Patryk Krzywda wygrywa w Bologne

Patryk Krzywda wygrał wyścig Prix Bologne, rozgrywany we francuskim departamencie Górna Marna w rejonie Szampania-Ardeny. Zawodnik francuskiego U.V.C.A Troyes po ataku na finałowym podjeździe na metę przyjechał 18 sekund przed Cyrilem Leclerem (Pedale Semuroise) oraz 20 sekund przed Cedrickiem Richie (VC Chaumontais).

Dla polskiego zawodnika, który w tym roku we Francji stawia pierwsze kroki w kategorii U-23, to bardzo dobry początek sezonu. Krzywda w 2013 roku wygrał juniorski wyścig o Puchar Prezydenta Grudziądza, reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy i świata. Przed wyjazdem do Florencji wraz z kolegami z KTK Kalisz zdobył mistrzostwo Polski juniorów w jeździe drużynowej na czas, dobrze spisał się też podczas Górskich Mistrzostw Polski, gdzie przyjechał piąty.

W listopadzie młody kolarz podpisał kontrakt z zespołem z Troyes i w jego barwach rozpoczął ściganie w kategorii orlik. Dziś na metę przyjechał sam, ze sporą przewagą nad rywalami.

Wyścig składał się z 10 rund, po 10,5 km każda. Na rundzie znajdował się ok. 500 m podjazd, towarzyszył nam wiatr

– powiedział wychowanek KTK Kalisz w rozmowie z rowery.org.

Od startu było wiele ataków i prób ucieczek, z rundy na rundy zasadnicza grupa topniała, na około 3 rundy do końca uformowała się 15 osobowa ucieczka w której się znalazłem. 5 km przed metą zaatakowałem i pojechałem do mety wraz z innym zawodnikiem. Finisz prowadził pod górę, no i się udało

– opisywał z zadowoleniem przebieg regionalnej imprezy.