Bryan Coquard (Cofidis) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour de Suisse.
Francuz przeciął kreskę przed Australijczykiem Michaelem Matthewsem (Jayco AlUla) i Belgiem Arnaudem de Lie (Lotto Dstny).
Kamil Małecki (Q36.5) i Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) przyjechali ze stratą 6 minut, zajmując odpowiednio136. i 145. miejsce.
Liderem wyścigu pozostał Belg Yves Lampaert (Soudal Quick-Step).
W drugim dniu czekał pagórkowaty odcinek (177 km), z leżącą 10 kilometrów przed metą górską premią Regensberg (3,5 km; 5,7%).
Pogoda dopisała, było ciepło, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem.
Ucieczkę krótko po starcie zawiązali Gerben Kuypers (Intermarche-Wanty), Antoine Debons, Roberto Carlos Gonzalez (obaj Team Corratec-Vini Fantini) oraz reprezentujący Szwajcarię Luca Jenni i Felix Stehli. Przewaga piątki sięgnęła 5 minut.
Panamczyk Gonzalez odpadł w połowie dystansu, pozostali kontynuowali swoją akcję. Peleton, prowadzony przez zespoły Soudal Quick-Step i Alpecin-Deceuninck, 50 kilometrów przed metą zbliżył się na 3 minuty. 20 kilometrów przed kreską pozostało nieco powyżej minuty.
Jako pierwszy wspinaczkę na Regensberg rozpoczął Jenny, który postanowił zaatakować z ucieczki. Z peletonu za Szwajcarem ruszył David de la Cruz (Q36.5), ale obaj zawodnicy zostali doścignięciu, po tym jak wysokie tempo nadali kolarze Alpecin-Deceuninck.
Zasadnicza grupa została zredukowana do niespełna 50 zawodników, lecz na zjeździe maruderzy powrócili. W czubie nie było spokojnie, odjechał Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost), zyskując 9 sekund.
Na ostatnich płaskich 4 kilometrach peleton zdołał się na powrót rozpędzić i skasować Włocha 1200 metrów przed kreską. Sprinterzy byli na miejscu. Tuż po wyjściu z ostatniego zakrętu, dość wczesnym finiszem popisał się Coquard, zaskakując tym ruchem całą konkurencję.
Wyniki 2. etapu Tour de Suisse 2024 (2.UWT), Vaduz Vaduz – Regensdorf (176,9 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Bryan Coquard | Cofidis | 4:06:39 |
2. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | |
3. | Arnaud de Lie | Lotto Dstny | |
4. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
5. | Rui Costa | EF Education-EasyPost | |
6. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
7. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
8. | Roger Adria | Bora-hansgrohe | |
9. | Francjasco Busatto | Intermarche-Wanty | |
10. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
11. | Ben Tulett | Team Visma | Lease a Bike | |
12. | Paul Lapeira | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
13. | Vincenzo Albanese | Arkea-B&B Hotels | |
14. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
15. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
16. | William Junior Lecerf | Soudal Quick-Step | |
17. | Wilco Kelderman | Team Visma | Lease a Bike | |
18. | Yves Lampaert | Soudal Quick-Step | |
19. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | |
20. | Enric Mas | Movistar Team | |
21. | Marius Mayrhofer | Tudor Pro Cycling Team | |
22. | Valentin Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
23. | Filippo Baroncini | UAE Team Emirates | |
24. | George Bennett | Israel-Premier Tech | |
25. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
26. | Jan Christen | UAE Team Emirates | |
27. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | |
28. | Mauro Schmid | Team Jayco AlUla | |
29. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty | |
30. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
31. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
32. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
33. | Anders Foldager | Team Jayco AlUla | |
34. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
35. | David de La Cruz | Q36.5 Pro Cycling Team | |
36. | Ion Izagirre | Cofidis | |
37. | Oscar Onley | Team dsm-firmenich PostNL | |
38. | Patrick Konrad | Lidl-Trek | |
39. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
40. | Sam Oomen | Lidl-Trek | |
41. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
42. | Finn Fisher-Black | UAE Team Emirates | |
43. | Cian Uijtdebroeks | Team Visma | Lease a Bike | |
44. | Marco Brenner | Tudor Pro Cycling Team | |
45. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
46. | Isaac Del Toro | UAE Team Emirates | |
47. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
48. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
49. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | |
50. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
51. | Julien Bernard | Lidl-Trek | |
52. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
53. | Pelayo Sanchez | Movistar Team | |
54. | Milan Vader | Team Visma | Lease a Bike | |
55. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
56. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
57. | Einer Rubio | Movistar Team | |
58. | Oscar Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
59. | Johannes Staune-mittet | Team Visma | Lease a Bike | |
60. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
61. | Alex Baudin | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
62. | Kevin Vauquelin | Arkea-B&B Hotels | |
63. | Felix Gall | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
64. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
65. | Louis Vervaeke | Soudal Quick-Step | |
66. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
67. | Frank van Den Broek | Team dsm-firmenich PostNL | |
68. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
69. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
70. | Larry Warbasse | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
71. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
72. | Matteo Badilatti | Q36.5 Pro Cycling Team | |
73. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
74. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
75. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | |
76. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
77. | Harold Martin Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
78. | Sebastien Reichenbach | Tudor Pro Cycling Team | |
79. | Xabier Mikel Azparren | Q36.5 Pro Cycling Team | |
80. | Attila Valter | Team Visma | Lease a Bike | |
81. | Finlay Pickering | Bahrain Victorious | |
82. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
83. | Luca Jenni | Swiss Cycling | |
84. | Pavel Bittner | Team dsm-firmenich PostNL | 1:08 |
85. | Arnaud Demare | Arkea-B&B Hotels | |
86. | Fabio Puntener | Swiss Cycling | |
87. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 1:10 |
88. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich PostNL | |
89. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
90. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
91. | Fran Miholjevic | Bahrain Victorious | |
92. | Raul Garcia Pierna | Arkea-B&B Hotels | |
93. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 0:00 |
94. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich PostNL | 1:10 |
95. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | |
96. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
97. | Jesus Herrada | Cofidis | 1:15 |
98. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
99. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
100. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | |
101. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
102. | Alexandre Balmer | Team Corratec-Vini Fantini | |
103. | Aime de Gendt | Cofidis | |
104. | Anthony Delaplace | Arkea-B&B Hotels | 2:23 |
105. | Simon Guglielmi | Arkea-B&B Hotels | |
106. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
107. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
108. | Gil Gelders | Soudal Quick-Step | 2:37 |
109. | Thibau Nys | Lidl-Trek | |
110. | Robert Gesink | Team Visma | Lease a Bike | 3:34 |
111. | Gijs Leemreize | Team dsm-firmenich PostNL | |
112. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | |
113. | Jan Sommer | Swiss Cycling | |
114. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | |
115. | Anthony Perez | Cofidis | |
116. | Valentin Darbellay | Team Corratec-Vini Fantini | |
117. | Hannes Wilksch | Tudor Pro Cycling Team | |
118. | Yannis Voisard | Tudor Pro Cycling Team | 0:00 |
119. | Luc Wirtgen | Tudor Pro Cycling Team | 3:40 |
120. | Pascal Ackermann | Israel-Premier Tech | 4:25 |
121. | Jake Stewart | Israel-Premier Tech | |
122. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
123. | Roland Thalmann | Tudor Pro Cycling Team | 4:43 |
124. | Gerben Kuypers | Intermarche-Wanty | 4:45 |
125. | Christoph Janssen | Swiss Cycling | 5:25 |
126. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich PostNL | 6:05 |
127. | Johan Price-Pejtersen | Bahrain Victorious | |
128. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | |
129. | Jan Stockli | Team Corratec-Vini Fantini | |
130. | Walter Calzoni | Q36.5 Pro Cycling Team | |
131. | Matteo Amella | Team Corratec-Vini Fantini | |
132. | Nans Peters | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
133. | Marco Murgano | Team Corratec-Vini Fantini | |
134. | Sven Erik Bystrom | Groupama-FDJ | |
135. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
136. | Kamil Małecki | Q36.5 Pro Cycling Team | |
137. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
138. | Antoine Debons | Team Corratec-Vini Fantini | |
139. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | |
140. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty | |
141. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
142. | Felix Stehli | Swiss Cycling | |
143. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | |
144. | Michael Schwarzmann | Israel-Premier Tech | |
145. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
146. | Jordi Warlop | Soudal Quick-Step | |
147. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
148. | Arne Marit | Intermarche-Wanty | |
149. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Deceuninck | |
150. | Amund Grøndahl Jansen | Team Jayco AlUla | |
151. | Torstein Traeen | Bahrain Victorious | |
152. | Daniel Mclay | Arkea-B&B Hotels | |
153. | Stan Dewulf | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 6:40 |
154. | Alexis Renard | Cofidis | |
155. | Michael Morkov | Astana Qazaqstan Team | 8:01 |
156. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | |
157. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
158. | Elia Blum | Swiss Cycling | |
159. | Welay Hagos Berhe | Team Jayco AlUla | |
160. | Ayco Bastiaens | Soudal Quick-Step | |
161. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
162. | Stan van Tricht | Alpecin-Deceuninck | 9:37 |
163. | Harrison Wood | Cofidis | |
164. | Roberto Carlos Gonzalez | Team Corratec-Vini Fantini | |
165. | Antoine Aebi | Swiss Cycling | 12:30 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Yves Lampaert | Soudal Quick-Step | 4:11:44 |
2. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 0:04 |
3. | João Almeida | UAE Team Emirates | 0:07 |
4. | Finn Fisher-Black | UAE Team Emirates | |
5. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | |
6. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 0:09 |
7. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
8. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 0:11 |
9. | Mauro Schmid | Team Jayco AlUla | |
10. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
11. | Wilco Kelderman | Team Visma | Lease a Bike | |
12. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
13. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
14. | Bryan Coquard | Cofidis | |
15. | Jan Christen | UAE Team Emirates | 0:13 |
16. | Kevin Vauquelin | Arkea-B&B Hotels | |
17. | Frank van Den Broek | Team dsm-firmenich PostNL | |
18. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 0:14 |
19. | Yannis Voisard | Tudor Pro Cycling Team | |
20. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | 0:15 |
21. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
22. | Marco Brenner | Tudor Pro Cycling Team | |
23. | Ben Tulett | Team Visma | Lease a Bike | |
24. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
25. | Johannes Staune-mittet | Team Visma | Lease a Bike | 0:16 |
26. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | |
27. | Louis Vervaeke | Soudal Quick-Step | |
28. | Arnaud de Lie | Lotto Dstny | |
29. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 0:17 |
30. | Julien Bernard | Lidl-Trek | |
31. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
32. | Patrick Konrad | Lidl-Trek | |
33. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
34. | Roger Adria | Bora-hansgrohe | 0:18 |
35. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
36. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
37. | Alex Baudin | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
38. | Xabier Mikel Azparren | Q36.5 Pro Cycling Team | |
39. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
40. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | 0:19 |
41. | Oscar Onley | Team dsm-firmenich PostNL | |
42. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
43. | Paul Lapeira | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
44. | Enric Mas | Movistar Team | |
45. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 0:20 |
46. | Luca Jenni | Swiss Cycling | 0:21 |
47. | David de La Cruz | Q36.5 Pro Cycling Team | |
48. | Rui Costa | EF Education-EasyPost | |
49. | Marius Mayrhofer | Tudor Pro Cycling Team | |
50. | Larry Warbasse | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 0:22 |
51. | Felix Gall | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
52. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
53. | Ion Izagirre | Cofidis | 0:23 |
54. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
55. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
56. | Cian Uijtdebroeks | Team Visma | Lease a Bike | |
57. | Oscar Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
58. | Pelayo Sanchez | Movistar Team | |
59. | Milan Vader | Team Visma | Lease a Bike | 0:24 |
60. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
61. | Harold Martin Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
62. | William Junior Lecerf | Soudal Quick-Step | |
63. | Filippo Baroncini | UAE Team Emirates | 0:25 |
64. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
65. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
66. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
67. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 0:26 |
68. | Sebastien Reichenbach | Tudor Pro Cycling Team | |
69. | Vincenzo Albanese | Arkea-B&B Hotels | |
70. | Sam Oomen | Lidl-Trek | |
71. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | 0:27 |
72. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 0:28 |
73. | George Bennett | Israel-Premier Tech | |
74. | Einer Rubio | Movistar Team | |
75. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 0:29 |
76. | Attila Valter | Team Visma | Lease a Bike | |
77. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
78. | Francjasco Busatto | Intermarche-Wanty | 0:30 |
79. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty | 0:31 |
80. | Finlay Pickering | Bahrain Victorious | |
81. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | |
82. | Valentin Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 0:32 |
83. | Anders Foldager | Team Jayco AlUla | |
84. | Matteo Badilatti | Q36.5 Pro Cycling Team | 0:35 |
85. | Isaac Del Toro | UAE Team Emirates | 0:49 |
86. | Pavel Bittner | Team dsm-firmenich PostNL | 1:25 |
87. | Fabio Puntener | Swiss Cycling | 1:26 |
88. | Raul Garcia Pierna | Arkea-B&B Hotels | 1:29 |
89. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
90. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | 1:30 |
91. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 1:32 |
92. | Arnaud Demare | Arkea-B&B Hotels | |
93. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 1:33 |
94. | Jorge Arcas | Movistar Team | 1:36 |
95. | Fran Miholjevic | Bahrain Victorious | 1:37 |
96. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 1:39 |
97. | Jesus Herrada | Cofidis | |
98. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | 1:40 |
99. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:41 |
100. | Aime de Gendt | Cofidis | |
101. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich PostNL | 1:43 |
102. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
103. | Alexandre Balmer | Team Corratec-Vini Fantini | 1:50 |
104. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich PostNL | 1:52 |
105. | Anthony Delaplace | Arkea-B&B Hotels | 2:43 |
106. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 2:48 |
107. | Nairo Quintana | Movistar Team | 2:49 |
108. | Simon Guglielmi | Arkea-B&B Hotels | 2:58 |
109. | Gil Gelders | Soudal Quick-Step | 2:59 |
110. | Thibau Nys | Lidl-Trek | 3:00 |
111. | Jan Sommer | Swiss Cycling | 3:48 |
112. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | 3:56 |
113. | Anthony Perez | Cofidis | 3:57 |
114. | Robert Gesink | Team Visma | Lease a Bike | 4:00 |
115. | Gijs Leemreize | Team dsm-firmenich PostNL | |
116. | Hannes Wilksch | Tudor Pro Cycling Team | |
117. | Luc Wirtgen | Tudor Pro Cycling Team | 4:06 |
118. | Valentin Darbellay | Team Corratec-Vini Fantini | |
119. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 4:16 |
120. | Johan Jacobs | Movistar Team | 4:44 |
121. | Jake Stewart | Israel-Premier Tech | 4:46 |
122. | Pascal Ackermann | Israel-Premier Tech | 4:52 |
123. | Gerben Kuypers | Intermarche-Wanty | 5:10 |
124. | Roland Thalmann | Tudor Pro Cycling Team | 5:25 |
125. | Christoph Janssen | Swiss Cycling | 6:02 |
126. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | 6:08 |
127. | Johan Price-Pejtersen | Bahrain Victorious | 6:18 |
128. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 6:20 |
129. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 6:21 |
130. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Deceuninck | 6:24 |
131. | Nans Peters | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 6:25 |
132. | Sven Erik Bystrom | Groupama-FDJ | 6:26 |
133. | Felix Stehli | Swiss Cycling | |
134. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
135. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 6:28 |
136. | Daniel Mclay | Arkea-B&B Hotels | |
137. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | 6:30 |
138. | Michael Schwarzmann | Israel-Premier Tech | |
139. | Kamil Małecki | Q36.5 Pro Cycling Team | 6:32 |
140. | Jordi Warlop | Soudal Quick-Step | |
141. | Walter Calzoni | Q36.5 Pro Cycling Team | 6:33 |
142. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | 6:34 |
143. | Amund Grøndahl Jansen | Team Jayco AlUla | 6:35 |
144. | Torstein Traeen | Bahrain Victorious | |
145. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 6:37 |
146. | Arne Marit | Intermarche-Wanty | 6:39 |
147. | Marco Murgano | Team Corratec-Vini Fantini | 6:41 |
148. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty | 6:44 |
149. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich PostNL | |
150. | Jan Stockli | Team Corratec-Vini Fantini | 6:51 |
151. | Stan Dewulf | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 6:54 |
152. | Matteo Amella | Team Corratec-Vini Fantini | 6:57 |
153. | Antoine Debons | Team Corratec-Vini Fantini | 7:02 |
154. | Alexis Renard | Cofidis | 7:03 |
155. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 8:21 |
156. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | 8:26 |
157. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 8:27 |
158. | Elia Blum | Swiss Cycling | 8:28 |
159. | Ayco Bastiaens | Soudal Quick-Step | 8:31 |
160. | Welay Hagos Berhe | Team Jayco AlUla | |
161. | Michael Morkov | Astana Qazaqstan Team | 8:42 |
162. | Harrison Wood | Cofidis | 10:12 |
163. | Roberto Carlos Gonzalez | Team Corratec-Vini Fantini | 10:18 |
164. | Stan van Tricht | Alpecin-Deceuninck | 10:30 |
165. | Antoine Aebi | Swiss Cycling | 13:05 |