Belg Jasper Philipsen triumfował z peletonu w siódmym dniu wyścigu Tour de France.
Zawodnik Alpecin-Deceuninck, po finiszu w Bordeaux, pokonał Brytyjczyka Marka Cavendisha (Astana Qazaqstan) i Erytrejczyka Biniama Girmaya (Intermarche-Circus-Wanty).
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) przyjechał na 51. pozycji, a Rafał Majka (UAE Team Emirates) był 118.
W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany, prowadzi Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).
Płaska trasa (170 km) prowadziła do powracającego po 13 latach Bordeaux – stolicy Nowej Akwitanii, położonej na zachodzie Francji. Po drodze leżała tylko lotna premia w Grignols (88 km) oraz punktowana zmarszczka Côte de Béguey (kat. 4; 39 km przed metą; 1,2 km; 4,4%).
Początek należał do czwórki zawodników, z których trzech natychmiast zostało odwołanych do peletonu. Z przodu pozostał osamotniony Simon Guglielmi. Zawodnik Arkea Samsic został odpuszczony na blisko 7 minut.
Różnica powoli malała, na lotnej premii wynosiła już mniej niż minuta. Nowe życie ucieczka otrzymała 73 kilometry przed metą, gdy do dzielnego Francuza przeskoczyli dwaj inni: Pierre Latour (TotalEnergies) i Nans Peters (AG2R-Citroën).
Przewaga wzrosła do 1:20. Zmęczony Guglielmi odpadł na górskiej premii, natomiast Latour i Pieters parli z całych sił do przodu. Ostatnie 20 kilometrów przed metą rozpoczęli z jedną minutą, 10 kilometrów – 28 sekundami. Zawodnik AG2R stracił nadzieję, zaciętego Latoura wchłonięto 3,5 kilometra przed metą.
Na finiszu Mathieu van der Poel ponownie świetnie wyprowadził Philipsena. Przyspieszenie Belga uprzedził Cavendish, który znikąd wystrzelił do przodu. Philipsen nie spanikował, natychmiast zareagował, przecinając kreskę wyraźnie przed brytyjskim weteranem.
Wyniki 7. etapu Tour de France 2023 (2.UWT): Mont-de-Marsan – Bordeaux (169,9 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 3:46:28 |
2. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
3. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
4. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | |
5. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
6. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
7. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
8. | Bryan Coquard | Cofidis | |
9. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
10. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | |
11. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
12. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
13. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | |
14. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
15. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
16. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
17. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
18. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
20. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
21. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
22. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
23. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
24. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
25. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
26. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | |
27. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
28. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
29. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
30. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
31. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
32. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
33. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
34. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
35. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
36. | Guillaume Martin | Cofidis | |
37. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
38. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
39. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
40. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
41. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
42. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
43. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
44. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
45. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
46. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
47. | Steff Cras | TotalEnergies | |
48. | Gorka Izagirre | Movistar Team | |
49. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
50. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
51. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
52. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
53. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
54. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
55. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | |
56. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
57. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
58. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
59. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | |
60. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
61. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
62. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
63. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
64. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
65. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
66. | Alexis Renard | Cofidis | |
67. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
68. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
69. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | |
70. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
71. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
72. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
73. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
74. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
75. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
76. | Ion Izagirre | Cofidis | |
77. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
78. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
79. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
80. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
81. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | |
82. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
83. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
84. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
85. | Anthony Perez | Cofidis | |
86. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
87. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
88. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | |
89. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
90. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
91. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
92. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | |
93. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
94. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 0:30 |
95. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 0:32 |
96. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 0:37 |
97. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 0:45 |
98. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 0:52 |
99. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 0:57 |
100. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | |
101. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
102. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
103. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 1:05 |
104. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
105. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 1:19 |
106. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 1:32 |
107. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
108. | Frederik Frison | Lotto Dstny | 1:53 |
109. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 1:56 |
110. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 2:03 |
111. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
112. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
113. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | |
114. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
115. | Simon Geschke | Cofidis | |
116. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
117. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
118. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
119. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
120. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
121. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
122. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
123. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | |
124. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
125. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
126. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
127. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
128. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
129. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 2:09 |
130. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
131. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
132. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 2:32 |
133. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
134. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
135. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
136. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
137. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
138. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
139. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
140. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
141. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 2:40 |
142. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
143. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
144. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 2:43 |
145. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 3:05 |
146. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
147. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | |
148. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
149. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
150. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
151. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
152. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
153. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
154. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
155. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
156. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
157. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
158. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
159. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | |
160. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
161. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
162. | Victor Lafay | Cofidis | |
163. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
164. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
165. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | |
166. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 3:53 |
167. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
168. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 4:00 |
169. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 4:22 |
170. | Axel Zingle | Cofidis | 5:00 |
171. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 5:24 |
172. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 29:57:12 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 0:25 |
3. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 1:34 |
4. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 3:14 |
5. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 3:30 |
6. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 3:40 |
7. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 4:03 |
8. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 4:43 |
9. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
10. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 5:28 |
11. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 5:49 |
12. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 6:10 |
13. | Steff Cras | TotalEnergies | |
14. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
15. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 6:32 |
16. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | 6:52 |
17. | Guillaume Martin | Cofidis | 7:08 |
18. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 7:16 |
19. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 7:58 |
20. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 8:19 |
21. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 8:47 |
22. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 11:56 |
23. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 12:47 |
24. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 15:16 |
25. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 15:48 |
26. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 16:05 |
27. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 17:00 |
28. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 17:50 |
29. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | 21:35 |
30. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 21:45 |
31. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 24:21 |
32. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 24:32 |
33. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 25:03 |
34. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 25:05 |
35. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 28:14 |
36. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 28:53 |
37. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 30:21 |
38. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 30:38 |
39. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 31:48 |
40. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 32:25 |
41. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 34:19 |
42. | Gorka Izagirre | Movistar Team | 34:37 |
43. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 36:10 |
44. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 36:14 |
45. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 41:26 |
46. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 41:32 |
47. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 41:37 |
48. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 41:40 |
49. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
50. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 43:18 |
51. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 43:25 |
52. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | 43:30 |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 43:38 |
54. | Ion Izagirre | Cofidis | 44:45 |
55. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 45:10 |
56. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 45:12 |
57. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 46:56 |
58. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 48:34 |
59. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 49:15 |
60. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 49:28 |
61. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 49:49 |
62. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 50:31 |
63. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 51:40 |
64. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 51:44 |
65. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 52:15 |
66. | Alex Aranburu | Movistar Team | 53:11 |
67. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 53:21 |
68. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 53:36 |
69. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 55:29 |
70. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 55:30 |
71. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 56:21 |
72. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | 56:57 |
73. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 56:58 |
74. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 57:16 |
75. | Anthony Perez | Cofidis | 58:18 |
76. | Simon Geschke | Cofidis | 58:45 |
77. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 59:25 |
78. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 59:49 |
79. | Victor Lafay | Cofidis | 1:00:17 |
80. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 1:01:23 |
81. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 1:01:34 |
82. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 1:01:57 |
83. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 1:02:20 |
84. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 1:02:45 |
85. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 1:02:51 |
86. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 1:04:18 |
87. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 1:04:25 |
88. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 1:05:16 |
89. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 1:05:19 |
90. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:08:02 |
91. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 1:09:58 |
92. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 1:11:00 |
93. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 1:11:46 |
94. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 1:12:26 |
95. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 1:12:33 |
96. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 1:13:10 |
97. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 1:14:59 |
98. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 1:15:11 |
99. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 1:15:45 |
100. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 1:15:59 |
101. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 1:16:28 |
102. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 1:16:46 |
103. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
104. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 1:16:50 |
105. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 1:16:58 |
106. | Pierre Latour | TotalEnergies | 1:18:06 |
107. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 1:18:23 |
108. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 1:18:45 |
109. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 1:19:46 |
110. | Daniel Oss | TotalEnergies | 1:20:09 |
111. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | 1:20:20 |
112. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:20:27 |
113. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 1:20:36 |
114. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 1:21:22 |
115. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 1:21:36 |
116. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
117. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 1:21:46 |
118. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 1:22:07 |
119. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:22:26 |
120. | Bryan Coquard | Cofidis | 1:22:45 |
121. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 1:22:47 |
122. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 1:23:25 |
123. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 1:25:09 |
124. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 1:25:15 |
125. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 1:25:28 |
126. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 1:25:29 |
127. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 1:26:26 |
128. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
129. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 1:26:39 |
130. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 1:27:03 |
131. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | 1:27:18 |
132. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 1:27:36 |
133. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 1:27:53 |
134. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 1:27:57 |
135. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:28:01 |
136. | Peter Sagan | TotalEnergies | 1:28:08 |
137. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | 1:28:34 |
138. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 1:28:52 |
139. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 1:29:56 |
140. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 1:31:11 |
141. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 1:31:19 |
142. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 1:31:33 |
143. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 1:31:42 |
144. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 1:33:39 |
145. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | 1:33:50 |
146. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | 1:34:03 |
147. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 1:34:08 |
148. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 1:34:09 |
149. | Axel Zingle | Cofidis | 1:34:20 |
150. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 1:34:26 |
151. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 1:34:38 |
152. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 1:34:53 |
153. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 1:35:08 |
154. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | 1:35:41 |
155. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
156. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 1:36:57 |
157. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | 1:37:02 |
158. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | 1:37:06 |
159. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 1:38:42 |
160. | Frederik Frison | Lotto Dstny | 1:38:49 |
161. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 1:39:00 |
162. | Alexis Renard | Cofidis | 1:39:20 |
163. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 1:43:38 |
164. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | 1:43:47 |
165. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 1:44:08 |
166. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 1:44:32 |
167. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 1:45:05 |
168. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 1:48:20 |
169. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 1:50:26 |
170. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | 1:50:32 |
171. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 1:52:04 |
172. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 1:58:52 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 215 |
2. | Bryan Coquard | Cofidis | 127 |
3. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 99 |
4. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 93 |
5. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 92 |
6. | Victor Lafay | Cofidis | 80 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 74 |
8. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 73 |
9. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 71 |
10. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 69 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 36 |
2. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 28 |
3. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 26 |
4. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | 22 |
5. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 19 |
6. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 19 |
7. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 19 |
8. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 18 |
9. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 15 |
10. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 15 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 29:57:37 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 3:05 |
3. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 4:18 |
4. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 7:54 |
5. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 8:22 |
6. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 23:56 |
7. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 41:12 |
8. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 41:15 |
9. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 44:45 |
10. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 44:47 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 90:02:45 | |
2. | Ineos Grenadiers | 01:50 | |
3. | Bahrain Victorious | 10:09 | |
4. | UAE Team Emirates | 11:02 | |
5. | Groupama-FDJ | 15:26 | |
6. | AG2R Citroën Team | 18:52 | |
7. | Bora-hansgrohe | 26:08 | |
8. | Lidl-Trek | 36:07 | |
9. | Movistar Team | 47:45 | |
10. | Team Jayco AlUla | 1:04:59 | |
11. | Team dsm-firmenich | 1:05:57 | |
12. | Cofidis | 1:12:56 | |
13. | Israel-Premier Tech | 1:17:53 | |
14. | Intermarche-Circus-Wanty | 1:22:13 | |
15. | Astana Qazaqstan Team | 1:26:49 | |
16. | TotalEnergies | 1:27:48 | |
17. | EF Education-EasyPost | 1:35:32 | |
18. | Team Arkea Samsic | 1:36:26 | |
19. | Uno-X Pro Cycling Team | 1:45:19 | |
20. | Soudal-Quick Step | 2:28:30 | |
21. | Lotto Dstny | 2:42:26 | |
22. | Alpecin-Deceuninck | 2:59:58 |
Olav Kooij z pierwszym etapem Grand Touru. Jan Jackowiak wygrał we Włoszech. Demi Vollering wygrała wyścig Itzulia Women. Wiadomości i…
Zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2024. 14 maja (wtorek): Pompeje – Cusano Mutri (142 km ⭐️⭐️⭐️).
Olav Kooij triumfował w Neapolu, na mecie dziewiątego etapu Giro d’Italia, kończącego pierwszy tydzień zmagań we włoskim Grand Tourze. Drugi…
"Majka wykonał świetną robotę", mówi po zwycięstwie na Prati di Tivo Tadej Pogacar. Mischa Bredewold znowu najlepsza w Itzulia Women.…
Zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia 2024. 12 maja (niedziela): Avezzano – Neapol (214 km ⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.
Zobacz komentarze
Od zakończenia etapu taka mi myśl chodzi po głowie: tak, to sport, zawodowy sport, ale mógł Jasper Philipsen świadomie nie depnąć tych dwóch, trzech ostatnich razy i pozwolić wjechać Mark'owi jako pierwszemu... Byłby to hołd oddany wielkiemu mistrzowi schodzącemu ze sceny. To nie byłoby ewidentne podłożenie się - Cav gnał jak szalony. Jasper zyskałby chyba szacunek w peletonie. Wygrał już dwa etapy. A tak, przynajmniej ja, widzę go jako zawodnika, który ostatnio wywróciłyby WvA, a dziś - jadąc od prawa do lewa - Girmay'a. Mam jakiś taki dysonans... pozdRower
Najpierw się od razu zgodziłem z tym co Pan/Pani pisze. A potem pomyślałem, ze gdyby Mark stosował tę filozofię to dzisiaj miałby 18 zwycięstw. Ot sport :)
Sprinterzy to nie górale glorie, bliżej im do walczaków w ringu niż niektórych ww. Zatem sprint niech wygrywa zawsze najszybszy/najsilniejszy.A Cav, któremu bardzo kibicuje niech wygra jako najszybszy , a nie za zasługi.
O to to to!!! 100% racji! Sam Cav pewnie by nie chciał takiego podarowanego zwycięstwa. Nie ma takiej nogi jak Philipsen, ale od pozostałych nie odstaje, a niektórych wręcz objeżdża. Trzymam kciuki za triumf! :)