Kategorie: Wiadomości

Muur-Kapelmuur powraca na trasę Omloop Het Nieuwsblad

Organizatorzy belgijskiego klasyku Omloop Het Nieuwsblad potwierdzili, że na trasie 69. edycji znajdzie się słynny podjazd Muur-Kapelmuur. Flandryjska jednodniówka otwierająca sezon północnych klasyków powraca zatem do formy w jakiej organizowano ją przed trzema laty.

Kapelmuur to jeden z najsłynniejszych brukowanych podjazdów Belgii, niegdyś centralny punkt Ronde van Vlaanderen. 49 razy pojawiał się na trasie Omloop Het Nieuwsblad (dawniej Het Volk), a z trasy “Flandrii” wyrzucono go w 2012 roku z powodu prac remontowych.

Podjazd jest morderczy – kolarze wspinają się przez kilometr po wąskiej i brukowanej drodze, gdzie średnie nachylenie wynosi ponad 9%, a maksymalnie sięga 20%.

Wyścig rozegrany zostanie 1 marca, co gwarantuje zmagania w zimnych i wietrznych warunkach. Obok wyścigu elity mężczyzn odbędzie się także 9. edycja kobiecej imprezy.

Paweł Gadzała

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:22

28 kwietnia 2024, 17:29