Informacje z peletonu i wyniki wyścigów z 20 kwietnia.
Enrico Zanoncello (Green Project-Bardiani CSF) wygrał drugi etap Belgrade Banjaluka, Bijeljina – Vlasenica (123 km), wyprzedzając Rumuna z HRE Mazowsze Serce Polski, Eduarda-Michaela Grosu.
Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech) finiszował na 4. miejscu, a na 5. był Patryk Stosz (Voster ATS Team).
Na trasie, w pięcioosobowej ucieczce, znaleźli się Tomasz Budziński i Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), pod koniec atakował natomiast Marcin Budziński, jednak bez większego powodzenia.
Zanoncello objął prowadzenie w wyścigu.
Gregor Muhlberger (Movistar Team) zdobył w Predazzo trzeci etap Tour of the Alps.
Austriak na finiszu z ucieczki wyprzedził Torsteina Traeena (Uno-X) i Giulio Pellizzariego (Green Project-Bardiani CSF).
Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers) pozostał na pozycji lidera wyścigu.
W przedostatnim dniu rywalizacji kolarze przejechali 153 kilometry. Tuż po starcie wjechali na Passo Sommo (15,7 km; 7,3%), następnie w górzystym terenie dojechali do Passo Pramadiccio (9,7 km; 6,2%), skąd pozostało 15 kilometrów do mety.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 4:16:53 |
2. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
3. | Giulio Pellizzari | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
4. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 0:40 |
5. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
6. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
7. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
8. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
9. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | |
10. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
11. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 3:22 |
12. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
13. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
15. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
16. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
17. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
18. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
19. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | |
20. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
21. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | |
22. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
23. | Max Poole | Team DSM | |
24. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
25. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
26. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
27. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
28. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
29. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
30. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
31. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
32. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
33. | Domenico Pozzovivo | Israel-Premier Tech | |
34. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
35. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
36. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
37. | Finlay Pickering | Trinity Racing | |
38. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
39. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
40. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
41. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
42. | Ben Hermans | Israel-Premier Tech | 5:40 |
43. | Marco Schrettl | Austria | |
44. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
45. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | |
46. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | 6:56 |
47. | Magnus Brynsrud | Uno-X Pro Cycling Team | |
48. | Alessio Nieri | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
49. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | |
50. | Alex Tolio | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
51. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | |
52. | Negasi Haylu Abreha | Q36.5 Pro Cycling Team | |
53. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | |
54. | Fernando Tercero | EOLO-Kometa | |
55. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
56. | Carl Fredrik Hagen | Q36.5 Pro Cycling Team | |
57. | Davide Baldaccini | Team Corratec | 9:38 |
58. | Mulu Kinfe Hailemichael | Caja Rural-Seguros RGA | |
59. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
60. | Juri Hollmann | Movistar Team | 11:11 |
61. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | |
62. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
63. | Sebastian Putz | Austria | |
64. | Karel Vacek | Team Corratec | 12:16 |
65. | Alexander Hajek | Austria | |
66. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | |
67. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 14:18 |
68. | Eugenio Sanchez | Equipo Kern Pharma | |
69. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
70. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
71. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
72. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | |
73. | Liam Johnston | Trinity Racing | |
74. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
75. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | |
76. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
77. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | |
78. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
79. | Joseba Lopez | Caja Rural-Seguros RGA | |
80. | Alex Martin | EOLO-Kometa | |
81. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | 16:48 |
82. | William Smith | Trinity Racing | |
83. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
84. | Philipp Hofbauer | Austria | |
85. | Moran Vermeulen | Austria | |
86. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | |
87. | Lukas Postlberger | Austria | |
88. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
89. | Matteo Amella | Team Corratec | |
90. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
91. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | |
92. | Riccardo Lucca | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
93. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | |
94. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
95. | Sebastian Schonberger | Austria | 19:13 |
96. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
97. | Carlos Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 19:29 |
98. | Enekoitz Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
99. | Igor Chzhan | Astana Qazaqstan Team | |
100. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
101. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | |
102. | Daniil Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
103. | Camilo Andres Gomez | Trinity Racing | |
104. | Hugo Rodriguez | Trinity Racing | |
105. | Adrien Boichis | Trinity Racing | |
106. | Samuele Zambelli | Team Corratec | |
107. | Matteo Badilatti | Q36.5 Pro Cycling Team | 21:19 |
108. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | 24:15 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 15:41:54 |
2. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 0:22 |
3. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 0:28 |
4. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | 0:36 |
5. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 0:38 |
6. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 0:45 |
7. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 0:49 |
8. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 0:56 |
9. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 0:58 |
10. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 1:20 |
11. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:34 |
12. | Max Poole | Team DSM | 1:46 |
13. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 2:22 |
14. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:31 |
15. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | 2:49 |
16. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 3:32 |
17. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | 3:34 |
18. | Domenico Pozzovivo | Israel-Premier Tech | 3:43 |
19. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 4:00 |
20. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 4:18 |
21. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 5:51 |
22. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 6:01 |
23. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 6:11 |
24. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 6:50 |
25. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | 6:59 |
26. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 7:29 |
27. | Finlay Pickering | Trinity Racing | 8:08 |
28. | Ben Hermans | Israel-Premier Tech | 9:47 |
29. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | 10:47 |
30. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | 13:18 |
31. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 14:53 |
32. | Giulio Pellizzari | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 14:54 |
33. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | 15:23 |
34. | Alex Tolio | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 15:30 |
35. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 16:20 |
36. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 16:41 |
37. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | 17:28 |
38. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 18:29 |
39. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 20:13 |
40. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | 20:24 |
41. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 20:40 |
42. | Carl Fredrik Hagen | Q36.5 Pro Cycling Team | 22:25 |
43. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 23:19 |
44. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | 24:40 |
45. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 25:09 |
46. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 27:30 |
47. | Fernando Tercero | EOLO-Kometa | 28:05 |
48. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 28:38 |
49. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 29:31 |
50. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | 30:43 |
51. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 31:17 |
52. | Matteo Badilatti | Q36.5 Pro Cycling Team | 31:57 |
53. | Alessio Nieri | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 32:01 |
54. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | 32:19 |
55. | Karel Vacek | Team Corratec | 33:19 |
56. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | 35:33 |
57. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 36:01 |
58. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 36:21 |
59. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 37:52 |
60. | Juri Hollmann | Movistar Team | 38:19 |
61. | Negasi Haylu Abreha | Q36.5 Pro Cycling Team | 39:32 |
62. | Marco Schrettl | Austria | 40:24 |
63. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 40:29 |
64. | Sebastian Schonberger | Austria | 41:45 |
65. | Alex Martin | EOLO-Kometa | 42:25 |
66. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 42:54 |
67. | Alexander Hajek | Austria | 43:59 |
68. | Sebastian Putz | Austria | 45:24 |
69. | Davide Baldaccini | Team Corratec | 46:13 |
70. | Sergio Samitier | Movistar Team | 46:16 |
71. | Liam Johnston | Trinity Racing | 46:23 |
72. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 46:25 |
73. | Matteo Amella | Team Corratec | 46:37 |
74. | Camilo Andres Gomez | Trinity Racing | 47:47 |
75. | Magnus Brynsrud | Uno-X Pro Cycling Team | 47:57 |
76. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | 49:55 |
77. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | 50:52 |
78. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 51:02 |
79. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 51:26 |
80. | Mulu Kinfe Hailemichael | Caja Rural-Seguros RGA | 51:59 |
81. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | 53:53 |
82. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 53:57 |
83. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 54:08 |
84. | Carlos Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 54:13 |
85. | Eugenio Sanchez | Equipo Kern Pharma | 54:56 |
86. | Enekoitz Azparren | Euskaltel-Euskadi | 54:57 |
87. | Riccardo Lucca | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 55:46 |
88. | Joseba Lopez | Caja Rural-Seguros RGA | 56:31 |
89. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 56:39 |
90. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | 57:43 |
91. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | 57:53 |
92. | Adrien Boichis | Trinity Racing | 58:16 |
93. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 58:51 |
94. | William Smith | Trinity Racing | 59:09 |
95. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 59:23 |
96. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 59:32 |
97. | Lukas Postlberger | Austria | 1:00:09 |
98. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 1:00:19 |
99. | Hugo Rodriguez | Trinity Racing | 1:00:58 |
100. | Igor Chzhan | Astana Qazaqstan Team | 1:01:14 |
101. | Moran Vermeulen | Austria | 1:02:02 |
102. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
103. | Philipp Hofbauer | Austria | 1:02:46 |
104. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | 1:04:43 |
105. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:06:34 |
106. | Daniil Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:07:23 |
107. | Samuele Zambelli | Team Corratec | 1:09:19 |
108. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | 1:13:13 |