GP la Marseillaise, czyli zaczynamy!

W południowej Francji w niedzielę rozpocznie się europejski sezon szosowy. Gotowi na jednodniówkę GP la Marseillaise (kat. 1.1)?

Dystans wyścigu, w którym weźmie udział CCC Polsat Polkowice, liczy sobie 140 km, metę usytuowano na Stade Velodrome, gdzie swoje mecze rozgrywa Olympique Marsylia. Na trasie znajdzie się kilka mniej wymagających hopek, które idealne są np. dla Sylvaina Chavanela (IAM Cycling) czy Johna Degenkolba (Giant-Shimano). Obaj nie ukrywają, że chcieliby wygrać 35. GP la Marseillaise.

Treningi przebiegły spokojnie, bez problemów. Bardziej wolę jednak wyścigi, dlatego nie mogę się już doczekać Marsylii. Cieszę się, że pościgam się we Francji. Już dawno nie rozpoczynałem sezonu u mnie w ojczyźnie

– powiedział doświadczony Chavanel, którego pierwszym ważnym celem jest Paryż-Nicea.

Oprócz wspomnianej dwójki do grona faworytów można zaliczyć: Samuela Dumoulina (Ag2r, zwycięzca 2012), Tony Gallopina (Lotto-Belisol), Romaina Feillu (Bretagne Seche) czy Arthura Vichota (FDJ.fr12).

CCC Polsat Polkowice do boju wyśle: Adriana Kurka, Adriana Honkisza, Jacka Morajko, Łukasza Owsiana, Macieja Paterskiego, Mateusza Taciaka, Davide Rebellina i Branislaua Samoilau.

Co mówi przed startem, dyrektor sportowy Piotr Wadecki?

Bardzo liczymy na Maćka Paterskiego, który w takim terenie, niezbyt mocno górzystym i wymagającym, powinien sobie dobrze poradzić. Stać go na to, by zameldować się na mecie na wysokiej pozycji. Dla wielu kolarzy ten pierwszy wyścig z pewnością będzie rozpoznaniem sił i odpowiedzią na pytanie, w jakiej dyspozycji obecnie się znajdują.

Na trasie zobaczymy również Karola Domagalskiego w barwach Caja Rural.

Peleton:

Giant-Shimano, Ag2R, FDJ.fr, Europcar, Lotto Belisol, Cofidis, Bretagne- Séché Environnement, IAM, CCC Polsat Polkowice, Caja Rural, Topsport Vlaanderen, Wanty-Groupe Gobert, Verandas Willems, Wallonnie-Bruxelles, La Pomme Marseille, Big Mat-Auber 93, Roubai-Lille Métropole, An Post-Chainreaction.

Grand-Prix-Cycliste-la-Marseillaise2014

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: