Wojciechowski ponownie zdyskwalifikowany

Dariusz Wojciechowski został zdyskwalifikowany na siedem miesięcy za stosowanie środków dopingowych - poinformował 4 stycznia Polski Związek Kolarski.

Kontrola antydopingowa przeprowadzona podczas ubiegłorocznego wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour wykryła w organizmie zawodnika stanozol. Zawodnik grupy Mróz Supradyn był przez trzy dni liderem tego wyścigu, a ostatecznie zajął w nim 4 miejsce.

Wojciechowski został zawieszony do 31 lipca 2001 roku, a ponadto zapłaci grzywnę 3 tys. franków szwajcarskich. Jest to druga kara za doping nałożona na niego. W sierpniu 1999 roku PZKol. zdyskwalifikował go na pół roku za stosowanie nandrolonu podczas mistrzostw Polski.

To niestety już trzeci przypadek wykrycia dopingu u polskich zawodników w tym roku. Wcześniej zostali zdyskwalifikowani Arkadiusz Wojtas (Mróz) i Bernard Bocian (Servisco). Nie jest to również pierwszy wypadek wykrycia dopingu u zawodników z Borka Wlkp.

Poniżej historia 'wpadek' dopingowych w Mrozie:

2000Dariusz Wojciechowskistanozol
Arkadiusz Wojtaspseudoefedryna
1999Cezary Zamanaamfetamina
Dariusz Wojciechowskinandrolon
1996Jacek Mickiewicz
Cezary Zamana

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: