Triumfatorem 103. edycji Giro d’Italia został Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers). Najlepszy na etapie jazdy indywidualnej na czas, zamykającym “różowy wyścig” był bezsprzecznie Filippo Ganna (Ineos Grenadiers).
Drugi miejsce na 21. odcinku zajął Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling), a trzeci był Rohan Dennis (Ineos Grenadiers).
W końcowej klasyfikacji generalnej miejsc na podium dopełniła dwójka kojarzy Team Sunweb – Jai Hindley i Wilco Kelderman. Na 12. pozycji wyścig zakończył Rafał Majka (Bora-hansgrohe).
Etapem wieńczącym tegoroczną, tak bardzo inną od wszystkich, edycję Giro d’Italia była czasówka rozgrywana na dystansie 15,7-kilometra. Trasa wiodąca z Cernusco sul Naviglio do Mediolanu nie stanowiła poważniejszego wyzwania pod względem profilu czy elementów technicznych. Pogoda również nie odbijała się na warunkach jazdy.
Od początku wiadomo było, że wielkim – a może i jedynym – kandydatem do ostatniego zwycięstwa etapowego jest Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), który wygrał już poprzednie dwie próby jazdy na czas. Nim jednak Włoch wyruszył na trasę i “pozamiatał”, najlepszymi wynikami i pozycją wirtualnego lidera cieszyć się mogli przez chwilę m.in. Miles Scotson (Groupama-FDJ) i Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling).
Osiągnięte przez tę dwójkę, oraz przez wszystkich innych zawodników, którzy stanęli dziś na starcie “różowej” czasówki, nie były nawet bliskie temu, który wykręcił Ganna. Aktualny mistrz świata w jeździe na czas ponownie przyleciał z innej galaktyki i metę przekroczył po upływie 17 minut i 16 sekund. O ponad pół minuty lepiej niż pozornie najgroźniejsi rywale. Zwycięzca etapu był już właściwie wyłoniony.
Przez dalszą część etapu wszyscy skupiali się już tylko na pojedynku “młodych wilków” – Jaia Hindley’a (Team Sunweb i Tao Geoghegana Harta (Ineos Grenadiers) – którzy w klasyfikacji generalnej Giro, po trzech tygodniach jazdy, mieli identyczny czas. Zatem to właśnie niedzielny etap zadecydować miał o tym, kto stanie w Mediolanie na najwyższym stopniu podium.
Przez blisko pół dystansu pierwsza dwójka “generalki” jechała łeb w łeb. Wszyscy patrzyli z niedowierzaniem, jednak w końcu zegar zaczął wskazywać rosnącą powoli przewagę Brytyjczyka. Na punkcie pomiaru czasu (10.3km) było to już 20 sekund. Wszystko stawało się jasne – to Tao Geoghegan Hart mógł świętować największy sukces w swojej rozpoczynającej się dopiero karierze kolarskiej. Na mecie okazał się on lepszy od Australijczyka aż o 39 sekund.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 17:16 |
2. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 00:32 |
3. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
4. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:41 |
5. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
6. | Josef Cerny | CCC Team | 00:44 |
7. | Chad Haga | Team Sunweb | |
8. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 00:46 |
9. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:47 |
10. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
11. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:55 |
12. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 00:58 |
13. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
14. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:03 |
15. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 01:04 |
16. | Joey Rosskopf | CCC Team | 01:05 |
17. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 01:06 |
18. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 01:08 |
19. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 01:10 |
20. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 01:11 |
21. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 01:13 |
22. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 01:14 |
23. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
24. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 01:16 |
25. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 01:18 |
26. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
27. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 01:19 |
28. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 01:23 |
29. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 01:26 |
30. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:27 |
31. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:28 |
32. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 01:30 |
33. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 01:31 |
34. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 01:32 |
35. | Sam Oomen | Team Sunweb | 01:34 |
36. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:35 |
37. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 01:36 |
38. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:37 |
39. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 01:38 |
40. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
41. | Attila Valter | CCC Team | 01:39 |
42. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 01:41 |
43. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 01:43 |
44. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
45. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 01:47 |
46. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 01:49 |
47. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 01:50 |
48. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 01:52 |
49. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 01:53 |
50. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
51. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 01:55 |
52. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 01:56 |
53. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 01:58 |
54. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 01:59 |
55. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
56. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 02:00 |
57. | Nico Denz | Team Sunweb | 02:02 |
58. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 02:04 |
59. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
60. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 02:05 |
61. | Kamil Małecki | CCC Team | |
62. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 02:06 |
63. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 02:07 |
64. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
65. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
66. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 02:10 |
67. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 02:11 |
68. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 02:12 |
69. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | |
70. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 02:13 |
71. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
72. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 02:14 |
73. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 02:15 |
74. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
75. | James Whelan | EF Pro Cycling | |
76. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
77. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
78. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 02:17 |
79. | Dario Cataldo | Movistar Team | 02:18 |
80. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 02:21 |
81. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 02:22 |
82. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 02:23 |
83. | Albert Torres | Movistar Team | 02:24 |
84. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
85. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 02:25 |
86. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | 02:27 |
87. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 02:28 |
88. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 02:31 |
89. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 02:32 |
90. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 02:35 |
91. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
92. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 02:37 |
93. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
94. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
95. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
96. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 02:40 |
97. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 02:42 |
98. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
99. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 02:43 |
100. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 02:44 |
101. | Davide Villella | Movistar Team | 02:45 |
102. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 02:47 |
103. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | |
104. | Sander Armee | Lotto Soudal | 02:48 |
105. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 02:49 |
106. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 02:52 |
107. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 02:53 |
108. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
109. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
110. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 02:55 |
111. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 02:58 |
112. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 03:01 |
113. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
114. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 03:02 |
115. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
116. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 03:06 |
117. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
118. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:13 |
119. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | |
120. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:15 |
121. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
122. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
123. | Héctor Carretero | Movistar Team | 03:16 |
124. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
125. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:18 |
126. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:21 |
127. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | |
128. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
129. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:22 |
130. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:39 |
131. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:42 |
132. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 03:43 |
133. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:12 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 85:40:21 |
2. | Jai Hindley | Team Sunweb | 00:39 |
3. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 01:29 |
4. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 02:57 |
5. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 03:09 |
6. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 07:02 |
7. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 08:15 |
8. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 08:42 |
9. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 09:57 |
10. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 11:05 |
11. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 11:52 |
12. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 20:31 |
13. | Sergio Samitier | Movistar Team | 35:29 |
14. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 37:41 |
15. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 38:10 |
16. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 45:04 |
17. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 53:25 |
18. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 57:36 |
19. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 59:36 |
20. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 1:02:57 |
21. | Sam Oomen | Team Sunweb | 1:03:46 |
22. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 1:06:11 |
23. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 1:13:49 |
24. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:16:15 |
25. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 1:25:14 |
26. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 1:25:34 |
27. | Attila Valter | CCC Team | 1:30:13 |
28. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 1:30:54 |
29. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 1:32:26 |
30. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 1:34:49 |
31. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 1:48:45 |
32. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 1:55:57 |
33. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 1:58:58 |
34. | Víctor de La Parte | CCC Team | 2:00:42 |
35. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 2:04:26 |
36. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 2:05:51 |
37. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 2:05:56 |
38. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 2:06:59 |
39. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 2:07:36 |
40. | Davide Villella | Movistar Team | 2:10:28 |
41. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:14:51 |
42. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 2:20:58 |
43. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 2:23:09 |
44. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 2:27:05 |
45. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 2:32:17 |
46. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | 2:32:44 |
47. | Sander Armee | Lotto Soudal | 2:32:48 |
48. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 2:37:43 |
49. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 2:38:53 |
50. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 2:39:38 |
51. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:42:25 |
52. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 2:43:56 |
53. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 2:44:59 |
54. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 2:47:05 |
55. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 2:47:38 |
56. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 2:50:11 |
57. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 2:50:15 |
58. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 2:51:20 |
59. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 2:54:22 |
60. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 2:55:25 |
61. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 3:03:16 |
62. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 3:05:27 |
63. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 3:08:54 |
64. | Joey Rosskopf | CCC Team | 3:10:30 |
65. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 3:14:47 |
66. | Dario Cataldo | Movistar Team | 3:21:44 |
67. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 3:22:39 |
68. | Kamil Małecki | CCC Team | 3:23:03 |
69. | Chad Haga | Team Sunweb | 3:23:06 |
70. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 3:25:54 |
71. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 3:28:32 |
72. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 3:30:50 |
73. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 3:35:23 |
74. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 3:38:15 |
75. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 3:41:04 |
76. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 3:41:58 |
77. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 3:45:21 |
78. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 3:49:05 |
79. | Héctor Carretero | Movistar Team | 3:54:39 |
80. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 4:00:46 |
81. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 4:01:45 |
82. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:02:55 |
83. | Nico Denz | Team Sunweb | 4:03:03 |
84. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 4:03:24 |
85. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:03:58 |
86. | Josef Cerny | CCC Team | 4:04:57 |
87. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 4:05:17 |
88. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 4:07:49 |
89. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | 4:10:07 |
90. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:15:50 |
91. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:18:52 |
92. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 4:21:56 |
93. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 4:22:59 |
94. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 4:23:22 |
95. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 4:27:30 |
96. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 4:30:02 |
97. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 4:31:02 |
98. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 4:33:10 |
99. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:34:38 |
100. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:45:29 |
101. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 4:45:35 |
102. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:49:25 |
103. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 4:52:03 |
104. | Kamil Gradek | CCC Team | 4:56:07 |
105. | James Whelan | EF Pro Cycling | 4:57:54 |
106. | Albert Torres | Movistar Team | 4:59:30 |
107. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 5:04:10 |
108. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 5:05:15 |
109. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 5:08:17 |
110. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 5:08:22 |
111. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | 5:09:44 |
112. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 5:10:26 |
113. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 5:13:09 |
114. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 5:13:54 |
115. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 5:16:07 |
116. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 5:16:48 |
117. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 5:17:02 |
118. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 5:19:10 |
119. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 5:20:50 |
120. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 5:23:04 |
121. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 5:26:45 |
122. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 5:32:08 |
123. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 5:32:22 |
124. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 5:36:34 |
125. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 5:41:00 |
126. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 5:42:40 |
127. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 5:45:25 |
128. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 5:46:03 |
129. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 5:48:10 |
130. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 5:51:35 |
131. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 5:53:47 |
132. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 6:12:07 |
133. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 6:13:59 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 233 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 184 |
3. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 108 |
4. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 87 |
5. | Josef Cerny | CCC Team | 78 |
6. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 78 |
7. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 77 |
8. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 70 |
9. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 66 |
10. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 61 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 234 |
2. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 157 |
3. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 122 |
4. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 119 |
5. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 71 |
6. | Jai Hindley | Team Sunweb | 71 |
7. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 55 |
8. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 48 |
9. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 45 |
10. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 44 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 85:40:21 |
2. | Jai Hindley | Team Sunweb | 00:39 |
3. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 02:57 |
4. | Sergio Samitier | Movistar Team | 35:29 |
5. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 37:41 |
6. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 38:10 |
7. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 45:04 |
8. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 1:02:57 |
9. | Sam Oomen | Team Sunweb | 1:03:46 |
10. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 1:13:49 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 257:15:58 | |
2. | Deceuninck-Quick Step | 22:32 | |
3. | Team Sunweb | 28:50 | |
4. | Bahrain-McLaren | 32:50 | |
5. | Bora-hansgrohe | 1:12:34 | |
6. | NTT Pro Cycling | 1:49:59 | |
7. | AG2R La Mondiale | 2:04:38 | |
8. | Movistar Team | 2:08:26 | |
9. | Astana Pro Team | 2:29:44 | |
10. | Trek-Segafredo | 2:42:36 | |
11. | CCC Team | 2:54:57 | |
12. | UAE Team Emirates | 3:41:32 | |
13. | Lotto Soudal | 4:24:08 | |
14. | EF Pro Cycling | 5:25:05 | |
15. | Cofidis, Solutions Crédits | 7:49:22 | |
16. | Androni Giocattoli-Sidermec | 7:55:00 | |
17. | Bardiani-CSF-Faizanè | 9:47:03 | |
18. | Vini Zabù-KTM | 9:50:28 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 11:51:32 | |
20. | Groupama-FDJ | 13:34:51 |
VinesX
26 października 2020, 11:53 o 11:53
gg
reko
26 października 2020, 17:28 o 17:28
Trzeba przyznać, że wyścig ciekawy i otworzył drzwi do wielkiej kariery paru młodziakom. I tak sobie myślę, że fajnie mają tacy angole…mają na horyzoncie godnych następców, mocny team i parę mniejszych gdzie młodzi mają się gdzie rozwijać, mają świetny program szkoleń i duże zaplecze młodych adeptów. A u nas- coś poszło nie tak, a wycofanie się CCC z mecenatu niestety cofnie nas o parę lat wstecz. CCC było jedyną opcją na to, aby młodzi mogli wejść mocniej do dorosłego kolarstwa. Oczywiście ktoś powie, a kogo wykreowało CCC (no może nikomu wielkiemu, ale paru dobrych zawodników poszło w świat, a po dwóch latach teamu w WT Małecki, Sajnok i mam nadzieję, że Gradek). Praca nad talentami zaczyna się dużo wcześniej, ale team WT bardzo temu pomaga. I tak mając Kwiatka i Majkę, którzy siłą rzeczy są bliżej końca niż początku nie mamy praktycznie żadnych wizji na przyszłość. Przykre to w kontekście Anglii, Słowenii, które nie tak dawno jeszcze nie istniały. Długo takiego Harta, Almeidy czy Hindleya się nie doczekamy.
Tomasz
26 października 2020, 18:05 o 18:05
Czy wie ktoś na jakich przełożeniach jechali Hart i Hindley? Odniosłem wrażenie, że Hindley przegrał z powodu przełożenia (przed startem)? Kręcił, jak wariat – zamęczył się, a nie miał szansy jechać szybciej.