Blanka Vas (SD Worx) wygrała w Sassari ósmy etap Giro d’Italia.
21-letnia Węgierka, po finiszu z czołowej grupa, pokonała Amerykankę Chloe Dygert (Canyon//SRAM Racing) oraz Niemkę Liane Lippert (Movistar Team).
Mistrzyni świata, Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar Team) pozostała liderką wyścigu.
Etap prowadził na długości 126 kilometrów w pagórkowatym terenie. 30 kilometrów przed metą leżała jedyna górska premia Romana – Ittiri (9,8 km; 3,1%).
Na jej dojeździe z ponad minutową przewagą jechała Floortje Mackaij (Movistar Team). Peleton spokojnie pokonał wspinaczkę, przyspieszając dopiero w samej końcówce. To wystarczyło by gwałtownie zbliżyć się do Holenderki.
Mackaij została doścignięta, a na prowadzeniu znalazły się Soraya Paladin (Canyon//SRAM Racing) i Mavi Garcia (Liv Racing TeqFind). Tylko na krótko. W kolejnej akcji zameldowała się Karolina Kumięga (UAE Team ADQ), lecz peleton wszystkie zapędy sprawnie gasił.
Końcowe 2 kilometry prowadziło w górę. To sprawiło, że na finisz wpadła grupa ograniczona do około 20 zawodniczek. Po wyrównanej walce zwycięsko z tego wyszła Blanka Vas.
Wyniki 8. etapu Giro d'Italia Donne 2023 (2.WWT), Nuoro - Sassari (125,7 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Blanka Vas | Team SD Worx | 3:00:41 |
2. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | |
3. | Liane Lippert | Movistar Team | |
4. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | |
5. | Ally Wollaston | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
6. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | |
7. | Mavi Garcia | Liv Racing TeqFind | |
8. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
9. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | |
10. | Marianne Vos | Jumbo-Visma | |
11. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
12. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich | |
13. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
14. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
15. | Veronica Ewers | EF Education-TIBCO-SVB | |
16. | Gaia Realini | Lidl-Trek | |
17. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
18. | Lily Williams | Human Powered Health | |
19. | Anna Shackley | Team SD Worx | |
20. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 0:10 |
21. | Esmee Peperkamp | Team dsm-firmenich | 0:12 |
22. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 0:14 |
23. | Evita Muzic | FDJ-SUEZ | |
24. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | 0:18 |
25. | Victorie Guilman | FDJ-SUEZ | 0:28 |
26. | Alessia Vigilia | Top Girls Fassa Bortolo | 0:30 |
27. | Silvia Zanardi | BePink-GOLD | |
28. | Niamh Fisher-black | Team SD Worx | |
29. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | |
30. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
31. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | |
32. | Fem van Empel | Jumbo-Visma | 0:36 |
33. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
34. | Pauliena Rooijakkers | Canyon//SRAM Racing | 0:38 |
35. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
36. | Elena Pirrone | Israel Premier Tech Roland | 0:49 |
37. | Marta Cavalli | FDJ-SUEZ | |
38. | Anouska Koster | Uno-X Pro Cycling Team | |
39. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | 0:53 |
40. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | |
41. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | |
42. | Nina Buijsman | Human Powered Health | |
43. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | 0:57 |
44. | Georgia Williams | EF Education-TIBCO-SVB | |
45. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
46. | Mikayla Harvey | UAE Team ADQ | |
47. | Carmela Cipriani | Isolmant-Premac-Vittoria | 1:04 |
48. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
49. | Cristina Tonetti | Top Girls Fassa Bortolo | |
50. | Matilde Vitillo | BePink-GOLD | |
51. | Valentina Basilico | BePink-GOLD | |
52. | Sara Martin | Movistar Team | 1:08 |
53. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | |
54. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
55. | Katia Ragusa | Liv Racing TeqFind | 1:10 |
56. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
57. | Tiffany Cromwell | Canyon//SRAM Racing | |
58. | Shirin van Anrooij | Lidl-Trek | 1:14 |
59. | Francjasca Barale | Team dsm-firmenich | |
60. | Tereza Neumanova | Liv Racing TeqFind | |
61. | Marta Bastianelli | UAE Team ADQ | 1:17 |
62. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | 1:31 |
63. | Hannah Ludwig | Uno-X Pro Cycling Team | |
64. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
65. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:54 |
66. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
67. | Sophie Wright | Fenix-Deceuninck | |
68. | Inge van der Heijden | Fenix-Deceuninck | |
69. | Catalina Anais Soto | Bizkaia Durango | |
70. | Barbara Guarischi | Team SD Worx | 2:27 |
71. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich | 2:30 |
72. | Gladys Verhulst | FDJ-SUEZ | 2:35 |
73. | Becky Storrie | Team dsm-firmenich | |
74. | Giorgia Vettorello | BePink-GOLD | |
75. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
76. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
77. | Maud Oudeman | Jumbo-Visma | |
78. | Rachele Barbieri | Liv Racing TeqFind | |
79. | Megan Jastrab | Team dsm-firmenich | 2:42 |
80. | Eri Yonamine | Human Powered Health | 2:55 |
81. | Georgia Baker | Team Jayco AlUla | 3:26 |
82. | Audrey Cordon-Ragot | Human Powered Health | |
83. | Franziska Koch | Team dsm-firmenich | 3:58 |
84. | Elizabeth Deignan | Lidl-Trek | 4:04 |
85. | Gaia Masetti | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 5:20 |
86. | Yana Myalitsina | Born To Win G20 Ambedo | |
87. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
88. | Angela Oro | Team Mendelspeck | |
89. | Alice Capasso | Team Mendelspeck | |
90. | Alice Palazzi | Top Girls Fassa Bortolo | |
91. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | |
92. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | |
93. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | 6:36 |
94. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | 7:20 |
95. | Lea Fuchs | Born To Win G20 Ambedo | |
96. | Francjasca Tommasi | Team Mendelspeck | |
97. | Elynor Backstedt | Lidl-Trek | |
98. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | |
99. | Monica Castagna | Team Mendelspeck | |
100. | Noemi Lucrezia Eremita | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | 7:23 |
101. | Gemma Sernissi | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | |
102. | Chiara Reghini | Top Girls Fassa Bortolo | 7:24 |
103. | Magdeleine Vallieres | EF Education-TIBCO-SVB | |
104. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | |
105. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
106. | Anniina Ahtosalo | Uno-X Pro Cycling Team | 11:11 |
107. | Francjasca Baroni | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 11:12 |
108. | Alessia Missiaggia | Top Girls Fassa Bortolo | |
109. | Silvia Magri | Israel Premier Tech Roland | 11:17 |
110. | Nina Kessler | Team Jayco AlUla | 11:20 |
111. | Aude Biannic | Movistar Team | 12:44 |
112. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
113. | Irene Affolati | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 12:47 |
114. | Giulia Giuliani | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | |
115. | Beatrice Pozzobon | Team Mendelspeck | |
116. | Lauren Stephens | EF Education-TIBCO-SVB | |
117. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
118. | Lucia Gonzalez | Bizkaia Durango | |
119. | Sandra Gutierrez | Bizkaia Durango | |
120. | Elizabeth Banks | EF Education-TIBCO-SVB | |
121. | Prisca Savi | BePink-GOLD | |
122. | Sofia Rodriguez | Bizkaia Durango | |
123. | Andrea Casagranda | BePink-GOLD | |
124. | Irene Mendez | Bizkaia Durango | |
125. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
126. | Annemarie Worst | Fenix-Deceuninck | |
127. | Beatrice Rossato | Isolmant-Premac-Vittoria | |
128. | Femke Markus | Team SD Worx | |
129. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | |
130. | Linda Riedmann | Jumbo-Visma | |
131. | Anna Kiesenhofer | Israel Premier Tech Roland | 16:50 |
132. | Francjasca Pisciali | Team Mendelspeck | |
133. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | |
134. | Beatriz Pereira | Bizkaia Durango | 25:56 |
135. | Fanny Bonini | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
136. | Carlotta Borello | Isolmant-Premac-Vittoria | |
137. | Asia Zontone | Isolmant-Premac-Vittoria | |
138. | Milena Del Sarto | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 25:58 |
139. | Monia Garavaglia | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 21:06:52 |
2. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich | 3:56 |
3. | Gaia Realini | Lidl-Trek | 4:23 |
4. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | 5:34 |
5. | Veronica Ewers | EF Education-TIBCO-SVB | 5:35 |
6. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | 6:16 |
7. | Mavi Garcia | Liv Racing TeqFind | 6:25 |
8. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | 7:01 |
9. | Niamh Fisher-black | Team SD Worx | 7:28 |
10. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | 9:12 |
11. | Fem van Empel | Jumbo-Visma | 10:44 |
12. | Pauliena Rooijakkers | Canyon//SRAM Racing | 11:58 |
13. | Anna Shackley | Team SD Worx | 12:38 |
14. | Marta Cavalli | FDJ-SUEZ | 16:51 |
15. | Esmee Peperkamp | Team dsm-firmenich | 17:32 |
16. | Liane Lippert | Movistar Team | 18:56 |
17. | Evita Muzic | FDJ-SUEZ | 19:11 |
18. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | 20:01 |
19. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | 24:08 |
20. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | 24:22 |
21. | Victorie Guilman | FDJ-SUEZ | 25:02 |
22. | Anouska Koster | Uno-X Pro Cycling Team | 28:57 |
23. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | 29:51 |
24. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 31:29 |
25. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | 31:34 |
26. | Nina Buijsman | Human Powered Health | 31:35 |
27. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | 33:01 |
28. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | 33:07 |
29. | Shirin van Anrooij | Lidl-Trek | 33:13 |
30. | Francjasca Barale | Team dsm-firmenich | 35:27 |
31. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | 38:21 |
32. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | 38:40 |
33. | Alessia Vigilia | Top Girls Fassa Bortolo | 39:56 |
34. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | 41:50 |
35. | Francjasca Tommasi | Team Mendelspeck | 42:29 |
36. | Inge van der Heijden | Fenix-Deceuninck | 42:30 |
37. | Elena Pirrone | Israel Premier Tech Roland | 43:23 |
38. | Elizabeth Deignan | Lidl-Trek | 45:34 |
39. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 47:43 |
40. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | 48:48 |
41. | Floortje Mackaij | Movistar Team | 49:00 |
42. | Georgia Williams | EF Education-TIBCO-SVB | |
43. | Blanka Vas | Team SD Worx | 49:55 |
44. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | 52:40 |
45. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 53:02 |
46. | Gaia Masetti | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 54:08 |
47. | Ally Wollaston | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 54:57 |
48. | Lauren Stephens | EF Education-TIBCO-SVB | 55:34 |
49. | Magdeleine Vallieres | EF Education-TIBCO-SVB | 56:40 |
50. | Marianne Vos | Jumbo-Visma | 58:02 |
51. | Hannah Ludwig | Uno-X Pro Cycling Team | 58:55 |
52. | Becky Storrie | Team dsm-firmenich | 59:11 |
53. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | 1:00:05 |
54. | Audrey Cordon-Ragot | Human Powered Health | 1:02:15 |
55. | Anna Kiesenhofer | Israel Premier Tech Roland | 1:02:26 |
56. | Silvia Zanardi | BePink-GOLD | 1:03:38 |
57. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 1:05:08 |
58. | Beatrice Rossato | Isolmant-Premac-Vittoria | 1:05:52 |
59. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | 1:05:56 |
60. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | 1:07:15 |
61. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | 1:08:23 |
62. | Marta Bastianelli | UAE Team ADQ | 1:08:50 |
63. | Gladys Verhulst | FDJ-SUEZ | 1:09:56 |
64. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:10:37 |
65. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:11:18 |
66. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | 1:12:08 |
67. | Eri Yonamine | Human Powered Health | 1:12:45 |
68. | Tiffany Cromwell | Canyon//SRAM Racing | 1:12:57 |
69. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | 1:13:09 |
70. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:15:15 |
71. | Giorgia Vettorello | BePink-GOLD | 1:17:17 |
72. | Alice Palazzi | Top Girls Fassa Bortolo | 1:17:19 |
73. | Mikayla Harvey | UAE Team ADQ | 1:17:31 |
74. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | 1:18:17 |
75. | Lucia Gonzalez | Bizkaia Durango | 1:19:16 |
76. | Tereza Neumanova | Liv Racing TeqFind | 1:19:39 |
77. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:19:48 |
78. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | 1:19:56 |
79. | Angela Oro | Team Mendelspeck | 1:20:58 |
80. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:21:00 |
81. | Carmela Cipriani | Isolmant-Premac-Vittoria | 1:21:09 |
82. | Matilde Vitillo | BePink-GOLD | 1:24:16 |
83. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich | |
84. | Lily Williams | Human Powered Health | 1:25:12 |
85. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | 1:25:58 |
86. | Elizabeth Banks | EF Education-TIBCO-SVB | 1:26:31 |
87. | Sara Martin | Movistar Team | 1:27:26 |
88. | Barbara Guarischi | Team SD Worx | 1:27:36 |
89. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | 1:28:24 |
90. | Sophie Wright | Fenix-Deceuninck | 1:29:40 |
91. | Noemi Lucrezia Eremita | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | 1:30:26 |
92. | Francjasca Baroni | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:30:40 |
93. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | 1:30:57 |
94. | Linda Riedmann | Jumbo-Visma | 1:31:18 |
95. | Yana Myalitsina | Born To Win G20 Ambedo | 1:31:25 |
96. | Catalina Anais Soto | Bizkaia Durango | 1:31:33 |
97. | Annemarie Worst | Fenix-Deceuninck | 1:32:22 |
98. | Megan Jastrab | Team dsm-firmenich | 1:33:02 |
99. | Nina Kessler | Team Jayco AlUla | 1:33:07 |
100. | Katia Ragusa | Liv Racing TeqFind | 1:35:01 |
101. | Maud Oudeman | Jumbo-Visma | 1:35:04 |
102. | Monica Castagna | Team Mendelspeck | 1:35:05 |
103. | Cristina Tonetti | Top Girls Fassa Bortolo | 1:35:13 |
104. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | 1:35:43 |
105. | Franziska Koch | Team dsm-firmenich | 1:37:45 |
106. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | 1:37:52 |
107. | Lea Fuchs | Born To Win G20 Ambedo | 1:37:59 |
108. | Rachele Barbieri | Liv Racing TeqFind | 1:39:38 |
109. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | 1:39:44 |
110. | Valentina Basilico | BePink-GOLD | 1:40:00 |
111. | Georgia Baker | Team Jayco AlUla | 1:40:59 |
112. | Chiara Reghini | Top Girls Fassa Bortolo | 1:41:27 |
113. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 1:41:57 |
114. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | 1:42:53 |
115. | Alessia Missiaggia | Top Girls Fassa Bortolo | 1:43:19 |
116. | Elynor Backstedt | Lidl-Trek | 1:44:41 |
117. | Alice Capasso | Team Mendelspeck | 1:45:03 |
118. | Aude Biannic | Movistar Team | 1:45:51 |
119. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 1:46:14 |
120. | Silvia Magri | Israel Premier Tech Roland | 1:48:30 |
121. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:49:26 |
122. | Gemma Sernissi | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | 1:49:59 |
123. | Irene Affolati | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:53:07 |
124. | Andrea Casagranda | BePink-GOLD | 1:54:33 |
125. | Irene Mendez | Bizkaia Durango | 1:55:59 |
126. | Anniina Ahtosalo | Uno-X Pro Cycling Team | 1:56:53 |
127. | Asia Zontone | Isolmant-Premac-Vittoria | 1:58:00 |
128. | Beatrice Pozzobon | Team Mendelspeck | 1:59:07 |
129. | Giulia Giuliani | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | 2:09:19 |
130. | Fanny Bonini | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 2:11:42 |
131. | Prisca Savi | BePink-GOLD | 2:12:37 |
132. | Sofia Rodriguez | Bizkaia Durango | 2:14:07 |
133. | Femke Markus | Team SD Worx | 2:18:51 |
134. | Francjasca Pisciali | Team Mendelspeck | 2:21:07 |
135. | Carlotta Borello | Isolmant-Premac-Vittoria | 2:24:41 |
136. | Monia Garavaglia | GB Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D. | 2:26:39 |
137. | Sandra Gutierrez | Bizkaia Durango | 2:28:48 |
138. | Beatriz Pereira | Bizkaia Durango | 2:41:52 |
139. | Milena Del Sarto | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 3:09:46 |