Connor Swift (Arkea Samsic) wygrał 37. wyścig Tro-Bro Léon.
Brytyjski zawodnik na kresce uprzedził Pieta Allegaerta (Cofidis) i Baptiste’a Planckaerta (Intermarche-Wanty-Gobert).
Mistrz Polski Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) nie ukończył zawodów po kraksie, w której doznał kontuzji kolana.
Trasa Tro-Bro Léon prowadziła w Bretanii 26 fragmentami „ribin”, czyli polnych dróg, o łącznej długości 30,6 kilometra.
🇬🇧@SwiftConnor of 🇫🇷@Arkea_Samsic wins 🇫🇷@trobroleon via @VegarKulset #TroBroLeon pic.twitter.com/ua31GmslRl
— World Cycling Stats (@wcsbike) May 16, 2021
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 5:18:38 |
2. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
3. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | |
4. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
5. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
6. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 00:26 |
7. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
8. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
9. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
10. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
11. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
12. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
13. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
14. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
15. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
16. | Valentin Ferron | Team Total Direct Energie | |
17. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | |
18. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
19. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | |
20. | Jordy Bouts | BEAT Cycling | |
21. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
22. | Mathias de Witte | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
23. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
24. | Antoine Raugel | Groupama-FDJ | |
25. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
26. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
27. | Frederik Backaert | B&B Hotels p/b KTM | |
28. | Jules Hesters | BEAT Cycling | |
29. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 00:42 |
30. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | 00:45 |
31. | Martijn Budding | BEAT Cycling | 01:45 |
32. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
33. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
34. | Jasper de Plus | Intermarche-Wanty-Gobert | |
35. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
36. | Alexandre Geniez | Team Total Direct Energie | 01:47 |
37. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
38. | Clément Davy | Groupama-FDJ | 01:49 |
39. | Mitchell Docker | EF Education-Nippo | |
40. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
41. | Mauro Finetto | Delko | 02:04 |
42. | Piotr Havik | BEAT Cycling | |
43. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 02:11 |
44. | Julien Trarieux | Delko | |
45. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | 02:19 |
46. | Luca Mozzato | B&B Hotels p/b KTM | 02:27 |
47. | Julien Morice | B&B Hotels p/b KTM | 02:38 |
48. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 03:05 |
49. | Evaldas Siskevicius | Delko | 03:43 |
50. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 03:45 |
51. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Fenix | 04:33 |
52. | Joel Suter | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
53. | Logan Owen | EF Education-Nippo | |
54. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | 04:44 |
55. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
56. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | 05:16 |
57. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 05:48 |
58. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:54 |
59. | Luuc Bugter | BEAT Cycling | 06:48 |
60. | Ben King | Rally Cycling | |
61. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
62. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
63. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
64. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | 08:40 |
65. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
66. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
67. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | |
68. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
69. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
70. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | |
71. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
72. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | |
73. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | |
74. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 09:48 |
75. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
76. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:49 |
77. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | |
78. | Marlon Gaillard | Team Total Direct Energie | |
79. | Laurens de Vreese | Alpecin-Fenix | 09:52 |
80. | Jonas van Genechten | B&B Hotels p/b KTM | |
81. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
82. | Mikel Aristi | Euskaltel-Euskadi | 09:58 |
83. | Felipe Orts | Burgos-BH | 14:29 |
84. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 14:58 |
85. | Savva Novikov | Equipo Kern Pharma | |
86. | Iver Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 15:56 |