Etoile de Bessèges 2014: etap 3

Bryan Coquard (Team Europcar) wygrał trzeci odcinek francuskiego wyścigu. Francuski sprinter na finiszu okazał się lepszy od swojego rodaka Nacera Bouhanniego (FDJ.fr) oraz Niemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).

Prowadzenie w wyścigu zachował Belg Sander Helven (TopSport Vlaanderen-Baloise).

Listy startowej trzeciego odcinka nie podpisało 4 zawodników, w tym Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice). Etap rozpoczął się podjazdem pod premię pierwszej kategorii, ale ucieczka wyłoniona został dopiero po 21 kilometrach. Do ataku na pagórkowatym odcinku ruszyli Francuzi - Arthur Vichot (FDJ.fr), Cyril Gautier (Team Europcar), Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale) i Remi Di Gregorio (La Pomme Marseille 13), wspomagani przez Kolumbijczyka Rodolfo Torresa (Colombia).

Peleton kontrolował i mimo trudnej trasy i licznych podjazdów utrzymywał przewagę na poziomie 3:30. Ostatnie wzniesienie znajdowało się 40 kilometrów przed metą i właśnie tam grupa zdecydowała się na podkręcenie tempa. Dystans zmniejszał się, a atmosfera współpracy zgasła wśród uciekających.

Samotną akcją losy etapu odmienić próbował Torres, ale jego wysiłki nie przeszkodziły peletonowi. Śmiałków złapano 7 kilometrów przed metą, a do ustawiania pociągów zabrały się zespoły Giant-Shimano i FDJ.fr.

Wyniki 3. etapu Etoile de Bessèges 2014 (2.1), Bessèges - Bessèges (152,6 km):

  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                              3:46:11
  2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
  4 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  6 Romain Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement
  7 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Tosh Van Der Sande (Ned) Lotto Belisol
 10 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 11 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems
 12 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement
 13 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 14 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R la Mondiale
 15 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 16 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 17 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 18 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
 19 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale
 20 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
 22 Adwar Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 23 José Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13
 24 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R la Mondiale
 25 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 26 Igor Frolov (Rus) Itera Katusha
 27 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne Séché Environnement
 28 Erwan Corbel (Fra) Bretagne Séché Environnement
 29 Théo Vimpere (Fra) Bigmat - Auber 93
 30 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 31 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 32 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 33 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 34 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 35 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 36 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 37 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement
 38 Mark Mc Nally (GBr) An Post - Chain Reaction
 39 Jérôme Coppel (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 40 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 41 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 42 Maxime Montfort (Bel) Lotto Belisol
 43 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
 44 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 45 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 46 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 47 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 48 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 49 Maxime Bouet (Fra) AG2R la Mondiale
 50 Carlos-Julian Quintero (Col) Colombia
 51 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 52 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 53 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 55 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 56 Ghyselinck Jan (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 57 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole
 58 Roman Katyrin (Rus) Itera Katusha
 59 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Hubert Dupont (Fra) AG2R la Mondiale
 61 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole
 62 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 63 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 64 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 66 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 67 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 69 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 70 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
 71 Aléxis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale
 72 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 73 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne Séché Environnement
 74 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 75 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 76 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 77 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 78 Maxim Razumov (Rus) Itera Katusha
 79 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93
 80 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
 81 Rein Taaramae (Est) Cofidis Solutions Crédit
 82 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 83 Francesco-Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 84 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
 85 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 86 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
 87 Julien Fouchard (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 88 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 89 Blel Kadri (Fra) AG2R la Mondiale
 90 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 91 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 92 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93
 93 Jacek Marajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
 94 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 95 Brice Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement
 96 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 97 Boris Valle (Bel) Lotto Belisol
 98 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 99 Dmitry Ignatiev (Rus) Itera Katusha
100 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole
101 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
102 Mikhail Akimov (Rus) Itera Katusha
103 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
104 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               00:16
105 Julian Kern (Ger) AG2R la Mondiale                               00:25
106 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                     00:43
107 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           01:23
108 Domingos Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13
109 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   01:23
110 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
111 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction                       13:34
112 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction
113 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
114 Dimitri Le Boulch (Fra) Bigmat - Auber 93
115 Woute Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
116 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
117 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
118 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
119 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93
120 Gert Joeaar (Est) Cofidis Solutions Crédit
121 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
122 Marcus Christie (Irl) An Post - Chain Reaction
123 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
124 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole
125 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole
126 Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction
127 Benjamin Le Montagnier (Fra) Bretagne Séché Environnement
128 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF
129 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
130 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera Katusha
131 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
132 Kirill Yatsevich (Rus) Itera Katusha
133 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
134 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13
135 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
136 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
137 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
138 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
139 Luis Albert Largo Quintero (Col) Colombia                        15:16
140 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   23:40
DNS Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNS Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNS Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNS Niels Vandyck (Bel) Verandas Willems
DNF Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
DNF Yannis Yssaad (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Kévin Clayes (Bel) An Post - Chain Reaction
DNF Walt De Winter (Bel) Verandas Willems
DNF Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems
DNF Sergey Nikolaev (Rus) Itera Katusha

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             10:45:56
  2 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne Séché Environnement                00:05
  3 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles                            00:12
  4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      00:18
  5 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          00:24
  6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  7 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                       00:26
  8 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R la Mondiale                        00:30
  9 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13                00:31
 10 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement              00:32
 11 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale                               00:33
 12 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  00:34
 13 Romain Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement
 14 Tosh Van Der Sande (Ned) Lotto Belisol
 15 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
 16 Erwan Corbel (Fra) Bretagne Séché Environnement
 17 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement
 18 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 19 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
 20 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 21 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 José Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13
 23 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 24 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 25 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 26 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Maxime Montfort (Bel) Lotto Belisol
 28 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems
 29 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 30 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R la Mondiale
 32 Maxime Bouet (Fra) AG2R la Mondiale
 33 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
 34 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 35 Mark Mc Nally (GBr) An Post - Chain Reaction
 36 Jérôme Coppel (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 37 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 38 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 39 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 40 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 41 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 42 Domingos Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13
 43 Carlos-Julian Quintero (Col) Colombia
 44 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 45 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 46 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole
 47 Adwar Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 48 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 49 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 50 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 51 Igor Frolov (Rus) Itera Katusha
 52 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 53 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne Séché Environnement
 54 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 55 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 56 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 57 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 58 Ghyselinck Jan (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 59 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
 61 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis Solutions Crédit
 63 Rein Taaramae (Est) Cofidis Solutions Crédit
 64 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole
 65 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 66 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 67 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 68 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
 69 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 70 Hubert Dupont (Fra) AG2R la Mondiale
 71 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 72 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 73 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 74 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
 75 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 76 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
 77 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 78 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93
 79 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
 80 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                                01:44
 81 Théo Vimpere (Fra) Bigmat - Auber 93                             01:47
 82 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           01:57
 83 Julian Kern (Ger) AG2R la Mondiale                               02:02
 84 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole                   02:21
 85 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   03:44
 86 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               03:51
 87 Roman Katyrin (Rus) Itera Katusha                                04:05
 88 Julien Fouchard (Fra) Cofidis Solutions Crédit                   04:55
 89 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               05:34
 90 Francesco-Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    05:35
 91 Aléxis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale                         08:36
 92 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 08:43
 93 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93
 94 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 95 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Maxim Razumov (Rus) Itera Katusha
 97 Mikhail Akimov (Rus) Itera Katusha
 98 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 99 Boris Valle (Bel) Lotto Belisol
100 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
101 Blel Kadri (Fra) AG2R la Mondiale
102 Brice Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement
103 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
104 Jacek Marajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
105 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
106 Dmitry Ignatiev (Rus) Itera Katusha
107 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis Solutions Crédit
108 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                     09:26
109 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise        10:10
110 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               11:26
111 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    13:39
112 Marcus Christie (Irl) An Post - Chain Reaction                   13:50
113 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole                     14:08
114 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
115 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
116 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction
117 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93
118 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
119 Kirill Yatsevich (Rus) Itera Katusha
120 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
121 Gert Joeaar (Est) Cofidis Solutions Crédit
122 Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction
123 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                  15:18
124 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction                       15:21
125 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         15:53
126 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13                19:43
127 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   19:48
128 Woute Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction                    21:56
129 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles                        22:17
130 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
131 Benjamin Le Montagnier (Fra) Bretagne Séché Environnement
132 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
133 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera Katusha
134 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole
135 Dimitri Le Boulch (Fra) Bigmat - Auber 93                        23:32
136 Luis Albert Largo Quintero (Col) Colombia                        23:59
137 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   24:42
138 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            25:09
139 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                29:13
140 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13                    33:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: