Jens Debusschere (Lotto Soudal) wygrał ostatni etap Wyścigu Dookoła Belgii. W klasyfikacji generalnej triumfował jego imiennik Jens Keukeleire.
Belgijski sprinter na ostatnich metrach pokonał Holendrów – Coena Vermletfoorta (Roompot – Nederlandse Loterij) oraz Boya van Poppela (Trek-Segafredo).
W klasyfikacji generalnej triumfował dotychczasowy wicelider wyścigu – Jens Keukeleire. Kolarz Orica-Scott, w narodowym wyścigu ścigajacy się w krajowej reprezenacji, zmienił na prowadzeniu młodego Francuza Remiego Cavagnę (Quick-Step Floors), a na podium imprezy stanął także obok Niemca Tony’ego Martina (Katusha-Alpecin).
Dla 28-letniego Keukeleire’a to druga w karierze wygrana impreza etapowa – Belg w 2010 roku triumfował w Driedaagse van West Vlaanderen.
1 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 3:41:25
2 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
3 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
4 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
5 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
6 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
7 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
8 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
9 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
10 Joeri Stallaert (Bel) Cibel - Cebon
11 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
12 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Crelan
13 Milan Menten (Bel) Reprezentacja Belgii
14 Kevin Ista (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
15 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
16 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
17 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank - Corendon
18 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
19 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
20 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
21 Truls Korsæth (Nor) Astana Pro Team
22 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
23 Timothy Stevens (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
24 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
25 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
26 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
27 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan
28 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
29 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions
30 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
31 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
32 Mathias De Witte (Bel) Cibel - Cebon
33 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
34 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
35 Alexander Geuens (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
36 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
37 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
38 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
40 Tom Van Asbroeck (Bel) Reprezentacja Belgii
41 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
42 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
43 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
44 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
45 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
46 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
47 Gianni Marchand (Bel) Cibel - Cebon
48 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
49 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
50 Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin
51 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
52 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
53 Simon Špilak (Slo) Katusha-Alpecin
54 Brecht Dhaene (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
55 Adam Toupalík (Cze) Beobank - Corendon
56 Oliver Naesen (Bel) Reprezentacja Belgii
57 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
58 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
59 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan
60 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
61 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
62 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
63 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
64 Huub Duyn (Ned) Veranda's Willems Crelan
65 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
66 Gerry Druyts (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
67 Kevin De Jonghe (Bel) Cibel - Cebon
68 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
69 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
70 Brecht Ruyters (Bel) Cibel - Cebon
71 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions
72 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
73 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
74 Jimmy Janssens (Bel) Cibel - Cebon
75 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
76 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
77 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
78 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
79 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Tom Meeusen (Bel) Beobank - Corendon
81 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank - Corendon
82 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
83 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
84 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
85 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
86 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
87 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions
88 David Van Der Poel (Ned) Beobank - Corendon
89 Jan Bakelants (Bel) Reprezentacja Belgii
90 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
91 Ludwig De Winter (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
92 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
93 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
94 Philipp Walsleben (Ger) Beobank - Corendon
95 Vincent Baestaens (Bel) Telenet Fidea Lions
96 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions
97 Michiel Dieleman (Bel) Cibel - Cebon
98 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
99 Lukas Spengler (Swi) WB Veranclassic Aqua Protect
100 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
101 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
102 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
103 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert
104 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
105 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
106 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
107 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
108 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
109 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
110 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
111 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
112 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
113 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
114 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
115 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
116 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
117 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
118 Maarten Wynants (Bel) Reprezentacja Belgii
119 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept 01:27
120 Jens Keukeleire (Bel) Reprezentacja Belgii
121 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 01:54
122 Julien Mortier (Bel) Reprezentacja Belgii 02:42
123 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
124 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Crelan 02:49
125 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 04:14
126 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions 05:22
127 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea Lions
128 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini 09:40
129 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
130 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
131 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
132 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo - Vital Concept
133 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
134 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
135 Rob Leemans (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
136 Johannes De Paepe (Bel) Cibel - Cebon
137 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
138 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
139 Michael Goolaerts (Bel) Veranda's Willems Crelan 13:38
140 Aaron Verwilst (Bel) Reprezentacja Belgii
141 Kohei Uchima (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Julien Morice (Fra) Direct Energie
DNF Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
DNS Michael Boroš (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
1 Jens Keukeleire (Bel) Reprezentacja Belgii 16:59:42
2 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 00:06
3 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 00:11
4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 00:12
5 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors 00:38
6 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 00:40
7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
8 Oliver Naesen (Bel) Reprezentacja Belgii 00:42
9 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo 00:52
10 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan 00:58
11 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 01:11
12 Jan Bakelants (Bel) Reprezenacja Belgii 01:19
13 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 01:23
14 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 01:26
15 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 01:30
16 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 01:39
17 Jimmy Janssens (Bel) Cibel - Cebon 01:40
18 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 01:43
19 Simon Špilak (Slo) Katusha-Alpecin 01:47
20 Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin 02:06
21 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
22 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions
23 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 02:07
24 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 02:10
25 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 02:11
26 Adam Toupalík (Cze) Beobank - Corendon 02:12
27 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini 02:15
28 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert 02:19
29 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 02:29
30 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 02:31
31 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank - Corendon 02:35
32 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept 02:44
33 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
34 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:45
35 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 02:49
36 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice 02:50
37 Gianni Marchand (Bel) Cibel - Cebon 03:03
38 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini 03:40
39 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Vital Concept 03:48
40 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert 04:02
41 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 05:19
42 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 05:29
43 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert 05:30
44 Maarten Wynants (Bel) Reprezentacja Belgii 06:01
45 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
46 Huub Duyn (Ned) Veranda's Willems Crelan 06:25
47 Kevin Ista (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 07:01
48 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 07:03
49 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions 07:22
50 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo 08:30
51 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors 09:27
52 Truls Korsæth (Nor) Astana Pro Team 09:30
53 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 09:45
54 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 09:55
55 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 09:57
56 Philipp Walsleben (Ger) Beobank - Corendon 10:02
57 Vincent Baestaens (Bel) Telenet Fidea Lions 10:03
58 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 10:06
59 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept 10:09
60 Milan Menten (Bel) Reprezenacja Belgii 10:13
61 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert 10:20
62 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept 10:29
63 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept 11:05
64 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 12:24
65 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions 12:46
66 Brecht Dhaene (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice 13:08
67 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice 13:20
68 Mathias De Witte (Bel) Cibel - Cebon 13:23
69 Kevin De Jonghe (Bel) Cibel - Cebon 13:39
70 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini 14:29
71 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 15:14
72 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 15:40
73 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 16:30
74 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 18:11
75 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 19:00
76 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 19:04
77 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 19:11
78 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 19:40
79 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 20:00
80 Ludwig De Winter (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 20:24
81 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo 20:29
82 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 20:30
83 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 20:34
84 Lukas Spengler (Swi) WB Veranclassic Aqua Protect 20:39
85 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 20:43
86 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 21:00
87 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 21:05
88 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
89 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert 21:07
90 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini 21:09
91 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
92 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert 21:15
93 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 21:18
94 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 21:22
95 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions 21:23
96 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
97 Tom Van Asbroeck (Bel) Reprezentacja Belgii 21:25
98 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 21:28
99 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan
100 Joeri Stallaert (Bel) Cibel - Cebon 21:45
101 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 21:55
102 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 22:08
103 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 22:11
104 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 22:15
105 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport 22:47
106 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 23:35
107 David Van Der Poel (Ned) Beobank - Corendon 23:46
108 Brecht Ruyters (Bel) Cibel - Cebon 23:48
109 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin 23:50
110 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert 24:01
111 Michiel Dieleman (Bel) Cibel - Cebon 25:17
112 Aaron Verwilst (Bel) Reprezentacja Belgii 26:34
113 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea Lions 28:36
114 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert 31:45
115 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect 32:12
116 Timothy Stevens (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
117 Tom Meeusen (Bel) Beobank - Corendon 32:21
118 Gerry Druyts (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice 32:23
119 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
120 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini 32:25
121 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 32:29
122 Alexander Geuens (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice 32:44
123 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 32:52
124 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank - Corendon 33:22
125 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 34:09
126 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Crelan 34:45
127 Julien Mortier (Bel) Reprezentacja Belgii 35:11
128 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions 36:59
129 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 37:22
130 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 37:31
131 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Crelan 38:00
132 Kohei Uchima (Jpn) Nippo - Vini Fantini 38:27
133 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept 39:49
134 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 40:07
135 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 41:31
136 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 41:51
137 Johannes De Paepe (Bel) Cibel - Cebon 41:52
138 Rob Leemans (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice 42:00
139 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo - Vital Concept 42:22
140 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini 43:29
141 Michael Goolaerts (Bel) Veranda's Willems Crelan 51:40