Pascal Ackermann (Bora – hansgrohe) wygrał w Halberstadt 1. etap rodzimego Deutschland Tour 2019. Niemiec objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
W finałowej rozgrywce sprinterów rywale Ackermanna nie mieli nic do powiedzenia. Lider ekipy Bora – hansgrohe daleko w tyle zostawił dwójkę kolarzy UAE Team Emiarates – Alexandra Kristoffa i Simone Consonniego.
Michał Kwiatkowski (Team Ineos) zajął 90. miejsce.
Peleton ściganie w 34. edycji Deutschland Tour rozpoczął w Hanowerze, kierując się na południe, do Halberstadt. Trasa o długości 167 kilometrów zawierała jeden większy podjazd w Sternplatz (86 km; 3,1 km; 5,9%), a 11 kilometrów przed końcową kreską, w Huy-Neinstedt (1,8 km; 4,6%), namalowano premię bonusową.
W role bohaterów pierwszego dnia wcielili się Julien Bernanrd (Trek – Segafredo), Joshua Huppertz (Team Lotto – Kern Haus), Nikodemus Holler (Bike Aid) i Igor Boev (Gazprom-RusVelo). Czwórka z łatwością oderwała się od peletonu we wczesnej fazie etapu i szybko ustabilizowała przewagę na poziomie 4 minut.
Przez zdecydowaną większość dnia sytuacja w wyścigu nie ulegała szczególnym zmianom. Czołówka kręciła swoje, a peleton niespiesznie podążał za nią. 60 kilometrów przed metą różnica dzieląca obie grupy wynosiła 2 i pół minuty.
Peleton w końcu podkręcił tempo jazdy, co sprawiło, że w grupie głównej zrobiło się od razu nieco bardziej nerwowo. To z kolei doprowadziło do kilku niegroźnych kraks.
Gdy do mety pozostawało już zaledwie 20 kilometrów ucieczka – szczuplejsza o Nikodemusa Hollera, który odpadł nieco wcześniej – miała w zapasie już niespełna minutę. Najdłużej na czele utrzymywał się Bernard, którego biało-czerwona koszulka migała przed peletonem jeszcze na 12 kilometrów przed kreską.
Na ostatnich kilometrach nie brakowało prób ataków. Tuż przed metą do przodu skoczył jeszcze Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), jednak finalnie jednak o kolejności na kresce zadecydował masowy sprint.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 3:49:30 |
2. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
3. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
4. | Cees Bol | Team Sunweb | |
5. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
6. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
7. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
8. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
9. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
10. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
11. | Ben Swift | Team Ineos | |
12. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
13. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
14. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
15. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
16. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
17. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
18. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
19. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
20. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
21. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
22. | Daniel Mclay | EF Education First | |
23. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
24. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
25. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
26. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | |
27. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
28. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
29. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Kim Heiduk | Team Lotto-Kern Haus | |
31. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
32. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | |
33. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
34. | Sean Bennett | EF Education First | |
35. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | |
36. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
37. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
38. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
39. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
40. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
41. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
42. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
43. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
44. | Stef Krul | Jumbo-Visma | |
45. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
46. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
47. | Simon Geschke | CCC Team | |
48. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
49. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
50. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
51. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
52. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
53. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
54. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
55. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
56. | Justin Wolf | Bike Aid | |
57. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
58. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | |
59. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
60. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
61. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
62. | Alfred Wright | CCC Team | |
63. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
64. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
65. | Immanuel Stark | P&S Metalltechnik | |
66. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
67. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
68. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
69. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
70. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
71. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
72. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
73. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | 00:15 |
74. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 00:17 |
75. | Jonas Rutsch | Team Lotto-Kern Haus | |
76. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
77. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
78. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
79. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
80. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | |
81. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
82. | Robert Kessler | Team Lotto-Kern Haus | |
83. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | 00:22 |
84. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | |
85. | Luke Rowe | Team Ineos | 00:25 |
86. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 00:30 |
87. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:32 |
88. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 00:36 |
89. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:42 |
90. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
91. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
92. | Max Kanter | Team Sunweb | 00:45 |
93. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 00:47 |
94. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 00:49 |
95. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 00:54 |
96. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 01:02 |
97. | Tom Scully | EF Education First | 01:33 |
98. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 02:53 |
99. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
100. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
101. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
102. | Mika Heming | Dauner D&DQ-Akkon | |
103. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
104. | Julian Braun | Dauner D&DQ-Akkon | |
105. | James Whelan | EF Education First | |
106. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
107. | Dominik Bauer | Dauner D&DQ-Akkon | |
108. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | |
109. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
110. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
111. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
112. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | |
113. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
114. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | |
115. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | |
116. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | |
117. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | |
118. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
119. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
120. | Sven Thurau | Dauner D&DQ-Akkon | |
121. | Ildar Arslanov | Gazprom-RusVelo | |
122. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 04:34 |
123. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
124. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | 06:48 |
125. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
126. | Kilian Steigner | Dauner D&DQ-Akkon | 08:21 |
127. | Philipp Mamos | Dauner D&DQ-Akkon | |
128. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | |
129. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 08:27 |
130. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
131. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 12:36 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 3:49:20 |
2. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 00:04 |
3. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 00:06 |
4. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | 00:08 |
5. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:09 |
6. | Cees Bol | Team Sunweb | 00:10 |
7. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
8. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
9. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
11. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
12. | Ben Swift | Team Ineos | |
13. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
14. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
15. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
16. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
17. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
18. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
19. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
20. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
21. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
22. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
23. | Daniel Mclay | EF Education First | |
24. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
25. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
26. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
27. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | |
28. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
29. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
30. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Kim Heiduk | Team Lotto-Kern Haus | |
32. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
33. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
34. | Sean Bennett | EF Education First | |
35. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | |
36. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
37. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
38. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
39. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
40. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
41. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
42. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
43. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
44. | Stef Krul | Jumbo-Visma | |
45. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
46. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
47. | Simon Geschke | CCC Team | |
48. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
49. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
50. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
51. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
52. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
53. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
54. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
55. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
56. | Justin Wolf | Bike Aid | |
57. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
58. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | |
59. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
60. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
61. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
62. | Alfred Wright | CCC Team | |
63. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
64. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
65. | Immanuel Stark | P&S Metalltechnik | |
66. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
67. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
68. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
69. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
70. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
71. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
72. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
73. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 00:24 |
74. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | 00:25 |
75. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 00:27 |
76. | Jonas Rutsch | Team Lotto-Kern Haus | |
77. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
78. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
79. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
80. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
81. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | |
82. | Robert Kessler | Team Lotto-Kern Haus | |
83. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | 00:32 |
84. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | |
85. | Luke Rowe | Team Ineos | 00:35 |
86. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 00:40 |
87. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:42 |
88. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 00:46 |
89. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:52 |
90. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
91. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
92. | Max Kanter | Team Sunweb | 00:55 |
93. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 00:57 |
94. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 00:59 |
95. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 01:04 |
96. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 01:12 |
97. | Tom Scully | EF Education First | 01:43 |
98. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 03:03 |
99. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
100. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
101. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
102. | Mika Heming | Dauner D&DQ-Akkon | |
103. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
104. | Julian Braun | Dauner D&DQ-Akkon | |
105. | James Whelan | EF Education First | |
106. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
107. | Dominik Bauer | Dauner D&DQ-Akkon | |
108. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | |
109. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
110. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
111. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
112. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | |
113. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
114. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | |
115. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | |
116. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | |
117. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | |
118. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
119. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
120. | Sven Thurau | Dauner D&DQ-Akkon | |
121. | Ildar Arslanov | Gazprom-RusVelo | |
122. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 04:44 |
123. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
124. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | 06:58 |
125. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
126. | Kilian Steigner | Dauner D&DQ-Akkon | 08:31 |
127. | Philipp Mamos | Dauner D&DQ-Akkon | |
128. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | |
129. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 08:37 |
130. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
131. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 12:46 |