Arkadiusz Wojtas i Bernard Bocian na dopingu

Potwierdziły się nieoficjalne informacje o wykryciu niedozwolonego dopingu u Arkadiusza Wojtasa (Mróz Supradyn), o których pisałem 13 listopada.

Dzisiaj Komisja Antydopingowa PZKolu poinformowała o zdyskwalifikowaniu Wojtasa na trzy, oraz Bernarda Bociana (Servisco) na osiem miesięcy, za stosowanie środków dopingujących.

Obu zawodników przyłapano podczas rozgrywanego pod koniec maja Wyścigu Solidarności, który zakończył się zwycięstwem Wojtasa. Bocian dodatkowo 'wpadł' podczas wygranego przez siebie Tour de Berlin.

W organizmie Wojtasa stwierdzono pseudoefedrynę, za co Komisja Antydopingowa ukarała go trzymiesięczną dyskwalifikacją, liczoną bez uwzględnienia przerwy zimowej (od 3 września do 31 października i od 1 lutego 2001 do 2 marca) oraz grzywną 4 tys. franków szwajcarskich.

Z kolei Bocian, u którego wykryto silniejszy środek dopingujący - stanozolol, został ukarany dyskwalifikacją na osiem miesięcy (od 3 września do 31 października oraz od 1 lutego 2001 do 2 sierpnia) i grzywną 3 tys. franków szwajcarskich.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: