Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), po finiszu z peletonu, wygrał szósty etap Tirreno-Adriatico.
Drugim miejscem zadowolił się Davide Cimolai (Israel Cycling Academy), a trzecie zajął Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step).
W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, wciąż prowadzi Adam Yates (Mitchelton-Scott).
Przedostatniego dnia wyścigu trasa prowadziła z Matelica do Jesi (195 km). Druga część była płaska, dlatego spodziewano się walki sprinterów.
W roli uciekinierów wystąpili Gijs van Hoecke (CCC Team), Davide Ballerini (Astana), Ben King (Dimension Data), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Igor Boev (Gazprom-Rusvelo), José Joaquin Rojas (Movistar) i Dayer Quintana (Neri Sottoli-Selle Italia-KTM).
Tempo jazdy nie było wysokie, a przewaga siódemki oscylowała poniżej 3 minut. Teren dla najszybszych kolarzy w peletonie, z dużym wkładem Rafała Majki (Bora-hansgrohe), został oczyszczony 4 kilometry przed metą, kiedy złapano Rojasa i Balleriniego.
W samej końcówce na czele znaleźli się kolarze Deceuninck – Max Richeze i Alaphilippe. Francuz zaryzykował sprint na metę, zaskakując tym wszystkich sprinterów.
It's a second stage win at #TirrenoAdriatico for @alafpolak who outsprints his team-mate Elia Viviani! pic.twitter.com/ROf0jejJz6
— Eurosport UK (@Eurosport_UK) March 18, 2019
Wyniki 6. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), Matelica – Jesi (195 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-QuickStep | 4:42:11 |
2. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
3. | Elia Viviani | Deceuninck-QuickStep | |
4. | Clement Venturini | AG2R La Mondiale | |
5. | Peter Sagan | Bora-Hansgrohe | |
6. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-QuickStep | |
7. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
8. | Greg Van Avermaet | CCC Team | |
9. | Reinardt Janse Van Rensburg | Dimension Data | |
10. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
11. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
12. | Luca Pacioni | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
13. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
14. | Sacha Modolo | EF Education First | |
15. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
16. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Credits | |
17. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
18. | Tosh Van Der Sande | Lotto Soudal | |
19. | Evgeny Shalunov | Gazprom–Rusvelo | |
20. | Davide Gabburo | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
21. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
22. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
23. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
24. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
25. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
26. | Primoz Roglic | Team Jumbo-Visma | |
27. | Jasha Sütterlin | Movistar Team | |
28. | Wout Poels | Team Sky | |
29. | Tom Dumoulin | Team Sunweb | |
30. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
31. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
32. | Simon Clarke | EF Education First | |
33. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
34. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
35. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
36. | José Gonçalves | Katusha-Alpecin | |
37. | Guillaume Van Keirsbulck | CCC Team | |
38. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
39. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
40. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
41. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
42. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
43. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Credits | |
44. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
45. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
46. | Simone Velasco | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
47. | Joseph Rosskopf | CCC Team | |
48. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
49. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
50. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
51. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
52. | Sebastian Schönberger | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
53. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
54. | Michael Bresciani | Bardiani CSF | |
55. | Enrico Barbin | Bardiani CSF | |
56. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
57. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
58. | Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
59. | Robert Gesink | Team Jumbo-Visma | |
60. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
61. | Yves Lampaert | Deceuninck-QuickStep | |
62. | Tanel Kangert | EF Education First | |
63. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
64. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 00:16 |
65. | Michael Mørkøv | Deceuninck-QuickStep | |
66. | Eduard Prades | Movistar Team | 00:18 |
67. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
68. | Alexander Porsev | Gazprom–Rusvelo | |
69. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
70. | Ian Stannard | Team Sky | 00:21 |
71. | Salvatore Puccio | Team Sky | 00:23 |
72. | Filippo Ganna | Team Sky | 00:27 |
73. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 00:43 |
74. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
75. | Michael Schär | CCC Team | |
76. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
77. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
78. | Zdenek Stybar | Deceuninck-QuickStep | 00:50 |
79. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 00:54 |
80. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
81. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | |
82. | Jonathan Castroviejo | Team Sky | 00:57 |
83. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | 01:04 |
84. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | |
85. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
86. | Paolo Simion | Bardiani CSF | |
87. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Credits | |
88. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
89. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
90. | Michael Valgren Andersen | Dimension Data | |
91. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 01:16 |
92. | Chad Haga | Team Sunweb | |
93. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 01:21 |
94. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 01:27 |
95. | Christopher Juul Jensen | Mitchelton-Scott | |
96. | Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | 01:51 |
97. | Oscar Gatto | Bora-Hansgrohe | 01:54 |
98. | José Rojas | Movistar Team | 01:56 |
99. | Maciej Bodnar | Bora-Hansgrohe | 01:58 |
100. | Taylor Phinney | EF Education First | 02:00 |
101. | Daniel Oss | Bora-Hansgrohe | |
102. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 02:02 |
103. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
104. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
105. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 02:11 |
106. | Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | 02:15 |
107. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 02:21 |
108. | Tony Martin | Team Jumbo-Visma | 03:14 |
109. | Paul Martens | Team Jumbo-Visma | 03:23 |
110. | Kasper Asgreen | Deceuninck-QuickStep | |
111. | Nathan Van Hooydonck | CCC Team | |
112. | Laurens De Plus | Team Jumbo-Visma | |
113. | Ivan Rovny | Gazprom–Rusvelo | |
114. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 04:28 |
115. | Nikolai Cherkasov | Gazprom–Rusvelo | |
116. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
117. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
118. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF | |
119. | Mirco Maestri | Bardiani CSF | |
120. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | |
121. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
122. | Dayer Quintana | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
123. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
124. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Credits | |
125. | Igor Boev | Gazprom–Rusvelo | |
126. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
127. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
128. | Stephen Cummings | Dimension Data | |
129. | Marcus Burghardt | Bora-Hansgrohe | |
130. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | 06:47 |
131. | Ben King | Dimension Data | 07:08 |
132. | Mads Schmidt Würtz | Katusha-Alpecin | 07:10 |
133. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
134. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 08:25 |
135. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | |
136. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli–Selle Italia–KTM | |
137. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
138. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
139. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
140. | Rob Power | Team Sunweb | |
141. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
142. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
143. | Luca Wackermann | Bardiani CSF | |
144. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 24:54:05 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 00:01 |
3. | Oscar Onley | Team DSM | 00:11 |
4. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 00:21 |
5. | Axel Laurance | B&B Hotels-KTM | 00:26 |
6. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | 00:31 |
7. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:39 |
8. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 00:47 |
9. | Chris Hamilton | Team DSM | 01:11 |
10. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 01:43 |
11. | Alexis Guerin | Team Vorarlberg | 06:40 |
12. | Mikel Nieve | Caja Rural-Seguros RGA | 07:41 |
13. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | 10:19 |
14. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | 10:23 |
15. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 11:06 |
16. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | 12:39 |
17. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 12:42 |
18. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 13:26 |
19. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | 13:43 |
20. | Kenny Molly | Bingoal Pauwels Sauces WB | 14:00 |
21. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 14:02 |
22. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 14:06 |
23. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
24. | Cyril Gautier | B&B Hotels-KTM | 14:07 |
25. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 14:10 |
26. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:12 |
27. | Gal Glivar | Adria Mobil | 14:42 |
28. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 14:52 |
29. | Tomasz Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:59 |
30. | Mathijs Paasschens | Bingoal Pauwels Sauces WB | 15:05 |
31. | Lukas Meiler | Team Vorarlberg | 15:09 |
32. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 15:12 |
33. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | 15:22 |
34. | Max Poole | Team DSM | 15:36 |
35. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | 16:11 |
36. | Pierre Rolland | B&B Hotels-KTM | 16:32 |
37. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 16:34 |
38. | Marcin Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:45 |
39. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 17:43 |
40. | Filip Maciejuk | Bahrain Victorious | 17:46 |
41. | Alex Martin | EOLO-Kometa | 19:30 |
42. | Keegan Swirbul | Human Powered Health | 19:54 |
43. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | 20:22 |
44. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 22:13 |
45. | Rainer Kepplinger | Hrinkow Advarics Cycleang | 22:32 |
46. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 22:45 |
47. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | 23:57 |
48. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 24:24 |
49. | August Jensen | Human Powered Health | 25:01 |
50. | Fran Miholjevic | Bahrain Victorious | 25:44 |
51. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 25:54 |
52. | Kristian Aasvold | Human Powered Health | 26:32 |
53. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | 27:51 |
54. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 28:48 |
55. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 29:17 |
56. | Antwan Tolhoek | Trek-Segafredo | 29:52 |
57. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | 30:10 |
58. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | 30:54 |
59. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 31:25 |
60. | Dylan Hopkins | Ljubljana Gusto Santic | 32:23 |
61. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | 32:46 |
62. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 32:50 |
63. | Joey Rosskopf | Human Powered Health | 33:02 |
64. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 33:07 |
65. | Mathias Reutimann | Team Vorarlberg | 33:14 |
66. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 33:41 |
67. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 33:43 |
68. | Louis Blouwe | Bingoal Pauwels Sauces WB | 34:19 |
69. | Timon Loderer | Hrinkow Advarics Cycleang | 35:56 |
70. | Milan Vader | Jumbo-Visma | 36:02 |
71. | Marc Brustenga | Trek-Segafredo | 36:40 |
72. | Michael Konczer | Hrinkow Advarics Cycleang | 36:46 |
73. | Anze Skok | Ljubljana Gusto Santic | 36:47 |
74. | Aljaz Jarc | Adria Mobil | 37:01 |
75. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | 37:16 |
76. | Linus Stari | Team Vorarlberg | 37:28 |
77. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg | 38:06 |
78. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 38:32 |
79. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | 38:39 |
80. | Attilio Viviani | Bingoal Pauwels Sauces WB | 38:50 |
81. | Manuele Tarozzi | Bardiani-CSF-Faizanè | 39:12 |
82. | Luca Colnaghi | Bardiani-CSF-Faizanè | 39:50 |
83. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 40:06 |
84. | Tilen Finkst | Adria Mobil | 41:38 |
85. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 43:11 |
86. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 43:23 |
87. | Alastair Mackellar | Israel-Premier Tech | |
88. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 43:46 |
89. | Gregor Matija Cerne | Meridiana Kamen Team | 43:50 |
90. | Adam Jordan | Ljubljana Gusto Santic | 44:27 |
91. | Colin Joyce | Human Powered Health | 44:28 |
92. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 44:47 |
93. | Kristijan Koren | Adria Mobil | 44:51 |
94. | Yuval Ben Moshe | Israel-Premier Tech | 45:14 |
95. | Eugenio Sanchez | Equipo Kern Pharma | 45:48 |
96. | Viktor Potocki | Ljubljana Gusto Santic | 46:58 |
97. | Antonio Barać | Meridiana Kamen Team | 47:12 |
98. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 47:35 |
99. | Alan Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 48:00 |
100. | Michał Pomorski | HRE Mazowsze Serce Polski | 48:01 |
101. | Ziga Horvat | Hrinkow Advarics Cycleang | 48:43 |
102. | Enzo Leijnse | Team DSM | 49:09 |
103. | Charles-Etienne Chretien | Human Powered Health | 49:26 |
104. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 49:55 |
105. | Henri Vandenabeele | Team DSM | 50:03 |
106. | Matic Maček | Ljubljana Gusto Santic | 50:26 |
107. | Vedad Karic | Meridiana Kamen Team | 51:36 |
108. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 51:38 |
109. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | 52:31 |
110. | Dominik Amann | Team Vorarlberg | 52:45 |
111. | Nils Eekhoff | Team DSM | 52:57 |
112. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 53:23 |
113. | Nik Cemazar | Adria Mobil | 54:30 |
114. | Jovan Divnic | Meridiana Kamen Team | 55:47 |
115. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 56:07 |
116. | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | 56:56 |
117. | Carlo Jurisevic | Ljubljana Gusto Santic | 57:54 |
118. | Marius Mayrhofer | Team DSM | 1:00:44 |
Led
19 marca 2019, 13:36 o 13:36
No to poważny faworyt do Primavery.