Remco Evenepoel, po wspinaczce na Picon Blanco, triumfował w trzecim dniu Vuelta a Burgos i objął prowadzenie w wyścigu.
Belg z Deceuninck-Quick Step pokonał Georga Bennetta (Jumbo-Visma) i Mikela Lande (Bahrain-McLaren). 43. finiszował Rafał Majka (Bora-hansgrohe).
Na trasie 150-kilometrowego królewskiego etapu wyrastały kolejno Alto de la Mota (20 km; 4,5 km, 6%), Alto Escaleron (39 km; 3,6 km, 6%), Alto de Ailanes (64 km; 2,8 km, 7,5%), Alto de Retuerta (124 km; 3,8 km, 7,5%) oraz finałowa ścianka Picon Blanco (7,8 km, 9,3%, maks. 18%).
Już przed pierwszą przełęczą ucieczkę zawiązali Edward Theuns (Trek-Segafredo), Nikita Stalnov (Astana), Roger Adria (Kern Pharma), Francisco Galvan (Kern Pharma), Jetse Bol (Burgos-BH), Juan Felipe Osorio (Burgos-BH), Gotzon Martín (Euskaltel-Euskadi), Marton Dina (Kometa Xstra) i Joel Nicolau (Caja Rural). Dziewiątka przewagę budowała sprawnie, gdyż po 52 kilometrach sięgnęła 9:20.
Interesująco zrobiło się niespełna 55 kilometrów przed metą, gdy od peletonu oderwała się 11-osobowa grupa, z przewagą kolarzy Bora-hansgrohe i Team Ineos. Był tam lider Felix Grossschartner, był Rafał Majka i Richard Carapaz. Akcja zyskała 30 sekund, ale po wjeździe do jednego z miasteczek boczny wiatr ustał, dlatego została doścignięta. Uciekinierzy ostatnie 40 kilometrów rozpoczęli z zapasem 4 minut.
Do finałowej wspinaczki niewiele sięzmieniło. Adrila oderwał się od czołówki, meldując się u podnóża Picon Blanco z przewagą 3 minut.
W głównej grupie tempo zaczął narzucać Majka. Polak długo się nie napracował, gdyż cisnęli inni, w tym Simon Yates (Mitchelton-Scott).
6 kilometrów przed metą strzelił Felix Grossschartner. Majka również osłabł. Kolarze Mitchelton-Scott prowadzili około 20-osobową, topniejącą grupę, zbliżającą się do Adrilii.
2 kilometry dalej zaatakował Esteban Chaves (Mitchelton-Scott). Kolumbijczyk zyskał kilka metrów, jednak Evenepoel i Bennett nie dali za wygraną. Młody Belg udanie skontrował, minął ostatniego z uciekinierów, ostatnie 2 kilometry jadąc samotnie po zwycięstwo.
3ª etapa | #VueltaBurgos
— Vuelta a Burgos (@VueltaABurgos) July 30, 2020
🥇 @EvenepoelRemco del @deceuninck_qst gana con poderío en la meta de Picón Blanco – Espinosa de los Monteros
Se sitúa como nuevo líder de la general con 18" de ventaja respecto a @georgenbennett
💜 Provincia de #Burgos pic.twitter.com/2befgOsAwA
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 3:59:09 |
2. | George Bennett | Jumbo-Visma | 00:18 |
3. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 00:32 |
4. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 00:35 |
5. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:45 |
6. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 00:52 |
7. | Richard Carapaz | Team Ineos | |
8. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 01:03 |
9. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 01:20 |
10. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
11. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
12. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 01:33 |
13. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
14. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 01:43 |
15. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:09 |
16. | Víctor de La Parte | CCC Team | 02:19 |
17. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
18. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 02:25 |
19. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 02:29 |
20. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 02:31 |
21. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | 02:41 |
22. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 03:08 |
23. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | 03:13 |
24. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 03:20 |
25. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | 03:28 |
26. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 03:32 |
27. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 03:51 |
28. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 04:01 |
29. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 04:15 |
30. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | 04:20 |
31. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 04:35 |
32. | Delio Fernandez | Nippo Delko One Provence | 04:48 |
33. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 04:55 |
34. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 05:05 |
35. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 05:09 |
36. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
37. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 05:14 |
38. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 05:43 |
39. | Rubén Fernandez | Euskaltel-Euskadi | 05:55 |
40. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 06:15 |
41. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
42. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
43. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
44. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 07:13 |
45. | Biniam Ghirmay Hailu | Nippo Delko One Provence | |
46. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 07:58 |
47. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 08:22 |
48. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
49. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 08:38 |
50. | Enric Mas | Movistar Team | |
51. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
52. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 09:27 |
53. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
54. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 10:01 |
55. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
56. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 10:54 |
57. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 11:07 |
58. | Christian Knees | Team Ineos | 12:40 |
59. | Filippo Ganna | Team Ineos | |
60. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 13:18 |
61. | Carlos Verona | Movistar Team | 13:32 |
62. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
63. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
64. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 13:40 |
65. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 16:09 |
66. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
67. | Matteo Trentin | CCC Team | |
68. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
69. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
70. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
72. | Kamil Gradek | CCC Team | |
73. | Attila Valter | CCC Team | |
74. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 16:21 |
75. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | 16:54 |
76. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 17:24 |
77. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
78. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
79. | Imanol Erviti | Movistar Team | 17:34 |
80. | Alejandro Ropero | Kometa Xstra Cycling Team | |
81. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | |
82. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
83. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | |
84. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 17:40 |
85. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 18:32 |
86. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | 18:39 |
87. | Kamil Małecki | CCC Team | 18:42 |
88. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 18:45 |
89. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 18:52 |
90. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
91. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 19:07 |
92. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | |
93. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 20:09 |
94. | Mulu Kinfe Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 20:26 |
95. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | |
96. | Carlos Rodriguez | Team Ineos | 20:29 |
97. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 20:55 |
98. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 20:57 |
99. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 21:05 |
100. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
101. | Patrick Bevin | CCC Team | 21:19 |
102. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 21:38 |
103. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
104. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 21:51 |
105. | Marc Soler | Movistar Team | 22:02 |
106. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 22:24 |
107. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
108. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | 22:26 |
109. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 22:28 |
110. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | 22:31 |
111. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
112. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
113. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 22:33 |
114. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 22:40 |
115. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | 22:50 |
116. | Szymon Sajnok | CCC Team | 22:59 |
117. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 23:44 |
118. | Lluís Mas | Movistar Team | 24:01 |
119. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
120. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | 24:57 |
121. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
122. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 25:17 |
123. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 26:11 |
124. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
125. | Riccardo Minali | Nippo Delko One Provence | |
126. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
127. | Alessandro Fancellu | Kometa Xstra Cycling Team | |
128. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 26:16 |
129. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 26:32 |
130. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 27:23 |
131. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 27:30 |
132. | Willie Smit | Burgos-BH | 28:20 |
133. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 28:54 |
134. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
135. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | |
136. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
137. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
138. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 30:15 |
139. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 31:26 |
140. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 33:19 |
141. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 35:06 |
142. | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | 38:19 |
143. | Mikel Aristi | Euskaltel-Euskadi | |
144. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 38:36 |
DNF | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
DNF | Antonio Garcia José | Kometa Xstra Cycling Team | |
DNS | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 11:35:16 |
2. | George Bennett | Jumbo-Visma | 00:18 |
3. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 00:32 |
4. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 00:35 |
5. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:45 |
6. | Richard Carapaz | Team Ineos | 00:52 |
7. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
8. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 01:03 |
9. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 01:33 |
10. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 01:35 |
11. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:09 |
12. | Víctor de La Parte | CCC Team | 02:19 |
13. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 02:29 |
14. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 02:45 |
15. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 02:53 |
16. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 03:03 |
17. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | 03:28 |
18. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
19. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 04:15 |
20. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 04:16 |
21. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 04:24 |
22. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 04:50 |
23. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 05:09 |
24. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
25. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 05:14 |
26. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 05:19 |
27. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 05:35 |
28. | Delio Fernandez | Nippo Delko One Provence | 05:39 |
29. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | 05:42 |
30. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 05:43 |
31. | Rubén Fernandez | Euskaltel-Euskadi | 05:55 |
32. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 06:15 |
33. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
34. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 06:55 |
35. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 07:06 |
36. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 07:13 |
37. | Biniam Ghirmay Hailu | Nippo Delko One Provence | 08:02 |
38. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 08:09 |
39. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 08:28 |
40. | Enric Mas | Movistar Team | 08:38 |
41. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:07 |
42. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 09:19 |
43. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 10:01 |
44. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 10:03 |
45. | Jetse Bol | Burgos-BH | 10:32 |
46. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 11:06 |
47. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 11:35 |
48. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 12:27 |
49. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | 13:32 |
50. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 14:15 |
51. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 14:27 |
52. | Christian Knees | Team Ineos | 14:47 |
53. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 14:58 |
54. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 15:03 |
55. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | 15:27 |
56. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 15:35 |
57. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 15:40 |
58. | Filippo Ganna | Team Ineos | 16:01 |
59. | Matteo Trentin | CCC Team | 16:09 |
60. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 16:24 |
61. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 16:36 |
62. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 17:29 |
63. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 17:33 |
64. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 17:34 |
65. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 17:44 |
66. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | 18:14 |
67. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 18:45 |
68. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 19:13 |
69. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | 19:22 |
70. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 19:34 |
71. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 19:45 |
72. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 20:28 |
73. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 20:32 |
74. | Kamil Gradek | CCC Team | 20:33 |
75. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 20:34 |
76. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | 20:35 |
77. | Carlos Rodriguez | Team Ineos | 20:49 |
78. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 21:08 |
79. | Imanol Erviti | Movistar Team | 21:21 |
80. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 21:38 |
81. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 21:47 |
82. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 21:54 |
83. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 22:15 |
84. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 22:24 |
85. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 22:31 |
86. | Kamil Małecki | CCC Team | 22:37 |
87. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 22:53 |
88. | Patrick Bevin | CCC Team | 23:06 |
89. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 23:31 |
90. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 24:09 |
91. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 24:10 |
92. | Carlos Verona | Movistar Team | 24:12 |
93. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 24:15 |
94. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 24:24 |
95. | Szymon Sajnok | CCC Team | 24:46 |
96. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 24:57 |
97. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | 25:12 |
98. | Alejandro Ropero | Kometa Xstra Cycling Team | 25:47 |
99. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | 26:16 |
100. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | 26:52 |
101. | Attila Valter | CCC Team | |
102. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 27:02 |
103. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 27:10 |
104. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 27:16 |
105. | Alessandro Fancellu | Kometa Xstra Cycling Team | 27:31 |
106. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 27:36 |
107. | Riccardo Minali | Nippo Delko One Provence | 29:57 |
108. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 29:59 |
109. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 30:06 |
110. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 30:18 |
111. | Marc Soler | Movistar Team | |
112. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 30:27 |
113. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 30:53 |
114. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 30:54 |
115. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 30:58 |
116. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 31:12 |
117. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 31:14 |
118. | Willie Smit | Burgos-BH | 31:45 |
119. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 32:04 |
120. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | 32:14 |
121. | Lluís Mas | Movistar Team | |
122. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 32:19 |
123. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 32:33 |
124. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | 33:33 |
125. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 34:36 |
126. | Mulu Kinfe Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 35:23 |
127. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 36:19 |
128. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | 36:24 |
129. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 36:56 |
130. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 37:18 |
131. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 38:37 |
132. | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | 38:39 |
133. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 38:51 |
134. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | 38:52 |
135. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 39:05 |
136. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 40:34 |
137. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | 41:17 |
138. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 41:29 |
139. | Mikel Aristi | Euskaltel-Euskadi | 41:56 |
140. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 43:59 |
141. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 44:31 |
142. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 44:37 |
143. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | 47:38 |
144. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 52:10 |