Pascal Ackermann (UAE Team Emirates) zdobył po finiszu z peletonu jedenasty etap Giro d’Italia.
Niemiecki sprinter w Tortonie minimalnie pokonał Jonathana Milana (Bahrain Victorious), a na trzecim miejscu przyjechał Mark Cavendish (Astana Qazaqstan).
W czołówce klasyfikacji generalnej zaszły zmiany, ale liderem pozostał Brytyjczyk Geraint Thomas (Ineos Grenadiers).
Najdłuższy etap tegorocznego wyścigu Giro d’Italia (219 km) zaprowadził do Piemontu. Trasa nie była szczególnie wymagająca, została ubarwiona trzema premiami górskimi niskich kategorii Passo del Bracco (kat. 3; 80 km; 10,2 km; 4,4%), Colla di Boasi (kat. 3; 76 km przed metą; 9,3 km; 4,2%) i Passo della Castagnola (kat. 4; 43 km przed metą; 5,1 km; 4,6%).
Niebo nad wyścigiem nieco się wypogodziło, chwilami nawet nieśmiało przebijało się słońce, w drugiej części trasy zaczęło jednak na powrót padać.
Z racji dystansu peleton wyruszył na trasę już przed południem, odchudzony o kolejne ofiary Covid-19. Z tego powodu zostali wycofani Stefano Gandin (Team Corratec-Selle Italia), Andrea Vendrame (AG2R Citroën) oraz czterech kolarzy Soudal-Quick Step: Jan Hirt, Mattia Cattaneo, Josef Cerny i Louis Vervaeke. Co więcej, Bora-hansgrohe potwierdziła pozytywny test u Aleksandra Vlasova, który nie zdołał ukończyć wczorajszego odcinka.
W odjazd zabrali się Thomas Champion (Cofidis), Diego Pablo Sevilla (EOLO-Kometa), Filippo Magli (Green Project-Bardiani), Laurenz Rex (Intermarche-Circus-Wanty), Alexander Konychev i Veljko Stojnic (obaj Team Corratec-Selle Italia), odskakując na 4:08 (20 km). W peletonie czołowe pozycje niezwłocznie opanowali kolarze ekip sprinterskich: Trek-Segafredo, Bahrain Victorious i Astana Qazaqstan, od razu zmniejszając różnicę do niespełna 3 minut. Na półmetku etapu stoper pokazywał 2:25.
Kolarze spokojnie zmierzali do mety, a to nie raz, nie dwa skończyło się do kogoś katastrofą. I do takiej katastrofy doszło na mokrym zakręcie zjazdu z Colla di Boasi (76 km przed metą). W czubie peletonu upadło kilku kolarzy. Upadli lider Geraint Thomas i wicelider Primoz Roglic (Jumbo-Visma), ale najbardziej ucierpiał trzeci zawodnik wyścigu Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers), zabrany na noszach do karetki. Inny „Grenadier” Pavel Sivakov z trudem podniósł się, lecz został daleko za peletonem. Chwilę później, w innym miejscu, poważnie rozbił się Oscar Rodriguez (Movistar Team).
Ucieczka na lotnej premii Busalla (49 km przed metą) utrzymywała półtorej minuty przewagi, a po Passo della Castagnola (43 km przed metą) pozostało im 37 sekund. Pościg na podjeździe wzmocniła ekipa Jayco-AlUla, m. in odcinając od głównej grupy Marka Cavendisha, jednak Anglik zdołał powrócić.
Rex i Stojnic znakomicie pokonali zjazd, powiększając swoją przewagę do minuty 30 kilometrów przed metą. Silniejszy Belg zostawił za plecami Serba, pozostając samotnie na czele. Uciekał ponad 200 kilometrów, zostając dościgniętym dopiero na ostatnich 5 kilometrach.
Pod kamery zdążył odskoczyć jeszcze Charlie Quarterman (Team Corratec-Selle Italia). Kolejna kraksa podzieliła peleton, dlatego na końcowe metry wpadła niewielka grupa. Mads Pedersen (Trek-Sagefredo) wcześnie rozpoczął finisz, za wcześnie, gdyż z lewej strony wyprzedzili go Cavendish i Ackermann. W ostatniej chwili z prawej wyskoczył Milan, przecinając kreskę równocześnie z niemieckim sprinterem. W wyłonieniu zwycięzcy musiał pomóc fotofinisz.
Wyniki 11. etapu Giro d'Italia 2023 (2.UWT), Camaiore – Tortona (219 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 5:09:02 |
2. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | |
3. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
4. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
5. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | |
6. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
7. | Marius Mayrhofer | Team DSM | |
8. | Davide Ballerini | Soudal-Quick Step | |
9. | Simone Consonni | Cofidis | |
10. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | |
11. | Niccolo Bonifazio | Intermarche-Circus-Wanty | |
12. | Max Kanter | Movistar Team | |
13. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
14. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
15. | Martin Marcellusi | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
16. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
17. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
18. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
19. | Alexander Konychev | Team Corratec-Selle Italia | |
20. | Niklas Markl | Team DSM | |
21. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
22. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
23. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Deceuninck | |
24. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | |
25. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
26. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
27. | Filippo Magli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
28. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | |
29. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | |
30. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
31. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | |
32. | Alberto Dainese | Team DSM | |
33. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
34. | Nicolas Dalla Valle | Team Corratec-Selle Italia | |
35. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
36. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
37. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
38. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | |
39. | Alex Baudin | AG2R Citroën Team | |
40. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | |
41. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
42. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
43. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
44. | Hugo Toumire | Cofidis | |
45. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
46. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | |
47. | Charlie Quarterman | Team Corratec-Selle Italia | |
48. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | |
49. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
50. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
51. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
52. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
53. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
54. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
55. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
56. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | |
57. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
58. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
59. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
60. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
61. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
62. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
63. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
64. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
65. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | |
66. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
67. | Senne Leysen | Alpecin-Deceuninck | |
68. | Yukiya Arashiro | Bahrain Victorious | |
69. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
70. | Karel Vacek | Team Corratec-Selle Italia | |
71. | Albert Torres | Movistar Team | |
72. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | |
73. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
74. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
75. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
76. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
77. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
78. | Thomas Champion | Cofidis | |
79. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
80. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
81. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
82. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | |
83. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | |
84. | Eddie Dunbar | Team Jayco AlUla | |
85. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | |
86. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
87. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
88. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
89. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
90. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
91. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | |
92. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | |
93. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
94. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
95. | Jonathan Lastra | Cofidis | |
96. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | |
97. | Jay Vine | UAE Team Emirates | |
98. | François Bidard | Cofidis | |
99. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
100. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
101. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
102. | Veljko Stojnic | Team Corratec-Selle Italia | |
103. | Alessandro Iacchi | Team Corratec-Selle Italia | |
104. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | |
105. | Will Barta | Movistar Team | |
106. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
107. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
108. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
109. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | |
110. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
111. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
112. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
113. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | |
114. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
115. | Thomas Gloag | Jumbo-Visma | |
116. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
117. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
118. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
119. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | |
120. | Laurenz Rex | Intermarche-Circus-Wanty | |
121. | Fernando Gaviria | Movistar Team | |
122. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
123. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
124. | Carlos Verona | Movistar Team | 5:02 |
125. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 10:41 |
126. | Lukas Postlberger | Team Jayco AlUla | |
127. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
128. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 10:43 |
129. | Alexander Krieger | Alpecin-Deceuninck | 10:45 |
130. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
131. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
132. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
133. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | |
134. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | |
135. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
136. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 13:56 |
137. | Harm Vanhoucke | Team DSM | 15:46 |
138. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
139. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | 18:27 |
DNF | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
DNF | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
DNS | Josef Cerny | Soudal-Quick Step | |
DNS | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
DNS | Stefano Gandin | Team Corratec-Selle Italia | |
DNS | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
DNS | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | |
DNS | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | |
DNS | Natnael Tesfatsion | Trek-Segafredo | |
DNS | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 44:35:35 |
2. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 0:02 |
3. | João Almeida | UAE Team Emirates | 0:22 |
4. | Andreas Leknessund | Team DSM | 0:35 |
5. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 1:28 |
6. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:52 |
7. | Eddie Dunbar | Team Jayco AlUla | 2:32 |
8. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
9. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 2:36 |
10. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:48 |
11. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 2:58 |
12. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 3:22 |
13. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 4:40 |
14. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 4:48 |
15. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 8:05 |
16. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 8:43 |
17. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | 12:07 |
18. | Jay Vine | UAE Team Emirates | 12:52 |
19. | Jonathan Lastra | Cofidis | 13:34 |
20. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | 13:45 |
21. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 15:19 |
22. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 15:42 |
23. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 16:11 |
24. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 17:05 |
25. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 17:10 |
26. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | 18:12 |
27. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 20:24 |
28. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 20:58 |
29. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 22:41 |
30. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 22:50 |
31. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 23:20 |
32. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | 24:14 |
33. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | 25:50 |
34. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 25:51 |
35. | Will Barta | Movistar Team | 26:22 |
36. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | 26:38 |
37. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 27:02 |
38. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 28:16 |
39. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 29:14 |
40. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 33:21 |
41. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 34:37 |
42. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 36:02 |
43. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 37:26 |
44. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | 38:13 |
45. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 38:15 |
46. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 43:51 |
47. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 46:29 |
48. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 48:28 |
49. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | 48:43 |
50. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 49:44 |
51. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | 50:51 |
52. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 50:58 |
53. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 51:19 |
54. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | 51:38 |
55. | François Bidard | Cofidis | 52:11 |
56. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 53:51 |
57. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 55:35 |
58. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | 56:36 |
59. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 57:00 |
60. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 58:07 |
61. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:00:06 |
62. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 1:01:46 |
63. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 1:04:09 |
64. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | 1:05:29 |
65. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 1:05:32 |
66. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 1:05:56 |
67. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 1:06:37 |
68. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 1:06:56 |
69. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 1:07:33 |
70. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 1:07:58 |
71. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:09:05 |
72. | Marius Mayrhofer | Team DSM | 1:12:12 |
73. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 1:12:36 |
74. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 1:12:47 |
75. | Hugo Toumire | Cofidis | 1:13:29 |
76. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 1:13:48 |
77. | Thomas Champion | Cofidis | 1:14:22 |
78. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 1:15:15 |
79. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 1:15:16 |
80. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:16:03 |
81. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:16:51 |
82. | Harm Vanhoucke | Team DSM | 1:19:09 |
83. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | 1:21:48 |
84. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | 1:22:52 |
85. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | 1:22:53 |
86. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 1:23:14 |
87. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | -44:0-12:0-7 |
88. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | -44:0-11:0-17 |
89. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 1:25:39 |
90. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | 1:25:49 |
91. | Senne Leysen | Alpecin-Deceuninck | 1:26:24 |
92. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 1:27:23 |
93. | Lukas Postlberger | Team Jayco AlUla | 1:27:46 |
94. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 1:27:48 |
95. | Thomas Gloag | Jumbo-Visma | 1:28:07 |
96. | Karel Vacek | Team Corratec-Selle Italia | 1:28:31 |
97. | Martin Marcellusi | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:32:57 |
98. | Laurenz Rex | Intermarche-Circus-Wanty | 1:34:03 |
99. | Simone Consonni | Cofidis | 1:34:30 |
100. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 1:34:34 |
101. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Deceuninck | 1:35:35 |
102. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 1:35:40 |
103. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 1:38:01 |
104. | Alexandre Delettre | Cofidis | 1:38:16 |
105. | Niklas Markl | Team DSM | 1:38:36 |
106. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 1:38:46 |
107. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | 1:41:25 |
108. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | 1:42:27 |
109. | Davide Ballerini | Soudal-Quick Step | 1:43:08 |
110. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 1:43:20 |
111. | Filippo Magli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:45:29 |
112. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | 1:47:13 |
113. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | 1:48:08 |
114. | Max Kanter | Movistar Team | 1:50:34 |
115. | Charlie Quarterman | Team Corratec-Selle Italia | 1:51:15 |
116. | Niccolo Bonifazio | Intermarche-Circus-Wanty | 1:51:30 |
117. | Alex Baudin | AG2R Citroën Team | 1:51:35 |
118. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 1:51:51 |
119. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 1:52:57 |
120. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:53:25 |
121. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 1:53:52 |
122. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:53:58 |
123. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | 1:54:41 |
124. | Alexander Konychev | Team Corratec-Selle Italia | 1:55:18 |
125. | Alberto Dainese | Team DSM | 1:56:28 |
126. | Albert Torres | Movistar Team | 1:56:43 |
127. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:56:59 |
128. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 1:57:35 |
129. | Fernando Gaviria | Movistar Team | 2:01:29 |
130. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | 2:04:34 |
131. | Nicolas Dalla Valle | Team Corratec-Selle Italia | 2:05:02 |
132. | Alessandro Iacchi | Team Corratec-Selle Italia | 2:05:08 |
133. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | 2:05:47 |
134. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | 2:07:56 |
135. | Alexander Krieger | Alpecin-Deceuninck | 2:08:53 |
136. | Veljko Stojnic | Team Corratec-Selle Italia | 2:11:00 |
137. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 2:12:42 |
138. | Yukiya Arashiro | Bahrain Victorious | 2:13:17 |
139. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | 2:18:06 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | 164 |
2. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 128 |
3. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 100 |
4. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 88 |
5. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | 64 |
6. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | 60 |
7. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 56 |
8. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 51 |
9. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 44 |
10. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 39 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 104 |
2. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 50 |
3. | Karel Vacek | Team Corratec-Selle Italia | 36 |
4. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 26 |
5. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 24 |
6. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 22 |
7. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 22 |
8. | Veljko Stojnic | Team Corratec-Selle Italia | 21 |
9. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 18 |
10. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 16 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | UAE Team Emirates | 44:35:57 |
2. | Andreas Leknessund | Team DSM | 0:13 |
3. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 2:10 |
4. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 4:18 |
5. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | 11:45 |
6. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | 13:23 |
7. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 16:48 |
8. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | 17:50 |
9. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | 23:52 |
10. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 25:29 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 133:46:54 | |
2. | EF Education-EasyPost | 06:17 | |
3. | Bahrain Victorious | 06:19 | |
4. | Jumbo-Visma | 08:09 | |
5. | UAE Team Emirates | 10:45 | |
6. | Soudal-Quick Step | 17:46 | |
7. | Bora-hansgrohe | 20:22 | |
8. | Groupama-FDJ | 27:01 | |
9. | Israel-Premier Tech | 27:21 | |
10. | Astana Qazaqstan Team | 33:01 | |
11. | EOLO-Kometa | 50:29 | |
12. | Team Jayco AlUla | 51:20 | |
13. | AG2R Citroën Team | 55:01 | |
14. | Movistar Team | 59:32 | |
15. | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:13:41 | |
16. | Intermarche-Circus-Wanty | 1:15:23 | |
17. | Team DSM | 1:31:57 | |
18. | Trek-Segafredo | 1:32:01 | |
19. | Cofidis | 1:41:08 | |
20. | Team Arkea Samsic | 2:14:10 | |
21. | Alpecin-Deceuninck | 2:20:30 | |
22. | Team Corratec-Selle Italia | 4:36:58 |
Kuba
17 maja 2023, 18:27 o 18:27
Jak tak dalej pójdzie z tymi DNS i DNFami, to zwycięzca Giro będzie podobnego kalibru, co triumfator innego włoskiego wyścigu sprzed dekady… Ciolek na MSR
piotr
17 maja 2023, 20:10 o 20:10
rzeczywiście wygląda to fatalnie, zanim w ogóle zaczną się naprawdę poważne etapy, to głównych aktorów nie będzie. Poza tym tak może być, że połowę najtrudniejszych przełęczy zlikwidują, bo zagrożenia lawinowe. to lepsza pogoda jest na Arctic Norway Race 🙂
reko
18 maja 2023, 00:30 o 00:30
jak tak dalej pójdzie to wyscig ogoli Gaviria albo Blink Blink
szczebelek
18 maja 2023, 14:21 o 14:21
W tym garniturze to nawet obecny Majka dojechałby w pierwszej dziesiątce..
reko
18 maja 2023, 16:54 o 16:54
Majka to by tutaj o top 3 lub top 5 walczył