zawiązał sie odjazd, w którym znaleźli się Adrian Honkisz (CCC Polsat), Leonardo Duque (Colombia) i Giorgio Cecchinel (Neri Sottoli). Trójka łatwo zdobyła 9 minut przewagi (57 km).

Po zaliczeniu pierwszej wspinaczki, Vigolo Vattaro (kat. 2; 83,1 km), pozostało niespełna 6 minut, natomiast po powtórnym pokonaniu tej przełęczy (113,6 km) peleton zbliżył się na 4 minuty (122 km).

Uciekinierom przed pościgiem udało się dotrzeć do pierwszych pochyłości prowadzącego do mety San Giacomo di Brentonico (15 km; 7%. max. 16%), ale to był już tylko ich łabędzi śpiew.

Rozpoczęły się wstępne ataki, które osłabiły dotychczasowego lidera Daniela Ossa (BMC Racing). 10 km przed metą w grze pozostawało nadal około 70 zawodników.

Sytuację kontrolował zespół Sky. 6 km przed kreską 19 sekund zyskali Stefano Pirazzi (Bardiani), Mikel Landa (Astana) i Edoardo Zardini (Bardiani CSF). Ten ostatni objął samotne prowadzenie, powiększając swój zapas do 40 sekund na 3 km przed celem. Z zasadniczej grupy opadli już wcześniej m. in. Bradley Wiggins (Sky) i Ivan Basso (Cannondale).

30-osobowa grupa zaczęła niwelować dystans do Włocha. Tempo narzucała ekipa Astany. W pościg ruszyli Fabio Aru (Astana), Cadel Evans, Fabio Duarte, Domenico Pozzovivo (AG2R) i następni, w tym Przemysław Niemiec.

Ostatecznie Zardini dowiózł przewagę, 19 sekund za nim, po drugie miejsce finiszował Polak z Lampre-Merida.

W czwartek kolarze 41 km przed metą wjadą na Passo del Durone (kat. 1; 5 km; 6,1%), kończąc następnie ściganie na 2,5-km ściance o nachyleniu 14% w Roncone.

Wyniki 2. etapu Giro del Trentino 2014 (2.HC), Limone sul Garda - San Giacomo di Brentonico (164,5 km):

  1 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                             4:25:39
  2 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           00:19
  3 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
  4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        00:23
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:26
  7 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli                       00:36
  8 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
  9 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         00:38
 10 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura
 11 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 12 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 13 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         00:49
 14 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               00:50
 15 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               00:55
 16 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 19 George Bennett (NZl) Cannondale
 20 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 21 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                                 01:09
 22 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo                                      01:13
 23 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 24 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 25 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo                                     01:18
 26 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura
 27 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
 28 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:26
 29 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka
 30 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                   01:28
 31 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
 32 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    01:31
 33 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 34 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            01:46
 35 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp - Endura
 36 Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli
 37 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             01:49
 38 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 39 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        01:57
 40 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      01:59
 41 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    02:30
 42 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              02:38
 43 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 44 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 45 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 46 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   02:46
 47 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          03:00
 48 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        03:02
 49 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     03:30
 50 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
 51 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            04:09
 52 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli                              04:26
 53 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 54 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 55 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 56 Ian Boswell (USA) Team Sky
 57 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                                04:32
 58 Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura                         04:38
 59 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                05:02
 60 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
 61 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               05:37
 62 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 63 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team Netapp - Endura                   05:59
 64 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    06:02
 65 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura
 66 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               06:14
 67 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        06:20
 68 Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  06:49
 69 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 70 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                      06:55
 71 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       07:11
 72 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura                      07:27
 73 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 74 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    07:37
 76 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                                 07:41
 77 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            07:53
 78 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli                             08:03
 79 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               08:13
 80 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 81 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                    08:18
 82 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     09:14
 83 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 85 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 86 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 87 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 88 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli
 89 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 90 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                            09:20
 91 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 09:59
 92 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       10:12
 93 Ramon Domene Reyes (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 94 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo                                    10:53
 95 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo
 96 Artur Ershov (Rus) Rusvelo                                       10:55
 97 Juan Esteba Arango Carvajal (Col) Colombia
 98 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp - Endura                        11:30
 99 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 11:49
100 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
101 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
102 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       11:51
103 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
104 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice
105 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
106 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
107 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka
108 Alexander Serov (Rus) Rusvelo
109 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                         12:19
110 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
111 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           13:54
112 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
113 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             13:55
114 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
115 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            19:23
116 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 21:09
117 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
118 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
119 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
120 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  21:12
121 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    21:22
DNS Marco Canola (Ita) Bardiani CSF

Klasyfikacja po 22. etapie

  1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                              4:40:10
  2 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               00:09
  3 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           00:17
  4 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       00:23
  5 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                         00:24
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:26
  7 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         00:31
  8 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             00:36
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           00:38
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 11 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               00:40
 12 George Bennett (NZl) Cannondale                                  00:49
 13 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         00:53
 14 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA            00:55
 15 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli                       00:56
 16 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                           00:57
 17 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura             01:04
 18 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                01:06
 19 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 20 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             01:10
 21 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   01:14
 22 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo                                      01:15
 23 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                                 01:18
 24 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo                                     01:20
 25 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    01:21
 26 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli                              01:22
 27 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp - Endura            01:32
 28 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka                       01:37
 29 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 01:39
 30 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 31 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      01:43
 32 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:46
 33 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF                                 01:47
 34 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             01:49
 35 Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli                             01:55
 36 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      02:06
 37 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 38 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          02:08
 39 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo                                     02:11
 40 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        02:17
 41 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              02:31
 42 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  02:32
 43 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   02:36
 44 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    02:49
 45 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               02:57
 46 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 47 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        03:09
 48 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     03:20
 49 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 50 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli                                 03:39
 51 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            04:09
 52 Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura                         04:24
 53 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         04:33
 54 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli                              04:35
 55 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                                04:36
 56 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                         04:46
 57 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 58 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           05:18
 59 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                05:21
 60 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
 61 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       05:22
 62 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team Netapp - Endura                   05:45
 63 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura                      05:48
 64 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 65 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    05:56
 66 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         07:00
 67 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               07:04
 68 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura                      07:13
 69 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                      07:17
 70 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       07:31
 71 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   07:34
 72 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              07:42
 73 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            08:01
 74 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               08:06
 75 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli                             08:12
 76 Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  08:15
 77 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                                 08:20
 78 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                              08:45
 79 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                    08:48
 80 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        09:00
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  09:04
 82 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 09:07
 83 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  09:08
 84 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            09:14
 85 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 86 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     09:18
 87 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli                                 09:23
 88 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                            09:31
 89 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              09:33
 90 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    09:35
 91 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       10:19
 92 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 10:29
 93 Ramon Domene Reyes (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                10:31
 94 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo                                    10:55
 95 Artur Ershov (Rus) Rusvelo                                       10:57
 96 Juan Esteba Arango Carvajal (Col) Colombia                       11:03
 97 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 11:30
 98 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            11:32
 99 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                                 11:44
100 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 11:53
101 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
102 Alexander Serov (Rus) Rusvelo
103 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp - Endura                        11:54
104 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       11:58
105 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice                           12:04
106 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              12:27
107 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo                                      12:52
108 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                         13:07
109 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  13:56
110 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           14:09
111 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                14:10
112 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               14:15
113 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo                                14:22
114 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             14:23
115 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            19:16
116 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 20:50
117 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              21:02
118 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    21:16
119 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                21:37
120 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  22:02
121 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           23:32

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: