Szybkie podsumowanie wydarzeń na Tour de France Femmes i Tour de Pologne. Do tego dobre wyniki Polaków i Polek w mniejszych wyścigach. Oto przegląd informacji z 30 lipca.
Informacją niedzieli jest trzecie miejsce Katarzyny Niewiadomej w Tour de France Femmes: historyczny wynik polskiej zawodniczki, która dokonała tego po raz drugi z rzędu. Ostatni etap wygrała Szwajcarka Marlen Reusser, która wolną rękę dostała, zgodnie z umową, po tygodniu pracy na triumfatorkę wyścigu, Demi Vollering.
W Polsce uwaga wszystkich kibiców zwrócona była na Karpacz, gdzie w finale drugiego etapu Tour de Pologne atakował Rafał Majka, a trzecie miejsce wywalczył Michał Kwiatkowski. Dwaj najlepsi polscy zawodnicy pokazali się w akcji i w poniedziałek będą mieli kolejną okazję na poprawienie swoich lokat.
W mniejszych wyścigach polscy zawodnicy i zawodniczki również osiągali sukcesy. Dominika Włodarczyk stanęła na podium Anna Vasa Tour. Bartosz Rudyk okazał się najlepszy w Pucharze MON, a Patryk Goszczurny w czołówce ukończył wyścig Pucharu Narodów juniorów.
– Jestem bardzo zadowolona, że praca, jaką wykonałam, przyniosła zamierzone efekty. Czasem dużo pracujesz, ale nie widać tego. Ważne było dla mnie, aby pojechać na siebie. Przyjaźnię się z Demi, wiedziałam, że układ będzie taki, że pracujemy na nią i zapominamy o własnych ambicjach.
Patryk Goszczurny zajął 8. miejsce w wyścigu Watersley Junior Challenge, zaliczanym do Pucharu Narodów. Wygrał Australijczyk Oscar Chamberlain.
Reprezentacja Polski juniorów w Holandii startowała w składzie Patryk Goszczurny, Kacper Mientki, Szymon Wiśniewski, Marceli Pera, Dawid Łątkowski i Dawid Wika-Czarnowski.
Goszczurny nieźle pojechał otwierającą czasówkę, na dystansie 5600 metrów notując 15. wynik (+00:13). Na drugim etapie Mientki finiszował drugi, a na trzecim odcinku Goszczurny przyjechał w 18-osobowej grupie, która straciła 3 sekundy do Włocha Luki Giaimiego.
17-letni Goszczurny w klasyfikacji młodzieżowej został sklasyfikowany na drugiej pozycji.
Valeriya Kononenko triumfowała w klasyfikacji końcowej wyścigu Princess Anna Vasa Tour.
Reprezentantka Ukrainy na ostatnim etapie, jeździe indywidualnej na czas o długości 13,5 kilometra, o 26 sekund pokonała Uzbeczkę Olgę Zabelinskayą (Tashkent City) oraz o 29 sekund Dominikę Włodarczyk (MAT Atom Deweloper).
Włodarczyk w wyścigu zajęła drugie miejsce, a końcowe podium uzupełniła Zabelinskaya.
Wyniki 3. etapu Princess Anna Vasa Tour 2023 (2.2), Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (13,5 km, jazda indywidualna na czas)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Valeriya Kononenko | Ukraina | 18:10 |
2. | Olga Zabelinskaya | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 0:26 |
3. | Dominika Włodarczyk | MAT Atom Deweloper Wrocław | 0:29 |
4. | Nora Jencusova | Słowacja | 0:33 |
5. | Emma Dyrhovden | Norwegia | 0:37 |
6. | Manon de Boer | NWVG-uplus | 0:43 |
7. | Julie Nielsen Maribo | Team Interklima ABC Copenhagen | |
8. | Justyna Czapla | Canyon//SRAM Generation | 0:45 |
9. | Patrycja Lorkowska | TKK Pacific Nestle Fitness | 0:50 |
10. | Nikola Bajgerova | MAT Atom Deweloper Wrocław | 0:56 |
11. | Olga Shekel | Ukraina | |
12. | Linda Zanetti | UAE Development Team | 0:59 |
13. | Anne Knijnenburg | WV Schijndel | 1:00 |
14. | Janine Schneider | Team Baden-Forchheim | 1:05 |
15. | Marie-Louise Hartz Krogager | Team Interklima ABC Copenhagen | 1:07 |
16. | Monika Brzeźna | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:08 |
17. | Febe Jooris | AG Insurance-NXTG U23 | 1:09 |
18. | Natalia Krześlak | TKK Pacific Nestle Fitness | 1:10 |
19. | Julia Kopecky | AG Insurance-NXTG U23 | 1:11 |
20. | Wiktoria Pikulik | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
21. | Laura Lizette Sander | AG Insurance-NXTG U23 | 1:12 |
22. | Mirre Knaven | AG Insurance-NXTG U23 | 1:13 |
23. | Yuliia Biriukova | UAE Development Team | 1:14 |
24. | Yanina Kuskova | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 1:15 |
25. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Generation | 1:18 |
26. | Selam Amha Gerefiel | WCC Team | 1:19 |
27. | Fien Masure | AG Insurance-NXTG U23 | 1:26 |
28. | Sara Maes | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 1:27 |
29. | Elise Marie Olsen | Norwegia | 1:28 |
30. | Katarzyna Wilkos | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:29 |
31. | Hanna Theys | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 1:35 |
32. | Makhabbat Umutzhanova | Kazachstan | |
33. | Daniela Schmidsberger | Canyon//SRAM Generation | |
34. | Christina Bragh Lorenzen | Team Interklima ABC Copenhagen | 1:38 |
35. | Eline Jansen | WV Schijndel | |
36. | Agua Marina Espinola | Canyon//SRAM Generation | 1:39 |
37. | Rinata Sultanova | Kazachstan | |
38. | Renee van Hout | Lowik Merida Cycling Team | 1:40 |
39. | Martyna Szczesna | Polska | |
40. | Anne-Sophie Dooms | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | |
41. | Dorota Przęzak | TKK Pacific Nestle Fitness | 1:42 |
42. | Tetiana Yashchenko | Ukraina | |
43. | Lente Boskamp | WV Schijndel | 1:44 |
44. | Jade Linthoudt | AG Insurance-NXTG U23 | 1:46 |
45. | Margarita Misyurina | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 1:50 |
46. | Zuzanna Chylinska | TKK Pacific Nestle Fitness | 1:52 |
47. | Iris Schultinga | NWVG-uplus | |
48. | Annika Schelb | Team Baden-Forchheim | 1:53 |
49. | Marieke de Groot | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 1:54 |
50. | Milena Del Sarto | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:59 |
51. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
52. | S'Annara Grove | Torelli | 2:00 |
53. | Anastasia Carbonari | UAE Development Team | 2:01 |
54. | Barbora Nemcova | Team Dukla Praha | 2:03 |
55. | Malin Eriksen | Norwegia | 2:05 |
56. | Natalia Franco | WCC Team | 2:06 |
57. | Nesrine Houili | Canyon//SRAM Generation | 2:07 |
58. | Ina Nakken | Norwegia | 2:08 |
59. | Jarmila Machacova | Team Dukla Praha | |
60. | Elina Tasane | WCC Team | 2:09 |
61. | Marita Jensen | Team Interklima ABC Copenhagen | 2:10 |
62. | Nataliia Safroniuk | Ukraina | 2:11 |
63. | Fabia Maramotti | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 2:12 |
64. | Amalie Kvist Nybroe | Team Interklima ABC Copenhagen | 2:13 |
65. | Aleksandra Grudzinska | Polska | 2:15 |
66. | Fleur Smith | NWVG-uplus | 2:17 |
67. | Kornelia Mikolajewska | TKK Pacific Nestle Fitness | 2:18 |
68. | Dziyana Lebedz | WCC Team | 2:22 |
69. | Safia Al Sayegh | UAE Development Team | 2:24 |
70. | Kamila Pastuszek | TKK Pacific Nestle Fitness | |
71. | Tereza Medvedova | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 2:26 |
72. | Marie Lagershausen | Team Baden-Forchheim | |
73. | Bodine Vollering | WV Schijndel | 2:33 |
74. | Luciana Roland | WCC Team | 2:35 |
75. | Maryna Altukhova | Ukraina | 2:39 |
76. | Clara Sophie Nitschmann | Wheel Divas Cycling Team | |
77. | Bronwyn Macgregor | Torelli | 2:45 |
78. | Barbara Cywinska | Polska | |
79. | Daryna Nahuliak | Ukraina | |
80. | Nela Slanikova | Team Dukla Praha | 2:48 |
81. | Ingvild Gaskjenn | Norwegia | |
82. | Llori Sharpe | Canyon//SRAM Generation | 2:50 |
83. | Katerina Kohoutkova | Team Dukla Praha | 2:52 |
84. | Arenda van Middendorp | NWVG-uplus | |
85. | Camilla Ranes Bye | Torelli | 2:54 |
86. | Marta Marek | Polska | 2:55 |
87. | Anna Dlugas | Kujawy Pomorze Team | 3:02 |
88. | Amelie Zimmermann | Team Baden-Forchheim | 3:03 |
89. | Shaknoza Abdullaeva | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 3:06 |
90. | Tereza Vanickova | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 3:14 |
91. | Terezia Ciriakova | Słowacja | 3:15 |
92. | Nicole Hartychova | Team Dukla Praha | 3:16 |
93. | Sanne Prins | Lowik Merida Cycling Team | 3:17 |
94. | Sofiya Karimova | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 3:20 |
95. | Miriam Zeise | Wheel Divas Cycling Team | 3:21 |
96. | Lisa Bouwers | NWVG-uplus | 3:29 |
97. | Barbora Svrckova | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 3:30 |
98. | Amalie Lutro | Norwegia | 3:31 |
99. | Anzhela Solovyeva | Kazachstan | 3:33 |
100. | Amalie Winther Olsen | Torelli | |
101. | Janina Morin Bender | Team Baden-Forchheim | 3:35 |
102. | Lara Scarselli | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 3:40 |
103. | Marie Maes | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 3:42 |
104. | Faina Potapova | Kazachstan | 3:46 |
105. | Maja Tracka | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:47 |
106. | Aranka Berends | Lowik Merida Cycling Team | 3:49 |
107. | Yasmin Anstruther | Team Baden-Forchheim | 3:57 |
108. | Julia Wudniak | Polska | 4:07 |
109. | Hayley Preen | Torelli | 4:13 |
110. | Nafosat Kozieva | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 4:21 |
111. | Marina Kuzmina | Kazachstan | 4:32 |
112. | Francjasca Selva | Torelli | 4:35 |
113. | Francjasca Balducci | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 4:46 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Valeriya Kononenko | Ukraina | 6:09:48 |
2. | Dominika Włodarczyk | MAT Atom Deweloper Wrocław | 0:16 |
3. | Olga Zabelinskaya | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 0:26 |
4. | Emma Dyrhovden | Norwegia | 0:37 |
5. | Manon de Boer | NWVG-uplus | 0:43 |
6. | Justyna Czapla | Canyon//SRAM Generation | 0:45 |
7. | Linda Zanetti | UAE Development Team | |
8. | Olga Shekel | Ukraina | 0:56 |
9. | Anne Knijnenburg | WV Schijndel | 1:00 |
10. | Janine Schneider | Team Baden-Forchheim | 1:05 |
11. | Monika Brzeźna | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:08 |
12. | Laura Lizette Sander | AG Insurance-NXTG U23 | |
13. | Febe Jooris | AG Insurance-NXTG U23 | 1:09 |
14. | Natalia Krześlak | TKK Pacific Nestle Fitness | 1:10 |
15. | Wiktoria Pikulik | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:11 |
16. | Mirre Knaven | AG Insurance-NXTG U23 | 1:12 |
17. | Yuliia Biriukova | UAE Development Team | 1:14 |
18. | Yanina Kuskova | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 1:15 |
19. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Generation | 1:18 |
20. | Selam Amha Gerefiel | WCC Team | 1:19 |
21. | Katarzyna Wilkos | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:23 |
22. | Sara Maes | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 1:27 |
23. | Elise Marie Olsen | Norwegia | 1:28 |
24. | Makhabbat Umutzhanova | Kazachstan | 1:35 |
25. | Daniela Schmidsberger | Canyon//SRAM Generation | |
26. | Eline Jansen | WV Schijndel | 1:37 |
27. | Lente Boskamp | WV Schijndel | 1:38 |
28. | Agua Marina Espinola | Canyon//SRAM Generation | 1:39 |
29. | Renee van Hout | Lowik Merida Cycling Team | 1:40 |
30. | Anne-Sophie Dooms | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | |
31. | Dorota Przęzak | TKK Pacific Nestle Fitness | 1:42 |
32. | Jade Linthoudt | AG Insurance-NXTG U23 | 1:46 |
33. | Margarita Misyurina | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 1:50 |
34. | Julia Kopecky | AG Insurance-NXTG U23 | 1:51 |
35. | Annika Schelb | Team Baden-Forchheim | 1:53 |
36. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:55 |
37. | S'Annara Grove | Torelli | 2:00 |
38. | Anastasia Carbonari | UAE Development Team | 2:01 |
39. | Barbora Nemcova | Team Dukla Praha | 2:03 |
40. | Elina Tasane | WCC Team | 2:05 |
41. | Malin Eriksen | Norwegia | |
42. | Natalia Franco | WCC Team | 2:06 |
43. | Nesrine Houili | Canyon//SRAM Generation | 2:07 |
44. | Jarmila Machacova | Team Dukla Praha | 2:08 |
45. | Marita Jensen | Team Interklima ABC Copenhagen | 2:10 |
46. | Amalie Kvist Nybroe | Team Interklima ABC Copenhagen | 2:13 |
47. | Dziyana Lebedz | WCC Team | 2:22 |
48. | Milena Del Sarto | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 2:27 |
49. | Luciana Roland | WCC Team | 2:35 |
50. | Fien Masure | AG Insurance-NXTG U23 | 2:43 |
51. | Camilla Ranes Bye | Torelli | 2:44 |
52. | Bronwyn Macgregor | Torelli | 2:45 |
53. | Nela Slanikova | Team Dukla Praha | 2:48 |
54. | Ingvild Gaskjenn | Norwegia | |
55. | Martyna Szczesna | Polska | 2:59 |
56. | Amelie Zimmermann | Team Baden-Forchheim | 3:03 |
57. | Shaknoza Abdullaeva | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 3:06 |
58. | Tereza Vanickova | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 3:14 |
59. | Terezia Ciriakova | Słowacja | 3:15 |
60. | Sofiya Karimova | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 3:20 |
61. | Amalie Lutro | Norwegia | 3:31 |
62. | Anzhela Solovyeva | Kazachstan | 3:33 |
63. | Lara Scarselli | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 3:40 |
64. | Safia Al Sayegh | UAE Development Team | 3:46 |
65. | Daryna Nahuliak | Ukraina | 4:02 |
66. | Marieke de Groot | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 4:16 |
67. | Marie-Louise Hartz Krogager | Team Interklima ABC Copenhagen | 4:29 |
68. | Nikola Bajgerova | MAT Atom Deweloper Wrocław | 5:57 |
69. | Zuzanna Chylinska | TKK Pacific Nestle Fitness | 6:40 |
70. | Iris Schultinga | NWVG-uplus | 6:44 |
71. | Llori Sharpe | Canyon//SRAM Generation | 6:50 |
72. | Patrycja Lorkowska | TKK Pacific Nestle Fitness | 7:22 |
73. | Hanna Theys | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 7:38 |
74. | Marta Marek | Polska | 7:41 |
75. | Katerina Kohoutkova | Team Dukla Praha | 7:44 |
76. | Nicole Hartychova | Team Dukla Praha | 8:08 |
77. | Aleksandra Grudzinska | Polska | 8:20 |
78. | Arenda van Middendorp | NWVG-uplus | 9:06 |
79. | Faina Potapova | Kazachstan | 9:31 |
80. | Julia Wudniak | Polska | 10:06 |
81. | Rinata Sultanova | Kazachstan | 10:34 |
82. | Nora Jencusova | Słowacja | 12:40 |
83. | Christina Bragh Lorenzen | Team Interklima ABC Copenhagen | 13:45 |
84. | Tetiana Yashchenko | Ukraina | 13:49 |
85. | Julie Nielsen Maribo | Team Interklima ABC Copenhagen | 14:00 |
86. | Tereza Medvedova | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 14:33 |
87. | Maryna Altukhova | Ukraina | 14:46 |
88. | Marie Maes | DD Group-Isorex-No Aqua Cycling Team | 15:04 |
89. | Fleur Smith | NWVG-uplus | 15:11 |
90. | Barbora Svrckova | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 15:37 |
91. | Lisa Bouwers | NWVG-uplus | 16:13 |
92. | Bodine Vollering | WV Schijndel | 17:07 |
93. | Hayley Preen | Torelli | 17:43 |
94. | Maja Tracka | MAT Atom Deweloper Wrocław | 17:47 |
95. | Miriam Zeise | Wheel Divas Cycling Team | 17:59 |
96. | Francjasca Balducci | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 18:21 |
97. | Kamila Pastuszek | TKK Pacific Nestle Fitness | 19:34 |
98. | Sanne Prins | Lowik Merida Cycling Team | 20:22 |
99. | Janina Morin Bender | Team Baden-Forchheim | 20:45 |
100. | Amalie Winther Olsen | Torelli | 21:45 |
101. | Nafosat Kozieva | Tashkent City Women Professional Cycling Team | 22:27 |
102. | Barbara Cywinska | Polska | 23:44 |
103. | Fabia Maramotti | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 24:42 |
104. | Francjasca Selva | Torelli | 26:10 |
105. | Nataliia Safroniuk | Ukraina | 26:41 |
106. | Anna Dlugas | Kujawy Pomorze Team | 27:53 |
107. | Marie Lagershausen | Team Baden-Forchheim | 28:59 |
108. | Kornelia Mikolajewska | TKK Pacific Nestle Fitness | 40:50 |
109. | Clara Sophie Nitschmann | Wheel Divas Cycling Team | 41:07 |
110. | Aranka Berends | Lowik Merida Cycling Team | 44:21 |
111. | Yasmin Anstruther | Team Baden-Forchheim | 45:43 |
112. | Ina Nakken | Norwegia | 50:24 |
113. | Marina Kuzmina | Kazachstan | 53:06 |
Bartosz Rudyk (Voster ATS Team), po finiszu z peletonu, zdobył Puchar Ministra Obrony Narodowej.
Drugie miejsce wywalczył mistrz Rumunii Eduard-Michael Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski), a trzecie Holender Dennis van der Horst (Allinq Continental Cycling Team).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Bartosz Rudyk | Voster ATS Team | 3:17:48 |
2. | Eduard-Michael Grosu | HRE Mazowsze Serce Polski | |
3. | Dennis van der Horst | Allinq Continental Cycling Team | |
4. | Jesper Rasch | ABLOC CT | |
5. | Fabian Steininger | Maloja Pushbikers | |
6. | Oded Kogut | Izrael | |
7. | Tim Wollenberg | Santic-Wibatech | |
8. | Adam Kristóf Karl | Epronex-Hungary Cycling Team | |
9. | Paweł Wieczkowski | Lubelskie Perla Polski | |
10. | Eskil Huiting | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
11. | Leslie Luhrs | Niemcy | |
12. | Luke Verburg | ABLOC CT | |
13. | Petr Vavra | TUFO-Pardus Prostejov | |
14. | Eirik Lunder | Team Coop-Repsol | |
15. | Boas Lysgaard | BHS-PL Beton Bornholm | |
16. | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | |
17. | Anton Stensby | Team Coop-Repsol | |
18. | Moritz Plambeck | Cycling Crew Szostak | |
19. | Rick Ottema | Allinq Continental Cycling Team | |
20. | Bram Leerkes | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
21. | Mārtiņš Pluto | ABLOC CT | |
22. | Luuk Verbruggen | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
23. | Albert Gathemann | P&S Benotti | |
24. | Dominik Rober | P&S Benotti | |
25. | Peter Richter | Berthold RadTeam | |
26. | Daniel Schrag | Niemcy | |
27. | Dominik Gorak | TTS.coach / Spica Solutions | |
28. | Lahav Davidzon | Izrael | |
29. | Klaudiusz Garbolinski | LUKS Trójka Piaseczno | |
30. | Anton Benedix | Berthold RadTeam | |
31. | Sebastian Andreasson | BHS-PL Beton Bornholm | |
32. | Balazs Rozsa | Epronex-Hungary Cycling Team | |
33. | Lars Heiniger | CLN Cycling | |
34. | Szymon Tracz | Santic-Wibatech | |
35. | Sebastian Trimborn | KED-Stevens Radteam | |
36. | Jonatan Abudraham | Izrael | |
37. | Giovanni Schmieder | Berthold RadTeam | |
38. | Patryk Dabski | LUKS Trójka Piaseczno | |
39. | Max Briese | P&S Benotti | |
40. | Jarno Grixa | P&S Benotti | |
41. | Mateusz Kostanski | Voster ATS Team | |
42. | Damian Papierski | Voster ATS Team | |
43. | Pepijn Veenings | Allinq Continental Cycling Team | 0:10 |
44. | Rik van der Wal | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
45. | Sebastian Ryttersgaard | BHS-PL Beton Bornholm | |
46. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
47. | Malte Maschke | Niemcy | |
48. | Tomasz Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | |
49. | Leo Doyle | ARBO headstart ON-Fahrrad | |
50. | Jasper Schroder | Niemcy | |
51. | Kacper Maciejuk | Santic-Wibatech | |
52. | Stijn Appel | ABLOC CT | |
53. | Axel Persmeen | Svealand Cycling Team | |
54. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
55. | Gabriel Kuchinke | Berthold RadTeam | |
56. | Mads-Emil Dupont Hougaard | BHS-PL Beton Bornholm | |
57. | Pawel Baran | TTS.coach / Spica Solutions | |
58. | Jan Fijak | LUKS Trójka Piaseczno | |
59. | Karol Wawrzyczek | Lubelskie Perla Polski | |
60. | Robert Kendzia | Lubelskie Perla Polski | |
61. | Thomas Koldkjær Decker | Team Aalborg-Sparekassen Danmark | |
62. | Marcin Sztuka | TTS.coach / Spica Solutions | |
63. | Amir Arsalan Ansari | Svealand Cycling Team | |
64. | Lennart Lein | KED-Stevens Radteam | |
65. | Matteo Oberteicher | Cycling Crew Szostak | |
66. | Maciej Potucha | Power of Science Jafi Team | |
67. | Fabian Schormair | Santic-Wibatech | 0:17 |
68. | Nicolas Zippan | Niemcy | |
69. | Fabian Wunstel | Niemcy | |
70. | Wojciech Pszczolarski | TUFO-Pardus Prostejov | |
71. | Igor Sek | Voster ATS Team | |
72. | Emil Schandorff Iwersen | BHS-PL Beton Bornholm | |
73. | Johannes Banzer | Cycling Crew Szostak | |
74. | Patrick Reissig | Maloja Pushbikers | |
75. | Artur Sowinski | Voster ATS Team | |
76. | Michal Kucharski | TTS.coach / Spica Solutions | |
77. | Antoni Olszar | Chrobry Scott Głogów | 0:23 |
78. | Patryk Marcinkowski | Chrobry Scott Głogów | |
79. | Gergő Orosz | Epronex-Hungary Cycling Team | 0:27 |
80. | Lars Loohuis | ABLOC CT | 0:30 |
81. | Oleksiy Kmets | Power of Science Jafi Team | |
82. | Hugo Bruun van Deurs | Team Aalborg-Sparekassen Danmark | |
83. | Philipp Plambeck | Cycling Crew Szostak | |
84. | Lukasz Janowski | TTS.coach / Spica Solutions | 0:33 |
85. | Ondrej Pokorny | TUFO-Pardus Prostejov | |
86. | Adrian Latocha | KED-Stevens Radteam | |
87. | Gustav Lovidius | Svealand Cycling Team | |
88. | Cedric Jolidon | CLN Cycling | |
89. | Mehdi Tigrine | CLN Cycling | |
90. | Szymon Lapsa | Chrobry Scott Głogów | |
91. | Alon Yogev | Izrael | |
92. | Gergő Gonczy | Epronex-Hungary Cycling Team | |
93. | Arne Peters | Allinq Continental Cycling Team | |
94. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 0:53 |
95. | Vladislav Loginov | Izrael | |
96. | Jerome Buth | KED-Stevens Radteam | |
97. | Marek Filapek | Lubelskie Perla Polski | |
98. | Mateusz Deren | Chrobry Scott Głogów | |
99. | Rafał Staszczak | Lubelskie Perla Polski | |
100. | Steyn Lamberink | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
101. | Szymon Janicki | LUKS Trójka Piaseczno | |
102. | Michal Braulinski | Power of Science Jafi Team | |
103. | Jan Grzempa | Power of Science Jafi Team | |
104. | Maksymilian Radosz | HRE Mazowsze Serce Polski | |
105. | Paweł Szostka | Lubelskie Perla Polski | |
106. | Jacob Gye Madsen | Team Aalborg-Sparekassen Danmark | |
107. | Jonas Sorensen | Team Aalborg-Sparekassen Danmark | |
108. | Nils Puschmann | Santic-Wibatech | |
109. | Michael Peter | Santic-Wibatech | |
110. | Jakob Schmidt | P&S Benotti | 1:29 |
111. | Guy Timor | Izrael | |
112. | Magnus Waehre | Team Coop-Repsol | |
113. | Szymon Ptak | Chrobry Scott Głogów | 1:34 |
114. | Michał Pomorski | HRE Mazowsze Serce Polski | 1:57 |
115. | Bertold Drijver | Epronex-Hungary Cycling Team | |
116. | Eyþór Eiriksson | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 2:24 |
117. | Lars Rouffaer | Allinq Continental Cycling Team | |
118. | Patryk Gieracki | LUKS Trójka Piaseczno | 2:50 |
119. | Jan Miazga | LUKS Trójka Piaseczno | |
120. | Jakub Malachowski | Chrobry Scott Głogów | |
121. | Zsolt Istlstekker | Epronex-Hungary Cycling Team | 2:53 |
122. | Viktor Lychou | Svealand Cycling Team | 3:15 |
123. | Max Benz-kuch | Maloja Pushbikers | 3:21 |
124. | Jan Vones | TUFO-Pardus Prostejov | 3:29 |
125. | Rene Rossi | ARBO headstart ON-Fahrrad | |
126. | Peter Ochsenhofer | ARBO headstart ON-Fahrrad | |
127. | Luke Wilk | P&S Benotti | 3:43 |
128. | Moritz Malcharek | Maloja Pushbikers | |
129. | Philip Weber | Maloja Pushbikers | 3:47 |
130. | Abdul Azim Aliyas | CLN Cycling | |
131. | Berihu Gebralibanas | CLN Cycling | 4:00 |
Kazach Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) zwyciężył na mecie hiszpańskiego wyścigu jednodniowego Circuito de Getxo.
Na podium stanęli też, ze stratą 24 sekund Tony Gallopin (Lidl-Trek) oraz 32 sekund Simone Velasco (Astana Qazaqstan).
Niemiec Florian Lipowitz wygrał czterodniowy wyścig Czech Cycling Tour. Na podium stanęli też jego rodak i kolega z Bora-hansgrohe Ben Zwiehoff oraz Czech Jakub Otruba (ATT Investments).
Czeskie ściganie otworzył zawodnik Israel-Premier Tech, Itamar Einhorn, który wygrał pierwszy etap po finiszu z peletonu.
22-letni Florian Lipowitz wygrał górski etap drugiego dnia wyścigu i obronił koszulkę lidera trzeciego dnia, także na górskim etapie. Ten na swoim koncie zapisał Johannes Staune-Mittet z Jumbo-Visma.
Ostatni etap, po indywidualnej akcji, zgarnął Czech Adam Toupalik (Elkov-Kasper).
Copyright © rowery.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.