Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) po krótkiej wspinaczce zwyciężył na dziesiątym etapie wyścigu Vuelta a Espana.
Drugi finiszował Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe), a na trzecim miejscu uplasował się Andrea Bagioli (Deceuninck-Quick-Step).
W klasyfikacji generalnej wyścigu Roglic odzyskał prowadzenie i ma ten sam czas co dotychczasowy lider Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).
W dziesiątym dniu rywalizacji lekko pagórkowata trasa przebiegała wzdłuż wybrzeża Kantabrii. Do pokonania było 185 kilometrów, z finałem na 1500 metrowym podjeździe (6,9%) w Suance.
Na odjazd załapali się Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Brent Van Moer (Lotto Soudal), Pim Lingthart (Total Direct Energie) i Alexander Molenaar (Burgos BH), W akcji był również Michał Paluta, ale zawodnik CCC po defekcie stracił kontakt z czołówką, a wielokilometrowy pościg zdał się na nic.
Czołówka błyskawicznie powiększała przewagę, po 60 kilometrach jazdy zyskując niemal 12 minut. Peleton obudził się jednak na czas. Deceuninck-Quick-Step razem z Astaną i Mitchelton-Scott robili dobrą robotę, zbliżając się na górskiej premii Alto de San Cipriano (60 km przed metą; 4,3 km; 5%, kat. 3) na 4 minuty.
Harcowników wchłonięto 16 kilometrów przed kreską. Skontrował Willie Smit (Burgos-BH), a następnie Remi Cavagna (Deceuninck-Quick-Step) i Ivo Oliveira (UAE Team Emirates), jednak nic nie ugrali. Cała, rozciągnięta grupa wpadł na wymagającą końcówkę.
Kilkaset metrów przed kreską przyspieszył Guillaume Martin (Cofidis). Francuz zdobył kilka metrów przewagi, ale ostatnie słowo po raz trzeci w tegorocznej edycji należało do Roglica, który w jednej chwili całą stawkę zostawił za plecami.
Etapa 10 – Stage 10 | #LaVuelta20
🇪🇸 Vive el último kilómetro de la tercera victoria de @rogla gracias a @CarrefourES
🇬🇧 Live the last km. of Primož Roglič's 3rd victory of this Vuelta thanks to @CarrefourES#CarrefourConLaVuelta pic.twitter.com/dO9ROQ6Dj8— La Vuelta (@lavuelta) October 30, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 4:14:11 |
2. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
3. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
5. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
6. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | |
7. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
8. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
9. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 00:03 |
10. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | |
11. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
12. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
13. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
14. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
15. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
16. | Enric Mas | Movistar Team | |
17. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
18. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
19. | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | |
20. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
21. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
22. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
23. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
24. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
25. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
26. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
27. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
28. | Robert Power | Team Sunweb | |
29. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 00:10 |
30. | Jetse Bol | Burgos-BH | 00:15 |
31. | Marc Soler | Movistar Team | |
32. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
33. | Will Barta | CCC Team | |
34. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
35. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
36. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
37. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 00:18 |
38. | Gino Mader | NTT Pro Cycling | 00:21 |
39. | Max Kanter | Team Sunweb | 00:23 |
40. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 00:27 |
42. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 00:29 |
43. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 00:32 |
44. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
45. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
46. | Jasha Sutterlin | Team Sunweb | |
47. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
48. | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | |
49. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
50. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
51. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
52. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
53. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
54. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | |
55. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
56. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 00:44 |
57. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
58. | Carlos Barbero | NTT Pro Cycling | |
59. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
60. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
61. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 01:07 |
62. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
63. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
64. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
65. | Imanol Erviti | Movistar Team | 01:12 |
66. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
67. | Alfred Wright | Bahrain-McLaren | |
68. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
69. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 01:21 |
70. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
71. | Valentin Ferron | Team Total Direct Energie | |
72. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
73. | Martin Salmon | Team Sunweb | 01:27 |
74. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
75. | Mark Donovan | Team Sunweb | 01:29 |
76. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
77. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
78. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
79. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 01:33 |
80. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 01:39 |
81. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 01:42 |
82. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 01:46 |
83. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
84. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | |
85. | Willie Smit | Burgos-BH | 01:50 |
86. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 01:55 |
87. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 02:06 |
88. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
89. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 02:11 |
90. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 02:13 |
91. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
92. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
93. | Thymen Arensman | Team Sunweb | |
94. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 02:20 |
95. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
96. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
97. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
98. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | 02:24 |
99. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 02:48 |
100. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 02:25 |
101. | Michael Woods | EF Pro Cycling | |
102. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | 02:48 |
103. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 02:25 |
104. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 02:48 |
105. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 02:25 |
106. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
107. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
108. | Jan Hirt | CCC Team | |
109. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
110. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
111. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 02:51 |
112. | Enrico Gasparotto | NTT Pro Cycling | 03:00 |
113. | Stefan de Bod | NTT Pro Cycling | |
114. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 03:09 |
115. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 03:16 |
116. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
117. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
118. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 03:22 |
119. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
120. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 03:36 |
121. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | 03:38 |
122. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
123. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | |
124. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
125. | Carlos Verona | Movistar Team | 03:44 |
126. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
127. | Chris Froome | Ineos Grenadiers | |
128. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
129. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
130. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
131. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
132. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
133. | Michał Paluta | CCC Team | |
134. | Mitchell Docker | EF Pro Cycling | 04:06 |
135. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 04:17 |
136. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 04:19 |
137. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
138. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 04:29 |
139. | Logan Owen | EF Pro Cycling | |
140. | Michael Storer | Team Sunweb | |
141. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | 05:36 |
142. | Alex Molenaar | Burgos-BH | 05:39 |
143. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 05:45 |
144. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | |
145. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | |
146. | Harry Tanfield | AG2R La Mondiale | |
147. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
148. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | |
149. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 06:33 |
150. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
151. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
152. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 08:05 |
153. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 10:18 |
154. | Stephen Williams | Bahrain-McLaren | 11:07 |
155. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 12:04 |
156. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 12:51 |
157. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 40:25:15 |
2. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
3. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 00:25 |
4. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 00:51 |
5. | Enric Mas | Movistar Team | 01:54 |
6. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 03:19 |
7. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 03:28 |
8. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 03:35 |
9. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 03:47 |
10. | Marc Soler | Movistar Team | 03:52 |
11. | George Bennett | Jumbo-Visma | 04:21 |
12. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 04:29 |
13. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 04:44 |
14. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 06:15 |
15. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 06:52 |
16. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 07:12 |
17. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 07:17 |
18. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 07:27 |
19. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 08:22 |
20. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 10:30 |
21. | Gino Mader | NTT Pro Cycling | 11:37 |
22. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 18:42 |
23. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 19:11 |
24. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 20:01 |
25. | Georg Zimmermann | CCC Team | 23:03 |
26. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 23:46 |
27. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 25:26 |
28. | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | 27:01 |
29. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 32:32 |
30. | Will Barta | CCC Team | 34:18 |
31. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 36:31 |
32. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | 38:11 |
33. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 39:12 |
34. | Carlos Verona | Movistar Team | 39:23 |
35. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 42:26 |
36. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 43:32 |
37. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 43:37 |
38. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 45:34 |
39. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 46:51 |
40. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 47:07 |
41. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 48:12 |
42. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 48:36 |
43. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 49:22 |
44. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 49:52 |
45. | Robert Power | Team Sunweb | 50:44 |
46. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 51:51 |
47. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 52:09 |
48. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 53:47 |
49. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 56:31 |
50. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 57:37 |
51. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 58:10 |
52. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 58:14 |
53. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 1:00:59 |
54. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 1:01:10 |
55. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 1:02:20 |
56. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 1:02:52 |
57. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 1:02:55 |
58. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 1:03:23 |
59. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:04:05 |
60. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 1:04:32 |
61. | Willie Smit | Burgos-BH | 1:04:42 |
62. | Thymen Arensman | Team Sunweb | 1:08:31 |
63. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 1:09:04 |
64. | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | 1:09:34 |
65. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 1:10:03 |
66. | Jan Hirt | CCC Team | 1:10:46 |
67. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | 1:12:00 |
68. | Michael Storer | Team Sunweb | 1:13:27 |
69. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 1:14:24 |
70. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 1:14:47 |
71. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 1:15:17 |
72. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:17:50 |
73. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 1:19:14 |
74. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | 1:20:13 |
75. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 1:20:27 |
76. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 1:23:08 |
77. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:23:20 |
78. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 1:25:00 |
79. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 1:25:05 |
80. | Jasha Sutterlin | Team Sunweb | 1:25:23 |
81. | Jetse Bol | Burgos-BH | 1:25:27 |
82. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 1:26:13 |
83. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 1:26:17 |
84. | Stefan de Bod | NTT Pro Cycling | 1:26:57 |
85. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 1:27:07 |
86. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:27:45 |
87. | Mark Donovan | Team Sunweb | 1:29:29 |
88. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 1:31:27 |
89. | Jorge Arcas | Movistar Team | 1:33:59 |
90. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 1:34:10 |
91. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 1:34:23 |
92. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 1:34:30 |
93. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 1:34:41 |
94. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 1:35:15 |
95. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | 1:36:34 |
96. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:37:14 |
97. | Enrico Gasparotto | NTT Pro Cycling | 1:38:00 |
98. | Carlos Barbero | NTT Pro Cycling | 1:38:25 |
99. | Michał Paluta | CCC Team | 1:38:39 |
100. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 1:38:41 |
101. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 1:39:02 |
102. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 1:39:05 |
103. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 1:39:17 |
104. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 1:39:46 |
105. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 1:40:18 |
106. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 1:40:26 |
107. | Valentin Ferron | Team Total Direct Energie | 1:41:22 |
108. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | 1:42:43 |
109. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 1:42:44 |
110. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:43:00 |
111. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 1:43:56 |
112. | Chris Froome | Ineos Grenadiers | 1:44:25 |
113. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | 1:44:33 |
114. | Alfred Wright | Bahrain-McLaren | 1:44:55 |
115. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 1:45:30 |
116. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 1:46:03 |
117. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 1:46:08 |
118. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 1:46:10 |
119. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | 1:46:51 |
120. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 1:47:13 |
121. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 1:47:19 |
122. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 1:47:25 |
123. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 1:48:25 |
124. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 1:49:20 |
125. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 1:51:02 |
126. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | 1:51:09 |
127. | Max Kanter | Team Sunweb | 1:52:03 |
128. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 1:52:46 |
129. | Mitchell Docker | EF Pro Cycling | 1:53:43 |
130. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 1:53:49 |
131. | Alex Molenaar | Burgos-BH | 1:54:47 |
132. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:55:13 |
133. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | 1:55:32 |
134. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 1:55:36 |
135. | Logan Owen | EF Pro Cycling | 1:57:18 |
136. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | 1:57:38 |
137. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 1:57:43 |
138. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 1:57:51 |
139. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 1:58:49 |
140. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 1:59:41 |
141. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 2:00:17 |
142. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | 2:01:34 |
143. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 2:03:11 |
144. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 2:04:25 |
145. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 2:05:53 |
146. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 2:06:47 |
147. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | 2:07:33 |
148. | Harry Tanfield | AG2R La Mondiale | 2:08:00 |
149. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 2:09:04 |
150. | Martin Salmon | Team Sunweb | 2:11:32 |
151. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 2:16:24 |
152. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | 2:16:58 |
153. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 2:19:16 |
154. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 2:21:39 |
155. | Stephen Williams | Bahrain-McLaren | 2:22:21 |
156. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | 2:38:04 |
157. | Jakub Mareczko | CCC Team | 2:47:14 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 129 |
2. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 83 |
3. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 82 |
4. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 58 |
5. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 53 |
6. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 45 |
7. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 45 |
8. | Enric Mas | Movistar Team | 42 |
9. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 41 |
10. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 40 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 27 |
2. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 24 |
3. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 24 |
4. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 20 |
5. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 19 |
6. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 17 |
7. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 16 |
8. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 11 |
9. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 11 |
10. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 6 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Enric Mas | Movistar Team | 40:27:09 |
2. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 04:21 |
3. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 04:58 |
4. | Gino Mader | NTT Pro Cycling | 09:43 |
5. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 17:17 |
6. | Georg Zimmermann | CCC Team | 21:09 |
7. | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | 25:07 |
8. | Will Barta | CCC Team | 32:24 |
9. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | 36:17 |
10. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 37:18 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 121:25:21 | |
2. | Jumbo-Visma | 05:57 | |
3. | Astana Pro Team | 12:43 | |
4. | UAE Team Emirates | 14:21 | |
5. | Mitchelton-Scott | 28:19 | |
6. | Cofidis, Solutions Crédits | 48:36 | |
7. | Ineos Grenadiers | 1:02:21 | |
8. | Groupama-FDJ | 1:19:27 | |
9. | EF Pro Cycling | 1:35:48 | |
10. | Trek-Segafredo | 1:36:02 | |
11. | Deceuninck-Quick Step | 1:47:20 | |
12. | Caja Rural-Seguros RGA | 1:51:11 | |
13. | CCC Team | 1:54:35 | |
14. | AG2R La Mondiale | 1:58:07 | |
15. | Israel Start-Up Nation | ||
16. | NTT Pro Cycling | 2:00:05 | |
17. | Team Sunweb | 2:20:11 | |
18. | Bahrain-McLaren | 2:24:54 | |
19. | Bora-hansgrohe | 2:34:26 | |
20. | Lotto Soudal | 2:39:19 | |
21. | Team Total Direct Energie | 2:41:03 | |
22. | Burgos-BH | 2:44:15 |
taki tam
30 października 2020, 17:33 o 17:33
Roglic odpalił…..ciekawe czy jutro w górach też będzie tak mocny.
Karol
30 października 2020, 18:54 o 18:54
Roglic fajerwerki a na koniec znowu może nie wygrać wyścigu.
fulesbagoj
30 października 2020, 19:20 o 19:20
Teoretycznie na tourze miał tylko jeden dzień słabości przez który przegrał wyścig – czasówka, a tutaj ten dzień słabości już był, gdzie stracił do Carapaza prawie 50 sekund. Roglic jest najmocniejszy, zatrzymać go może tylko Pogacar, a jego nie ma na Vuelcie. Chociaż Roglic może być przemęczony… 2 miejsce w tourze, 6 na mś, 1 w lbl…
taki tam
31 października 2020, 09:18 o 09:18
Zobaczymy…..Roglic jest dynamiczny, Carapaz bardziej wytrzymały na długich podjazdach. Obaj są po TdF. Będzie ciekawie.