Tour of Oman 2014: etap 3

Niemiec Andre Greipel (Lotto-Belisol) został zwycięzcą trzeciego etapu i odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Ucieczkę dnia utworzyli Martijn Maaskant (UnitedHealthcare), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen), Nicola Boem (Bardiani) i Kevin Ista (IAM Cycling). Czwórka znaczniej przewagi nie zdobyła, raptem nieco ponad 3 minuty.

Na ostatnich kilometrach znajdowały się dwie krótkie, ale dość sztywne górskie premie: Al Hamriya (121 km; 9,8%) oraz 6,5 km przed kreską Al Jissah (9%). Na dojeździe do pierwszej ze wspinaczek różnica wynosiła 1:50, przed drugą było po akcji.

Drugi podjazd wykorzystał do ataku Chris Froome (Sky). Za Brytyjczykiem ruszyło kilku rywali, ale przy wjeździe na ostatni kilometr, wszystko się zdążyło zjechać. Finisz, tak jak na pierwszym etapie należał do Greipela, któremu wczoraj przeszkodził defekt roweru.

Bartosz Huzarski (NetApp) przyjechał na 62. miejscu.

Wyniki 3. etapu Tour of Oman (2.HC), Bank Muscat - Al Bustan (145 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                              3:29:08
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  4 Ben Swift (GBr) Team Sky
  5 Marco Canola (Ita) Bardiani Csf
  6 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
  7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
  8 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
  9 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
 10 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Csf
 11 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 13 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge
 14 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 15 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 16 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 17 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 18 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 19 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 20 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 21 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 22 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
 23 Sergio Henao Montoya (Col) Team Sky
 24 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 25 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 26 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol
 27 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma-Quick Step
 28 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 29 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 30 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 31 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 32 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 33 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 34 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 35 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 36 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
 37 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 38 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 39 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 40 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 41 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 42 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling
 43 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 44 Steve Chainel (Fra) Ag2r La Mondiale
 45 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 46 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 47 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale
 48 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 49 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
 50 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
 51 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
 52 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 53 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
 54 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 55 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 56 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 57 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 58 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
 59 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 60 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 61 Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol
 62 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
 63 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
 64 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 65 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 66 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 67 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 68 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 69 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling
 70 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 71 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 72 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 73 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 74 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 75 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
 76 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
 77 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 78 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 79 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 80 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp-Endura
 81 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 82 Lucas Euser (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 83 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          00:11
 84 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               00:36
 85 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                00:49
 86 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 87 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                      01:56
 88 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 89 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 90 Michel Koch (Ger) Cannondale
 91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 92 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Csf
 93 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 94 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 95 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 96 Barry Markus (Ned) Belkin Pro Cycling
 97 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 98 Gert Dockx (Bel) Lotto-Belisol
 99 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
100 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
101 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
102 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                              01:59
103 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      02:15
104 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
105 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       02:17
106 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                        02:18
107 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp-Endura                        02:38
108 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling
109 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise               02:54
110 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
111 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge                           03:23
112 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            04:31
113 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
114 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
115 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling
116 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling
117 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
118 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
119 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
120 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
121 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
122 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
123 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
124 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
125 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
126 Danny Pate (USA) Team Sky
127 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale
128 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling
129 Martijn Maaskant (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
130 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
131 Sam Bennett (Irl) Team Netapp-Endura
132 Nicola Boem (Ita) Bardiani Csf
133 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
134 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
135 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge
136 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Csf                                06:19
137 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani Csf
138 Paolo Colonna (Ita) Bardiani Csf                                 06:21
139 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  07:00
140 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
141 Aldo Ino Ilesic (Slo) Unitedhealthcare Pro Cycling Team          09:12
142 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale                         11:32

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol                             10:44:20
  2 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge                               00:08
  3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            00:10
  4 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     00:14
  5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      00:16
  6 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step
  7 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                                00:19
  8 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
  9 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         00:20
 10 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 11 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale
 12 Steve Chainel (Fra) Ag2r La Mondiale
 13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 14 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
 15 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 16 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 17 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 18 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 19 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge
 20 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 21 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 22 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 23 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 24 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 25 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 26 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 27 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 28 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 29 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma-Quick Step
 30 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling
 31 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol
 32 Sergio Henao Montoya (Col) Team Sky
 33 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 34 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 35 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp-Endura
 36 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
 37 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 38 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
 39 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 40 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 41 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 42 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
 43 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 44 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 45 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 46 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 47 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 48 Marco Canola (Ita) Bardiani Csf
 49 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 50 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Csf
 51 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 52 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 53 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 54 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 55 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale
 56 Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol
 57 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 58 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 59 Lucas Euser (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 60 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 61 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 62 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
 63 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
 64 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 65 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 66 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 67 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
 69 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
 70 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 71 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
 72 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling
 73 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 74 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 75 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
 76 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 77 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step                      00:30
 78 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step                     00:35
 79 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
 80 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     00:39
 81 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              00:44
 82 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          00:46
 83 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               00:56
 84 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                           01:09
 85 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                         02:15
 86 Barry Markus (Ned) Belkin Pro Cycling                            02:16
 87 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 88 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 89 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 90 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 91 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 92 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 93 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Csf
 94 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 95 Michel Koch (Ger) Cannondale
 96 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                02:19
 97 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 98 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      02:35
 99 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
100 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                        02:38
101 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step           02:51
102 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  02:54
103 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp-Endura                        02:58
104 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise               03:04
105 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                      03:06
106 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha                             03:14
107 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                03:43
108 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
109 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling                               03:48
110 Nicola Boem (Ita) Bardiani Csf                                   04:42
111 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     04:48
112 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
113 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            04:51
114 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
115 Sam Bennett (Irl) Team Netapp-Endura
116 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale
117 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
118 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
119 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
120 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
121 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
122 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
123 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
124 Danny Pate (USA) Team Sky
125 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol                               05:06
126 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       05:11
127 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team              05:19
128 Martijn Maaskant (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team         05:20
129 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           05:22
130 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling                           05:41
131 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling
132 Gert Dockx (Bel) Lotto-Belisol                                   05:47
133 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            05:59
134 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge                                06:32
135 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani Csf                                06:35
136 Paolo Colonna (Ita) Bardiani Csf                                 06:37
137 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Csf                                06:39
138 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  07:20
139 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling                           07:40
140 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale                             09:36
141 Aldo Ino Ilesic (Slo) Unitedhealthcare Pro Cycling Team          11:51
142 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale                         13:10

fot. @TourofOman_live

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: