Kategorie: Z kraju

Zmarł Artur Komisarek

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś nad ranem, w wieku 23 lat, zmarł Artur Komisarek. Młody kolarz, absolwent kolarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, wielokrotny medalista mistrzostw kraju oraz reprezentant Polski na zawodach międzynarodowych przegrał walkę z nowotworem.

Artur Komisarek od kilku lat zmagał się z ziarnicą, nowotworem złośliwym układu chłonnego. Po początkowych kilku miesiącach leczenia, wydawało się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Niestety później nastąpił nawrót choroby.

W tym najtrudniejszym wyścigu życia, pomagało mu całe środowisko kolarskie, organizując licytacje pamiątek kolarskich, przeprowadzając zbiórkę pieniędzy na leczenie, oraz wspierając go dobrym słowem.

Artur Komisarek rozpoczynał swoją kolarską karierę w klubie Panorama Chrabąszcze Nowogard, w wieku 12 lat. Już w pierwszych zawodach potwierdził znakomity talent, wyprzedzając swoich rówieśników. Był jednym z najlepszych młodzików w kraju. Skończył nowogardzkie gimnazjum i wyjechał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Największe sukcesy odniósł w 2008 roku, kiedy zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w madisonie w elicie, w wieku zaledwie 18 lat. W tym sezonie został także mistrzem Polski juniorów w scratchu, wicemistrzem w wyścigu punktowym i wygrał etap w wyścigu dla juniorów Tour de La Region Lodz. Po tych sukcesach otrzymał propozycję z Francji, jednak w wyjeździe przeszkodziła mu choroba…

Paweł Gadzała

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17