Hiszpan Luis Leon Sanchez wygrał drugi etap 40. wyścigu Vuelta Ciclista a la Región de Murcia.
36-letni kolarz Astany w końcówce oderwał się od pierwszej grupy, finiszując przed kolegą z zespołu Omarem Fraile i Josefem Cernym (CCC Team).
Czwarty na mecie Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert) triumfował w klasyfikacji końcowej zawodów.
Drugi i ostatni etap wyścigu (180 km) prowadził przez Cola del Caballo (47 km; 2,7 km; 4,5%), Alto Espuna (73 km; 10,6 km; 3,9%), Collado Bermejo (119 km; 7,2 km; 7%) i Alto Gebas (142 km; 5,3 km; 3,9%).
Ucieczkę dnia sformowali Riccardo Verza (Kometa-Xstra) i Angel Madrazo (Burgos-BH), szybko zyskując trzy minuty przewagi nad peletonem i zgodnie pracując na wspinaczkach. Madrazo zbierał punkty na pierwszych dwóch premiach, a peleton niespiesznie prowadzili kolarze Circus-Wanty Gobert.
Przed najtrudniejszą wspinaczką tempo podkręcił Movistar Team. Dwójkę wchłoniętą, a gdy droga zaczęła wspinać się akcję rozpoczął Alejandro Valverde. Dołączyli do niego Patrick Bevin i Josef Cerny (CCC Team), Felix Grossschartner i Lennard Kämna (Bora-hansgrohe), Oscar Rodríguez, Luis Leon Sanchez i Omar Fraile (Astana).Vicente García De Mateos (Aviludo-Louletano) oraz Xandro Meurisse (Circus – Wanty Gobert). Próbował również Kamil Małecki (CCC Team), jednak nie dał rady.
Kolarze Astany wykorzystując swoją przewagę kontrowali. Fraile wygrał na górskiej premii, jednak straty kilku goniących grupek wciąż znajdowały się blisko. Do Hiszpana dołączyli Kämna, Rodríguez, Valverde i García De Mateos, tworząc czołówkę.
Reprezentaci CCC Team, w tym Małecki i Matteo Trentin, znaleźli się w drugiej grupie z liderem wyścigu Xandro Meurissem, tracącej początkowo niespełna minutę.
Na Alto Gebas notowano minutę różnicy. Z przodu nie było woli współpracy, zaatakowali Valverde i Kämna. Dwójce udało się oderwać i zyskać kilkadziesiąt sekund.
Pozostali kolarze z czołówki spadli do drugiej grupy. CCC w koalicji z Astaną wzmocnili pościg, co przyniosło rezultat 13 kilometrów przed metą, gdy dościgniętą hiszpańsko-niemiecką parę.
Z przodu powstała 10-osobowa grupa. Próby jej rozerwania powiodły się niepełna 2 kilometry przed finiszem. Najpierw odskoczyła czwórka, a na metę samotnie wpadł uszczęśliwiony Sanchez.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 4:21:48 |
2. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 00:07 |
3. | Josef Cerny | CCC Team | |
4. | Xandro Meurisse | Circus-Wanty Gobert | |
5. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
6. | Vicente Garcia de Mateos | Aviludo-Louletano | |
7. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 00:20 |
8. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
9. | Matteo Trentin | CCC Team | |
10. | Kamil Małecki | CCC Team | 05:25 |
11. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | |
12. | Patrick Bevin | CCC Team | |
13. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
14. | Jose Fernandes | Burgos-BH | |
15. | Willie Smit | Burgos-BH | 05:26 |
16. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 05:28 |
17. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 05:45 |
18. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
19. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
20. | Dimitri Peyskens | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
21. | Joan Bou | Fundación-Orbea | |
22. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | |
23. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
24. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
25. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
26. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | |
27. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
28. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
29. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
30. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
31. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | |
32. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | 05:56 |
33. | Kristian Aasvold | Riwal Readynez Cycling Team | 10:48 |
34. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
35. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
36. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
37. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
38. | Julien Mortier | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
39. | Jan Bakelants | Circus-Wanty Gobert | |
40. | Antonio Jesus Soto | Fundación-Orbea | 10:52 |
41. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 10:54 |
42. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
43. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
44. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
45. | Sergio Garcia Gonzalez | Kometa Xstra Cycling Team | |
46. | Juan Fernando Calle | Caja Rural-Seguros RGA | |
47. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | |
48. | Rubén Fernandez | Fundación-Orbea | |
49. | David de La Fuente | Aviludo-Louletano | |
50. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
51. | Mikel Iturria | Fundación-Orbea | |
52. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 11:41 |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
54. | Adam de Vos | Rally Cycling | 12:49 |
55. | Daniel Viegas | Kometa Xstra Cycling Team | 12:54 |
56. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | |
57. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
58. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
59. | Kenny Molly | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
60. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | |
61. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
62. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
63. | Maurits Lammertink | Circus-Wanty Gobert | |
64. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | |
65. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
66. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación-Orbea | |
67. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
68. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
69. | Martijn Budding | Riwal Readynez Cycling Team | |
70. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
71. | Alexander Vdovin | Lokosphinx | |
72. | Jesus Del Pino | Aviludo-Louletano | |
73. | Nigel Ellsay | Rally Cycling | 13:07 |
74. | Emerson Oronte | Rally Cycling | 13:15 |
75. | Stephen Bassett | Rally Cycling | 15:28 |
76. | Alex Molenaar | Burgos-BH | 24:23 |
77. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
78. | Sondre Holst Enger | Riwal Readynez Cycling Team | 32:14 |
79. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
80. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | 35:42 |
81. | Oscar Hernandez | Aviludo-Louletano | |
82. | Arseny Nikiforov | Lokosphinx | |
DNF | Aleksandr Barsov | Lokosphinx | |
DNF | Pieter Vanspeybrouck | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Erik Fetter | Kometa Xstra Cycling Team | |
DNF | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
DNF | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Nuno Meireles | Aviludo-Louletano | |
DNF | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
DNF | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
DNF | Alessandro Fancellu | Kometa Xstra Cycling Team | |
DNF | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Peio Goikoetxea | Fundación-Orbea | |
DNF | Mikel Alonso | Fundación-Orbea | |
DNF | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Aksel Nommela | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
DNF | Dmitry Sokolov | Lokosphinx | |
DNF | Imerio Cima | Gazprom-RusVelo | |
DNF | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
DNF | Aleksandr Barsov | Lokosphinx | |
DNF | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
DNF | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
DNF | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
DNF | Kirill Sveshnikov | Lokosphinx | |
DNF | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
DNF | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
DNF | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | |
DNF | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
DNF | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
DNF | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
DNF | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
DNF | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | |
DNF | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Ty Magner | Rally Cycling | |
DNF | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
DNF | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Xandro Meurisse | Circus-Wanty Gobert | 8:45:55 |
2. | Josef Cerny | CCC Team | 00:11 |
3. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 00:17 |
4. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 05:49 |
5. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 05:58 |
6. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 06:01 |
7. | Héctor Carretero | Movistar Team | 06:15 |
8. | Sergio Garcia Gonzalez | Kometa Xstra Cycling Team | 11:16 |
9. | Antonio Jesus Soto | Fundación-Orbea | 11:35 |
10. | Adam de Vos | Rally Cycling | 12:46 |
11. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 16:42 |
12. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 16:49 |
13. | Vicente Garcia de Mateos | Aviludo-Louletano | |
14. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 17:02 |
15. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
16. | Matteo Trentin | CCC Team | |
17. | Patrick Bevin | CCC Team | 22:07 |
18. | Willie Smit | Burgos-BH | 22:08 |
19. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 22:22 |
20. | Jose Fernandes | Burgos-BH | |
21. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | |
22. | Kamil Małecki | CCC Team | |
23. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 22:25 |
24. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:27 |
25. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
26. | Dimitri Peyskens | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
27. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
28. | Joan Bou | Fundación-Orbea | |
29. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
30. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
31. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 22:42 |
32. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
33. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
34. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | |
35. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | 24:16 |
36. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 27:30 |
37. | Julien Mortier | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
38. | Kristian Aasvold | Riwal Readynez Cycling Team | |
39. | Jan Bakelants | Circus-Wanty Gobert | |
40. | Rubén Fernandez | Fundación-Orbea | 27:36 |
41. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | |
42. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 27:45 |
43. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
44. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
45. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | 27:48 |
46. | Juan Fernando Calle | Caja Rural-Seguros RGA | 27:50 |
47. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 27:51 |
48. | David de La Fuente | Aviludo-Louletano | |
49. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Mikel Iturria | Fundación-Orbea | |
51. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
52. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 28:38 |
54. | Martijn Budding | Riwal Readynez Cycling Team | 29:36 |
55. | Kenny Molly | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
56. | Maurits Lammertink | Circus-Wanty Gobert | 29:51 |
57. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
58. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
59. | Daniel Viegas | Kometa Xstra Cycling Team | |
60. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | |
61. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
62. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación-Orbea | |
63. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
64. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
65. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
66. | Alexander Vdovin | Lokosphinx | |
67. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
68. | Jesus Del Pino | Aviludo-Louletano | |
69. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | |
70. | Nigel Ellsay | Rally Cycling | 30:04 |
71. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 30:05 |
72. | Emerson Oronte | Rally Cycling | 30:12 |
73. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | 31:07 |
74. | Stephen Bassett | Rally Cycling | 32:25 |
75. | Alex Molenaar | Burgos-BH | 41:20 |
76. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
77. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 47:48 |
78. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 49:11 |
79. | Sondre Holst Enger | Riwal Readynez Cycling Team | 50:23 |
80. | Oscar Hernandez | Aviludo-Louletano | 52:39 |
81. | Arseny Nikiforov | Lokosphinx | |
82. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | 53:57 |