Mistrzostwa Europy z wyścigami elity mężczyzn w programie

logo Europejskiej Unii Kolarskiej

Podczas zebrania Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w holenderskim Hoogerheide, postanowiono o rozgrywaniu wyścigów elity mężczyzn w kolarstwie szosowym i przełajowym w ramach mistrzostw Europy.

Unia Kolarska jednogłośnie zaaprobowała decyzję o poszerzeniu palety wyścigów rozgrywanych co roku w ramach mistrzostw Europy. Od 2015 roku w programie Przełajowych Mistrzostw Europy znajdzie się wyścig elity mężczyzn, a od 2016 roku wyścigi tej kategorii rozgrywane będą też na szosie.

Dotychczas w kolarstwie szosowym rozgrywano wyścigi juniorów, juniorek, orliczek oraz orlików. W przełajach rywalizowali juniorzy i orlicy, a od 2013 roku - kobiety, w kategorii młodzieżowej (17-22) i elity (ponad 23).

- Chciałbym podziękować prezydentowi UCI Brianowi Cooksonowi i wszystkim członkom Komitetu Wykonawczego w imieniu Europejskiej Unii Kolarskiej za zaufanie. Od jutra rozpoczynamy bliską współpracę by sprawić, że te dwie imprezy się odbędą. To nasz duży sukces. W ten sposób na arenie europejskiej do zdobycia będą wszystkie tytuły, o które zawodnicy walczę podczas igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Wyścigi elity mężczyzn na szosie i w przełajach dołączą do rozgrywanych już wyścigów na torze, MTB oraz BMX i przyczynią się do poprawy wizerunku całej imprezy

- powiedział David Lappartient, prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej, odpowiedzialnej za organizację mistrzostw.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: