23 lipca: Gap – Saint-Jean de Maurienne (186,5 km)
Kolarze wyruszą z Gap, a etap zakończą w Saint-Jean de Maurienne, gdzie ulokowano klasztor św. Jana Chrzciciela.
Od startu pójdzie gaz na Col Bayard (kat. 2; 6,5 km; 6,3 km; 7%), za którą zawodnicy pokonają trzy premie górskie trzeciej kategorii. Przed półmetkiem pojawi się również Col de la Morte (kat. 2; 85 km; 3,1 km; 8,4%). Z przełęczy droga prowadzi do długiego i nierównego podjazdu najwyższej kategorii – Col du Glandon (kat. HC; 147 km; 21,7 km; 5,1%).
Za znaną premią czekają niebezpieczne zjazdy i ostatnie tego dnia wzniesienie – widowiskowe i treściwe – Lacets de Montvernier (kat. 2; 176,5 km; 3,4 km; 8,2%). Ze szczytu na kreskę w Saint-Jean de Maurienne pozostanie 10 kilometrów.
Lotna premia: 107,5 km
Górskie premie:
Col Bayard (kat. 2; 6,5 km; 6,3 km; 7%)
Rampe du Motty (kat. 3; 35,5 km; 2,3 km; 8,3%)
Côte de la Mure (kat. 3; 60,5 km; 2,7 km; 7,5%)
Col de Malissol (kat. 3; 70,5 km; 2 km; 8,7%)
Col de la Morte (kat. 2; 85 km; 3,1 km; 8,4%)
Col du Glandon (kat. HC; 147 km;21,7 km; 5,1%)
Lacets de Montvernier (kat. 2; 176,5 km; 3,4 km; 8,2%)
Start do etapu o godz. 12:20, planowany finisz: 17:04-17:39.
Początek transmisji w stacji Eurosport: 14:00, powtórka 21:30.
mapki: ASO