Omega Pharma-Quick Step doskonali jazdę na czas

Kolarze Omega Pharma-Quick Step nieprzypadkowo dzierżą tytuł mistrzów świata w drużynowej jeździe na czas. Praca na złote medale trwa w belgijskiej grupie niemal przez 12 miesięcy, a gro czasu poświęca się na to w okresie przygotowawczym do sezonu.

W ostatni weekend kolarze Omegi odwiedzili welodrom w Walencji.

Za nami już testy w tunelu areodynamicznym Specialized w Morgan Hill. Praca na torze nieco się rózni. Również krąży wokół ułożenia kolarza na rowerze, ale w odmiennym otoczeniu

- powiedział w Velonews menadżer ds. rozwoju OPQS Rolf Aldag.

Wspólnie ze Specialized wykonaliśmy pomiary w połowie listopada, a teraz wróciliśmy na tor, aby zweryfikować to co zobaczyliśmy w tunelu. Nigdy nie można powiedzieć, że wykonaliśmy co należało i wystarczy. To nieprzerwany proces uczenia się. Zawsze pozostaje coś do dopracowania.

Aldag podkreślił jak wielkie znaczenie ma dopracowanie najmniejszego szczegółu. Osiągane sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy zespołu i ścisłej kooperacji ze specjalistami ze Specialized.

W 2012 roku zdobyliśmy mistrzostwo świata różnicą 3 sekund. W 2013 różnica wyniosła mniej niż jedną sekundę. Mając to w pamięci, możemy się cieszyć z wykonanej pracy. Ważne że nie musimy wszystkiego rozpoczynać od początku. Mamy ludzi z doświadczeniem, co stanowi o naszej przewadze.

fot. OPQS

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: