Mathias Norsgaard Jorgensen zwyciężył na mecie pierwszego etapu 56. edycji “wyścigu przyszłości” – Tour de l’Avenir.
Duńczyk po udanej akcji samotnie zameldował się na mecie. Spóźniony o prawie minutę peleton przyprowadzili Brytyjczycy Ethan Hayter oraz Thomas Pidcock.
Polscy kolarze nie startują w wyścigu. Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do zmagań w największej etapówce z kalendarza młodzieżowców.
Młodzieżowy peleton pokonywał 129-kilometrowy etap w Nowej Akwitanii, krążąc wokół miejscowości Marmande. Na trasie wyrastało kilka niewielkich wspinaczek, acz końcówka adresowana była do sprinterów.
W ucieczce dnia znaleźli się Słoweniec Ziga Horvat oraz Duńczyk Mathias Norsgaard Jorgensen, którzy po 40 kilometrach zbudowali ponad 5 minut przewagi nad peletonem.
Kolarz z Półwyspu Jutlandzkiego oraz jego towarzysz ze Słowenii pracowali zgodnie i przewaga utrzymywała się na dość wysokim poziomie. Duńczyk wyczuł okazję gdy na 30 kilometrów przed metą zegar wciąż pokazywał niecałe trzy minuty różnicy i zdecydował się na atak.
22-latek kręcił bardzo mocno i na rundzie wokół Marmande zdołał odeprzeć zakusy peletonu. Na ostatnich kilometrach miał ponad minutę przewagi i na mecie cieszył się z etapowego zwycięstwa i koszulki lidera.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Dania | 2:58:49 |
2. | Ethan Hayter | Wielka Brytania | 00:52 |
3. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | |
4. | Niklas Märkl | Niemcy | |
5. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | |
6. | Nils Eekhoff | Holandia | |
7. | Kaden Groves | Australia | |
8. | Michael Hernandez | USA | |
9. | Torjus Sleen | Norwegia | |
10. | Tobias Bayer | Austria | |
11. | Colin Heiderscheid | Luksemburg | |
12. | Tilen Finkšt | Słowenia | |
13. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | |
14. | Louis Lapierre | Nouvelle Aquitaine | |
15. | Tricht Stan Van | Belgia | |
16. | Barnabás Peák | Węgry | |
17. | Erik Fetter | Węgry | |
18. | Tobias Foss | Norwegia | |
19. | Matteo Jorgenson | USA | |
20. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | |
21. | Harold Tejada | Kolumbia | |
22. | Nicolas Zukowsky | Kanada | |
23. | Jens Reynders | Belgia | |
24. | Fabien Rondeau | Auvergne Rhone Alpes | |
25. | Gage Hecht | USA | |
26. | Alan Boileau | Francja | |
27. | Mauri Vansevenant | Belgia | |
28. | Ludvik Holstad | Norwegia | |
29. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | |
30. | Damian Lüscher | Szwajcaria | |
31. | Patrick Gamper | Austria | |
32. | Patrick Haller | Niemcy | |
33. | Ide Schelling | Holandia | |
34. | Stefano Oldani | Włochy | |
35. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
36. | Andrea Bagioli | Włochy | |
37. | Samuele Battistella | Włochy | |
38. | Filippo Conca | Włochy | |
39. | Jonas Rutsch | Niemcy | |
40. | Clément Champoussin | Francja | |
41. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | |
42. | Simon Guglielmi | Francja | |
43. | Mathieu Burgaudeau | Francja | |
44. | Alexander Evans | Australia | |
45. | Valerii Fatkullin | Rosja | |
46. | Thymen Arensman | Holandia | |
47. | Cristian Toro Caicedo | Ekwador | |
48. | Urko Berrade | Hiszpania | |
49. | Jhojan García | Kolumbia | |
50. | Dorian Foulon | Nouvelle Aquitaine | |
51. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | |
52. | Aliaksandr Saroka | Białoruś | |
53. | Yakob Debesay | Erytrea | |
54. | Nik Cemazar | Słowenia | |
55. | Cedric Pries | Luksemburg | |
56. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | |
57. | Michel Ries | Luksemburg | |
58. | Sylvain Moniquet | Belgia | |
59. | Aurélien Doleatto | Francja | |
60. | Félix Parra José | Hiszpania | |
61. | Juan Diego Alba | Kolumbia | |
62. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | |
63. | Wilson Haro | Ekwador | |
64. | Xavier Cañellas | Hiszpania | |
65. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | |
66. | Liam Magennis | Australia | |
67. | Robert Scott | Wielka Brytania | |
68. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | |
69. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | |
70. | Marco Friedrich | Austria | |
71. | Maxime Jarnet | Auvergne Rhone Alpes | |
72. | Jim Brown | Wielka Brytania | |
73. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | |
74. | Yahor Shpalouski | Białoruś | |
75. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | |
76. | Lance Haidet | USA | |
77. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | |
78. | Aljaž Jarc | Słowenia | |
79. | Dzianis Marchuk | Białoruś | |
80. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | |
81. | Jon Agirre | Hiszpania | |
82. | Ilya Volkau | Białoruś | |
83. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | |
84. | Jorge Magalhães | Portugalia | |
85. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | |
86. | Eric Voigt | USA | |
87. | Adam Roberge | Kanada | |
88. | Felix Gall | Austria | |
89. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | |
90. | Santiago Montenegro | Ekwador | |
91. | Daniel Dina | Węgry | |
92. | Siarhei Shauchenka | Białoruś | |
93. | Attila Valter | Węgry | |
94. | Idar Andersen | Norwegia | |
95. | Antoine Debons | Szwajcaria | |
96. | Kristjan Hočevar | Słowenia | |
97. | Uladzislai Tsimoshyk | Białoruś | |
98. | Michael Potter | Australia | |
99. | Moran Vermeulen | Austria | |
100. | Oier Lazkano | Hiszpania | |
101. | Leon Heinschke | Niemcy | |
102. | Samuel Jenner | Australia | |
103. | Søren Wærenskjold | Norwegia | |
104. | Joel Suter | Szwajcaria | |
105. | Mikhail Fokin | Rosja | 03:56 |
106. | Wilder Ilan Van | Belgia | 00:52 |
107. | Nicolas Prodhomme | Francja | |
108. | Denis Nekrasov | Rosja | |
109. | Giovanni Aleotti | Włochy | |
110. | Alessandro Covi | Włochy | |
111. | Daan Hoole | Holandia | |
112. | Jaka Primožič | Słowenia | |
113. | Robel Tewelde | Erytrea | |
114. | Einer Augusto Rubio | Kolumbia | |
115. | Georg Zimmermann | Niemcy | |
116. | Morten Hulgaard | Dania | |
117. | Markus Wildauer | Austria | |
118. | Andreas Kron | Dania | |
119. | Viktor Verschaeve | Belgia | |
120. | Lars van Den Berg | Holandia | |
121. | Johan Jacobs | Szwajcaria | |
122. | Ben Katerberg | Kanada | |
123. | Igor Sidorov | Rosja | 05:37 |
124. | Alfred Wright | Wielka Brytania | 00:52 |
125. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | 05:37 |
126. | Johan Price-pejtersen | Dania | 00:52 |
127. | Andreas Stokbro | Dania | |
128. | Martin Urianstad | Norwegia | 06:19 |
129. | Nicholas White | Australia | 00:52 |
130. | Riley Sheehan | USA | 06:19 |
131. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | 00:52 |
132. | Kevin Inkelaar | Holandia | |
133. | Timofei Sherstnev | Rosja | 08:03 |
134. | Laurent Gervais | Kanada | 08:16 |
135. | Pier-André Coté | Kanada | 00:52 |
136. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | 08:16 |
137. | Miguel Heidemann | Niemcy | 08:30 |
138. | Jacob Hindsgaul Madsen | Dania | 08:56 |
139. | Ziga Horvat | Słowenia | |
140. | Francisco Campos | Portugalia | |
141. | Afonso Silva | Portugalia | 00:52 |
142. | Henok Mulubrhan | Erytrea | 09:46 |
143. | Maxime Weyrich | Luksemburg | 10:50 |
144. | Balázs Vas | Węgry | |
145. | Lilian Langella | Nouvelle Aquitaine | |
146. | Carlos Samudio | Centre Mondial du Cyclisme | |
147. | Ken Conter | Luksemburg | 10:54 |
148. | Adám Kristóf Karl | Węgry | 00:52 |
149. | Guilherme Mota | Portugalia | |
150. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 15:17 |
151. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | 16:13 |
152. | Natnael Tesfatsion | Erytrea | 00:52 |
153. | Marcelo Salvador | Portugalia | |
154. | Adrián Bustamante | Kolumbia | |
DNF | Daniel Habtemichael | Erytrea | - |
DNF | Anton Vtiurin | Rosja |
derq
16 sierpnia 2019, 14:46 o 14:46
A na czym polegają kwalifikacje do tego wyścigu, że Polaków nie ma?