Circuit des Ardennes 2014: Grega Bole wygrywa przedostatni etap, Wiśniowski liderem

Włoch Grega Bole (Vini-Fantini-Nippo) wygrał trzeci odcinek ardeńskiej etapówki. 11. finiszował Łukasz Wiśniowski, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Przedpołudniowy, 72-kilometrowy odcinek, był przedostatnim aktem całej imprezy. Zawodnicy po południu ścigali się będą na trasie kolejnego etapu – 107-kilometrowego odcinka, tym razem płaskiego.

Dziś na stosunkowo krótkim dystansie do pokonania było pięć podjazdów. Do mety prowadziły zjazdy i mimo sporej aktywności francuskich zawodników, grupy nie udało się rozerwać. Finisz z czołówki wygrał Słoweniec Grega Bole (Vini-Fantini-Nippo), najlepiej radząc sobie na finałowych 300 metrach, na których nachylenie terenu wynosiło 10%.

Prowadzenia w klasyfikacji generalnej nie utrzymał Troels Vinther (Cult Energy Vital Water). Duńczyka nie było w pierwszej grupie, a na mecie zameldował się 42 sekundy za Bole. Dzięki czujnej jeździe, dotychczas drugi, Łukasz Wiśniowski na podium przywdział koszulkę lidera.