Fernando Alonso spotkał się z prezydentem UCI

Brian Cookson gościł w piątek w Madrycie, gdzie uhonorował najlepszego kolarza Rankingu Światowego 2015 Joaquina Rodrigueza (Katusha) oraz najlepszą drużynę Movistar. Pobyt prezydenta Międzynarodowej Unii Kolarskiej wykorzystał Fernando Alonso, który omówił z Brytyjczykiem temat organizowanej przez siebie drużyny.

Kierowcę Formuły 1 niepokoją plany reformy kolarstwa szosowego, które mogą stanąć na drodze do startów w największych wyścigach.

Spotkanie mogę zaliczyć do udanych

- powiedział Alonso dziennikowi AS.

Wydaje się, że dla naszego projektu drugorzędne znaczenie będzie miało to czy znajdziemy się od razu w WorldTour. W planach mamy wielki zespół, a taki może być pewien udziału w najlepszych wyścigach.

Według założeń reformy od sezonu 2015 ekip WorldTour ma pozostać tylko 16, a nowe zespoły, przynajmniej przez rok, będą startowały z licencją o poziom niżej.

Musimy teraz poczekać czy projekt reformy zostanie zatwierdzony. Jeżeli tak, wówczas celem stanie się zbudowanie tak silnej drużyny, aby zasługiwała na dzikie karty

- dodał menadżer Alonso, Luis García Abad.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: