Tirreno-Adriatico 2014: etap 3: Michał Kwiatkowski liderem

Peter Sagan (Cannondale) wygrał na trasie trzeciego etapu wyścigu. Słowak na finiszu z peletonu pokonał nowego lidera Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step) i Simona Clarke'a (Orica-GreenEdge).

Akcję dnia zainicjował tuż po starcie Cesare Benedetti (NetApp), do którego dołączyli Nicola Boem (Bardiani), Marco Canola (Bardiani), Jay Robert Thomson (MTN - Qhubeka) i Bjorn Thurau (Europcar). 5-osobowa grupka powoli, acz konsekwentnie budowała przewagę. Uzbierało się tego 6:37, gdy do mety pozostawało 75 km.

W peletonie pracował zespół Omega Pharma, wspierany przez Lampre-Merida. Canola odpadł z czołówki, natomiast czwórka ostatnie 33 km rozpoczęła z zapasem 2:24.

Końcówka prowadziła po 11-km pętli, pokonywanej trzy razy. Ostatnie 1000 metrów okrążenia posiadało nachylenie 5% (max 11%). Podjazd ten wykorzystał Thurau, który zaatakował z ucieczki, obejmując samotne prowadzenie.

Niemiecki zawodnik na przedostatnią rundę wjechał z zapasem 1:43. W pościgu pokazały się ekipy Cannondale. Lotto i MTN, a uciekinier po 200 kilometrach jazdy z przodu słabł w oczach. 6 km przed finiszem jego cierpienia zostały zakończone.

Rozpoczęły się przepychanki do zajęcia jak najlepszej pozycji przed końcowym, trudnym kilometrem. Z przodu przewagę zyskały czerwone koszulki Lotto-Belisol. Wysoko jechał Michał Kwiatkowski.

Z ostatniego zakrętu pierwszy wyszedł Philippe Gilbert (BMC Racing), ale błyskawicznie minął Belga Sagan, o kilka metrów wyprzedzając na kresce również dobrze finiszujących Kwiatkowskiego i Clarke'a.

Sobotni, górski odcinek, w drugiej części trasy poprowadzi przez Forca di Cerro (152 km; 9,6 km; 4,6%) i Force Capistrello (181,8 km; 16,4 km; 6,7%), by po 244 km zakończyć się w Selvarotonda (14 km; 5,3%).

Wyniki 3. etapu Tirreno-Adriatico (WT), Cascina - Arezzo (210 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                   5:10:17
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step             
  3 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  5 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
  6 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
  7 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
  8 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
  9 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                         00:04
 10 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
 12 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       00:06
 13 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 14 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
 15 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 16 Richie Porte (Aus) Team Sky
 17 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 18 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
 19 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 20 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 21 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro             
 22 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 23 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 25 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 26 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 27 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro             
 28 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 29 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
 30 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 31 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 32 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step             
 33 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               00:14
 34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 35 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 36 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 37 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 38 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 39 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 40 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 41 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 42 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 43 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 44 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 45 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 46 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
 47 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 48 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 49 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
 50 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 51 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 52 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 53 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 54 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro             
 55 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp
 56 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura
 57 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 58 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 59 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 60 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
 61 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp - Endura
 62 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 63 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 64 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 65 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 66 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 67 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 68 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 69 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
 70 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              00:23
 71 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 72 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 73 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      00:26
 74 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 75 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               00:28
 77 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                00:31
 78 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 79 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
 80 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 81 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha                             00:36
 82 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 83 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 84 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp - Endura
 85 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 86 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 87 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       00:42
 88 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                            00:45
 89 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
 90 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     00:49
 91 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 92 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 93 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step             
 94 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 96 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 97 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 98 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 99 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro             
100 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
101 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
102 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura
103 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
104 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
105 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
106 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
107 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
108 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro             
109 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
110 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
111 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
112 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
113 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
114 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
115 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
116 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
117 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
118 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
119 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
120 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
121 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
122 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
124 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
125 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
126 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF
127 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
128 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
129 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
130 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
131 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
132 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
133 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
134 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
135 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                    01:15
136 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                01:31
137 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling      01:47
138 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                     01:57
139 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
140 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         02:00
141 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             02:04
142 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
143 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   02:14
144 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
145 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
146 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
147 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
148 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
149 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
150 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
151 David Millar (GBr) Garmin Sharp
152 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF
153 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
154 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             02:42
155 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
156 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
157 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                00:49
158 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                                03:09
159 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step                     03:15
160 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                             03:19
161 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                                03:26
162 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp - Endura                      03:32
163 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 03:34
164 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
165 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                           06:15
166 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
167 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                           09:10
168 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro             
169 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
170 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
171 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
172 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            13:36
DNS Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
DNS Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
DNF Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka
DNF Dario Cataldo (Ita) Team Sky

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step             9:26:36
  2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:10
  3 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                               00:13
  4 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                      00:15
  5 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                                00:17
  6 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     00:22
  7 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                                00:30
  8 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
  9 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                             00:31
 10 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 11 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo                      00:36
 12 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:38
 13 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 14 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 15 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 16 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      00:39
 17 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol                             00:40
 18 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               00:44
 19 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 20 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   00:46
 21 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 22 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 23 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 24 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 00:47
 25 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 26 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          00:48
 27 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 28 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       00:49
 29 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro             
 30 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro             
 31 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:53
 32 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                   00:55
 33 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 34 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               00:56
 35 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro                                    00:57
 36 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:59
 37 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                01:01
 38 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 01:02
 39 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                         01:03
 40 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 41 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 42 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               01:05
 44 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 45 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
 47 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              01:06
 48 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 49 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
 50 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                01:07
 51 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 52 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      01:08
 53 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 01:09
 54 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling                                01:10
 55 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 56 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                      01:11
 57 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               01:13
 58 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 59 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 60 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 61 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              01:14
 62 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 63 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team                            01:16
 64 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              01:18
 65 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 66 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              01:19
 67 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     01:21
 68 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 69 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               01:22
 70 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 71 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 72 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                               01:23
 73 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp                                    01:24
 74 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
 75 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 76 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       01:25
 77 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 78 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha                             01:26
 79 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 80 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 01:31
 81 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 82 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              01:32
 83 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      01:33
 84 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura                      01:35
 85 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 01:36
 86 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:37
 87 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                      01:38
 88 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 89 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              01:39
 90 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                01:42
 91 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 92 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 93 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura                         01:45
 94 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp - Endura
 95 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
 96 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura                           01:48
 97 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 98 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 99 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
100 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                            01:49
101 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            01:50
102 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               01:54
103 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling      01:55
104 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
105 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 01:59
106 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
107 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  02:01
108 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
109 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
110 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               02:05
111 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                            02:10
112 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                    02:11
113 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
114 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF                                02:12
115 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                02:13
116 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
117 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  02:14
118 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
119 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
120 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       02:16
121 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                               02:26
122 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
123 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   02:31
124 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
125 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         02:35
126 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                                 02:44
127 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                02:56
128 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   02:57
129 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro                                   03:00
130 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             03:05
131 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
132 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                        03:07
133 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                             03:08
134 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura                             03:13
135 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           03:14
136 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step                     03:21
137 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   03:36
138 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF                                 03:37
139 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           03:44
140 David Millar (GBr) Garmin Sharp                                  03:45
141 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              03:46
142 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                            04:07
143 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                         04:15
144 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              04:24
145 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                04:32
146 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             04:35
147 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                               04:46
148 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                             04:47
149 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            05:00
150 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 05:08
151 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                                05:48
152 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp                            05:49
153 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         06:28
154 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    06:41
155 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                                08:04
156 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             08:12
157 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                            08:38
158 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp - Endura                      08:41
159 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp - Endura            09:07
160 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  09:08
161 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 09:28
162 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                     09:35
163 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             09:54
164 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                          10:09
165 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                           10:11
166 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   10:31
167 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                           10:39
168 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               11:04
169 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                               12:53
170 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         14:37
171 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            16:47
172 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro                                   17:59

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: