Kolarstwo kobiet

Wiktoria Pikulik przechodzi do Human Powered Health

Wiktoria Pikulik opuszcza MAT Atom Deweloper Wrocław, by w sezonie 2024 dołączyć do swojej siostry Darii w amerykańskim zespole WorldTour, Human Powered Health.

25-letnia zawodniczka, mistrzyni Polski z zeszłego roku, zdaje sobie sprawę przed jakim stanie wyzwaniem.

Dla mnie to wielki krok w karierze i wielka szansa na odnalezienie siebie i na rozwój sportowy. Nie mogę doczekać się swojego miejsca w zespole, niezależnie od tego, czy będzie to sprint po płaskim, czy coś innego.

Każdy zawodnik marzy o tym, aby trafić do grupy WorldTour. Moi rodzice są bardzo dumni, że mają nas w tym samym zespole i że możemy brać udział w WorldTourze. Ścigamy się i trenujemy razem od pierwszego dnia naszych karier, dlatego jestem podekscytowana możliwością wspólnych startów z siostrą w największych wyścigach. Znamy się na wylot jako zawodniczki i jako ludzie. To jest najważniejsze. Stać mnie na wysiłek na dłuższych dystansach, a Daria jest lepszą sprinterką. Ja jestem lodem, ona ogniem.

Daria, która w minionym sezonie odniosła sześć zwycięstw, w tym dwa na poziomie WorldTour, również nie ukrywa radości z przywitania siostry w swoim zespole.

Chcę krzyczeć, jaka jestem szczęśliwa. Jestem również bardzo szczęśliwa, że mogę zostać w obecnym zespole. Ten rok był dla nas naprawdę dobry i mam nadzieję, że przyszły będzie jeszcze lepszy.

Rok 2024 będzie  dla sióstr wyjątkowy również z uwagi na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Podczas ostatnich mistrzostw świata zajęły w medisonie czwarte miejsce, dlatego mają prawo myśleć o zdobyciu medalu na welodromie w Saint-Quentin-en-Yvelines.

Redakcja rowery.org

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29