Vuelta a Andalucia 2014: etap 3

Niemiec Gerald Ciolek (MTN - Qhubeka) po finiszu z peletonu został zwycięzcą trzeciego etapu wyścigu. Liderem pozostał Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).

W ucieczce dnia znaleźli się Fabio Silvestre (Trek), Edward Theuns (Topsport), Martijn Tusveld (Rabobank) i Haritz Orbe (Euskadi). Peleton odpuścił akcję na 4 minuty (53 km).

Różnica powoli malała, ale wszystko zmierzało do masowego sprintu. Najdłużej bronił się przed pościgiem Theuns, doścignięty dopiero 7 km przed metą.

Ogromne tempo rozkręcała ekipa Sky, ale w decydującej rozgrywce poległa. Nie obyło się bez sporej kraksy 2,8 km przed kreską. Nie przeszkodziło to jednak Ciolkowi, który po bardzo wyrównanym finiszu minimalnie pokonał Belga Roya Jansa (Wanty - Groupe Gobert), przekonanego, że to on właśnie zwyciężył.

Na 15. miejscu przyjechał Paweł Franczak (ActiveJet).

Wyniki 3. etapu Vuelta a Andalucia (2.1), Sanlucar la Mayor – Sevilla (182,7 km):

  1 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                              4:17:39
  2 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  3 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
  4 Nikias Arndt (Ger) Team Giant Shimano
  5 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  6 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
  8 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
  9 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
 11 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant Shimano
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 14 Edwing Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 15 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 16 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 17 Carlos Barbero (Spa) Euskadi
 18 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team
 19 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 20 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
 21 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador
 22 Tom Veelers (Ned) Team Giant Shimano
 23 Łukasz Wiśniowski (Pol) ETIXX
 24 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 25 David Arroyo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 26 Luis León Sánchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 27 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
 28 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 29 Richie Porte (Aus) Team Sky
 30 Stephane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Marcos García (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 32 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 33 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 34 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 35 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 36 Jon Izagirre (Spa) Movistar Team
 37 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Jesús Ezquerra Muela (Spa) Activejet Team
 39 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 40 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 41 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 42 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
 43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 44 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team
 45 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 46 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi
 47 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 48 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 49 Sergio Pardilla Bellón (Spa) MTN - Qhubeka
 50 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 51 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Markus Hoelgaard (Nor) ETIXX
 53 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 55 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 56 Simon Geschke (Ger) Team Giant Shimano
 57 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 58 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 59 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
 60 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 61 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
 62 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 63 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 64 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
 65 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 66 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 67 Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador
 68 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi
 69 Samuel Spokes (Aus) ETIXX
 70 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 71 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 72 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team
 73 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 74 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 75 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
 76 Paveł Brylowski (Pol) Activejet Team
 77 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 78 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 79 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 80 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 81 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 82 José Herrada (Spa) Movistar Team
 83 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team
 84 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 85 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 86 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 87 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 88 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
 89 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 90 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 91 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 92 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 93 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 94 Rubén Plaza (Spa) Movistar Team
 95 Mario González Salas (Spa) Activejet Team
 96 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 97 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 98 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
 99 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
100 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
101 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
102 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
103 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
104 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
105 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team
106 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        02:20
107 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
108 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
109 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
112 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
113 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             03:04
114 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
115 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
116 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador
117 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
118 Daniel Hoelgaard (Nor) ETIXX
119 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
120 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
121 Alexis Guerin (Fra) ETIXX
122 Tim Kerkhof (Ned) ETIXX
123 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi                                05:21
124 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
126 Daan Olivier (Ned) Team Giant Shimano
DNS Luka Mezgec (Slo) Team Giant Shimano

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                        14:37:51
  2 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      00:20
  3 Luis León Sánchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 00:22
  4 Jon Izagirre (Spa) Movistar Team                                 00:33
  5 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              00:43
  6 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                      00:44
  7 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        00:51
  8 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                  00:55
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           01:02
 10 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 01:24
 11 Marcos García (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     01:27
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                    01:30
 13 Sergio Pardilla Bellón (Spa) MTN - Qhubeka                       01:36
 14 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                        02:04
 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                               02:06
 16 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       02:10
 17 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team                02:17
 18 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            02:20
 19 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:21
 20 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 21 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    02:28
 22 David Arroyo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                      02:29
 23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               02:36
 24 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    02:50
 25 Miguel Minguez (Spa) Euskadi                                     02:54
 26 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                03:19
 27 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team               03:34
 28 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                    03:56
 29 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       05:03
 30 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                       05:18
 31 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   05:19
 32 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky                                  06:13
 33 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    06:27
 34 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                     07:00
 35 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 36 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       07:18
 37 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team                         07:37
 38 Łukasz Wiśniowski (Pol) ETIXX                                    08:05
 39 José Herrada (Spa) Movistar Team                                 08:11
 40 Daan Olivier (Ned) Team Giant Shimano                            08:13
 41 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant Shimano                            08:25
 42 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         08:55
 43 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 09:02
 44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              09:37
 45 Rubén Plaza (Spa) Movistar Team                                  09:48
 46 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                09:50
 47 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team                    09:55
 48 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             10:09
 49 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador                       10:14
 50 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        10:39
 51 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         11:16
 52 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              11:19
 53 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             11:28
 54 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                          12:04
 55 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     12:12
 56 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                             12:26
 57 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team                            12:39
 58 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team                            12:45
 59 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 13:17
 60 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                            13:46
 61 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                13:51
 62 Mario González Salas (Spa) Activejet Team                        14:43
 63 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               15:17
 64 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team                  15:18
 65 Edwing Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                15:25
 66 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  15:35
 67 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   15:39
 68 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     15:51
 69 Simon Geschke (Ger) Team Giant Shimano                           15:56
 70 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          16:09
 71 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   16:18
 72 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA                     16:29
 73 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             16:32
 74 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      16:35
 75 Markus Hoelgaard (Nor) ETIXX                                     16:36
 76 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        16:39
 77 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi                                      16:45
 78 Pavel Brylowski (Pol) Activejet Team                             17:11
 79 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team                  17:54
 80 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team                        18:02
 81 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              18:30
 82 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         20:46
 83 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team                              20:58
 84 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                             21:28
 85 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team                 21:37
 86 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                21:40
 87 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi                                    21:54
 88 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi                                      21:59
 89 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                  22:07
 90 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                     22:09
 91 Samuel Spokes (Aus) ETIXX                                        22:18
 92 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                       22:36
 93 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                                23:34
 94 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador                             24:11
 95 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    24:28
 96 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        24:38
 97 Jesús Ezquerra Muela (Spa) Activejet Team                        24:47
 98 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  24:59
 99 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           25:03
100 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             25:13
101 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                25:26
102 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                                25:36
103 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                          25:37
104 Carlos Barbero (Spa) Euskadi                                     25:38
105 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           25:47
106 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                             26:05
107 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi                                27:08
108 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                               27:58
109 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador                        29:18
110 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team                    30:36
111 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                33:38
112 Alexis Guerin (Fra) ETIXX                                        34:08
113 Nikias Arndt (Ger) Team Giant Shimano                            35:20
114 Daniel Hoelgaard (Nor) ETIXX                                     36:00
115 Stephane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits               36:57
116 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  37:03
117 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        37:07
118 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             38:54
119 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                             39:13
120 Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador
121 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team                      41:01
122 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                     41:12
123 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               41:49
124 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi                                 44:40
125 Tom Veelers (Ned) Team Giant Shimano                             48:09
126 Tim Kerkhof (Ned) ETIXX                                          49:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: