Victor Lafay (Cofidis) wygrał w San Sebastian drugi etap wyścigu Tour de France.
Francuz po ataku z kilometra ubiegł faworytów wyścigu, którzy finiszowali z okrojonej grupki. Drugi na metę wpadł Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma), a trzeci Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).
Rafał Majka po znakomitej pracy na rzecz Pogacara finiszował 31. (+0:58), a Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) do mety dojechał 68. (+8:12).
Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał Brytyjczyk Adam Yates (UAE Team Emirates). Pogacar awansował na pozycję wicelidera i do swojego kolegi traci 6 sekund.
W drugim dniu Tour de France kolarze pozostali w Kraju Basków, startując ze stolicy regionu Vitoria-Gasteiz do San Sebastian (209 km).
Trasa miała charakter bardzo podobny do tej z pierwszego odcinka, kolejno prowadząc przez Udana (kat. 3; 81 km; 4,5 km; 5,1%), Aztiria (kat. 4; 88 km; 2,7 km; 5,3%), Alkiza (kat. 3; 68 km przed metą; 4,2 km; 5,7%) i Gurutze (kat. 4; 35 km przed metą; 2,6 km; 4,7%). Na koniec pozostawiono najtrudniejszy podjazd, a zarazem premię bonusową, Jaizkibel (kat. 2 [B]; 16,5 km przed metą; 8,1 km; 5,3%).
Krótko po starcie odjechali Edvald Boasson Hagen (TotalEnergies), lider klasyfikacji górskiej Neilson Powless (EF Education-EasyPost) oraz Remi Cavagna (Soudal-Quick-Step). Trójkę peleton prowadzony przez UAE Team Emirates odpuścił na cztery minuty.
Lotny finisz w Leguito (41 km) wygrał Norweg, natomiast Amerykanin zdobył punkty do klasyfikacji górskiej na Udana i Aztiria. Kolarzy po drodze złapał deszcz, ale ściganie odbywało się przy dobrej pogodzie.
Cavagna ucieczki odpadł na 71 kilometrów przed metą, a Powless i Hagen kontynuowali swoją wyprawę. Amerykanin punktował na szczycie wspinaczki na Alkiza, ale w tym punkcie ich przewaga zaczęła znacząco spadać. 40 kilometrów przed metą zostało z niej 2 minuty, a na czele pościgu rozkręcali się zawodnicy UAE Team Emirates.
Na Gurutze Powless zaczął odjeżdżać Boassonowi Hagenowi, natomiast w peletonie kłopoty miał Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), który musiał zmienić rower po przebiciu przedniej opony. Duńczyk musiał poczekać dłużej niż planował, bo doszło do kraksy: na ziemię poleciało kilku zawodników, w tym Maxim van Gils (Lotto Dstny), a zatrzymać się musiało kilku kolejnych, w tym Ben O’Connor (AG2R Citroën).
Powless zdobył górską premię z przewagą 1:52 nad peletonem i walczył o każdą sekundę na zjeździe. U podnóża Jaizkibel zostało tego 1:30, a prowadzenie w peletonie objęli kolarze Jumbo-Visma: Dylan van Baarle, Nathan van Hooydonck i Jonas Vingegaard. Za nimi jechali Pogacar i Marc Soler, nieco dalej lider wyścigu Adam Yates i Rafał Majka.
Tempa nie wytrzymali Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) i Biniam Girmay (Intermarche-Circus-Wanty), natomiast na czele zainstalowali się też kolarze Jayco AlUla: Chris Harper i Lawson Craddock.
Harper okroił przewagę Powlessa do 40 sekund na 5 kilometrów przed szczytem wspinaczki, ale peleton wciąż liczył kilkudziesięciu zawodników. 20 kilometrów przed metą, 3,3 kilometra przed szczytem, na czoło wyszedł Majka, natychmiast naciągając grupę.
Za Polakiem ustawili się Pogacar, Adam Yates, Vingegaard, Simon Yates, Jai Hindley, Mattias Skjelmose, Giulio Ciccone. Akcję Powlessa została zlikwidowana 2,5 kilometra przed szczytem, grupka liderów została okrojona do około 35 zawodników. Majka prowadził ich przez tłumy kibiców i odbił tylko na 600 metrów przed szczytem, aby umożliwić Adamowi Yatesowi walkę o sekundy bonifikaty.
Lider wyścigu rozkręcał się na dłuższy finisz, ale nie był w stanie utrzymać takiego tempa do szczytu. 200 metrów przed górską premią wystartował Simon Yates (Jayco AlUla), ale i on nie dał rady, gdy silniki odpalili Pogacar i Vingegaard. Słoweniec wygrał górską premię i zdobył 8 sekund przewagi, Vingegaard jechał za nim i dwójka została sama na zjeździe.
Duńczyk nie zamierzał dać rywalowi zmiany, Słoweniec nie naciskał i na 12 kilometrów przed metą dojechała do nich większa grupka. Na czoło wyszedł Wout van Aert (Jumbo-Visma) i już po chwili musiał ścigać Pello Bilbao (Bahrain Victorious), któremu udało się odskoczyć na zjeździe.
Akcję Baska na 5,5 kilometra przed metą skasował Tiesj Benoot (Jumbo-Visma), ale natychmiast poprawił Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe). Tego z kolei ścigał Wilco Keldermann, a kolarze Jumbo-Visma robili wszystko, aby utrzymać Van Aerta na dobrej pozycji przed finiszem.
2,9 kilometra przed metą zaatakował Tom Pidcock (Ineos Grenadiers), ale Van Aert i Ciccone zareagowali od razu. Belg moment później kasował atak Mattiasa Skjelmose’a (Lidl-Trek). Kilometr przed metą spróbował Victor Lafay (Cofidis).
Francuz świetnie wyczuł moment i błyskawicznie zyskał kilkadziesiąt metrów. Kolarzom Jumbo-Visma zabrakło sił, reszta oglądała się na Van Aerta. Belga próbował jeszcze wyprowadzić Benoot i 200 metrów przed metą zdawało się, że samotnego Francuza połkną wychodzący na finisz Pogacar i Van Aert.
Nic z tego, faworyci zwlekali zbyt długo. Lafay dawał z siebie wszystko do samego końca i wygrał o kilka metrów, celebrując największy sukces kariery na tle zawiedzionych twarzy faworytów wyścigu.
Wyniki 2. etapu Tour de France 2023 (2.UWT), Vitoria-Gasteiz – San Sebastian (208,9 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Victor Lafay | Cofidis | 4:46:39 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
3. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
4. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
5. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
6. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
7. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
8. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
9. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
10. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
11. | Steff Cras | TotalEnergies | |
12. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
13. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
14. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
15. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
16. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
17. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
18. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
19. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
20. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
21. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
22. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
23. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
24. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
25. | Alex Aranburu | Movistar Team | 0:58 |
26. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
27. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
28. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
29. | Guillaume Martin | Cofidis | |
30. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
31. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
32. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 2:25 |
33. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
34. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
35. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
36. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
37. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
38. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
39. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
40. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
41. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
42. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
43. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
44. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
45. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 5:00 |
46. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
47. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
48. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | |
49. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
50. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
51. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
52. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | |
53. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
54. | Gorka Izagirre | Movistar Team | |
55. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
56. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | |
57. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 6:26 |
58. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | |
59. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
60. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | |
61. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
62. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
63. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 7:00 |
64. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
65. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
66. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
67. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 8:12 |
68. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
69. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
70. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
71. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
72. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | |
73. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | |
74. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
75. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | |
76. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
77. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
78. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
79. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 11:21 |
80. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
81. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
82. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 11:42 |
83. | Anthony Perez | Cofidis | |
84. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
85. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
86. | Ion Izagirre | Cofidis | |
87. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
88. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
89. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
90. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
91. | Bryan Coquard | Cofidis | |
92. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
93. | Daniel Oss | TotalEnergies | 13:11 |
94. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
95. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
96. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
97. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
98. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
99. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | |
100. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
101. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
102. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
103. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 13:44 |
104. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 14:10 |
105. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
106. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
107. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | |
108. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
109. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
110. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
111. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | |
112. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
113. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
114. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
115. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
116. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
117. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
118. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
119. | Anthony Turgis | TotalEnergies | |
120. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
121. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
122. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
123. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | |
124. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
125. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
126. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
127. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | |
128. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
129. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
130. | Frederik Frison | Lotto Dstny | |
131. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
132. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
133. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
134. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
135. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
136. | Simon Geschke | Cofidis | |
137. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
138. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 18:15 |
139. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
140. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | |
141. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
142. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | |
143. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | |
144. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
145. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
146. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
147. | Axel Zingle | Cofidis | |
148. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | |
149. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | |
150. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | |
151. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
152. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
153. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
154. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
155. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
156. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
157. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
158. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
159. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
160. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
161. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 20:06 |
162. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
163. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
164. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
165. | Alexis Renard | Cofidis | |
166. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | |
167. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | |
168. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
169. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
170. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
171. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
172. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
173. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
174. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 21:14 |
DNS | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 9:09:18 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 0:06 |
3. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
4. | Victor Lafay | Cofidis | 0:12 |
5. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 0:16 |
6. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:17 |
7. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 0:22 |
8. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
9. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
10. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
11. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
12. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
13. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
14. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 0:43 |
15. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
16. | Steff Cras | TotalEnergies | |
17. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
18. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
19. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
20. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
21. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
22. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
23. | Alex Aranburu | Movistar Team | 1:41 |
24. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
25. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
26. | Guillaume Martin | Cofidis | |
27. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
28. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
29. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
30. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 2:16 |
31. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 2:47 |
32. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 3:08 |
33. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
34. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
35. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
36. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
37. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
38. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 3:23 |
39. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
40. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 3:27 |
41. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 5:43 |
42. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
43. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 8:11 |
44. | Gorka Izagirre | Movistar Team | 8:23 |
45. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 8:47 |
46. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 8:55 |
47. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 9:38 |
48. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 9:41 |
49. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 9:54 |
50. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 10:09 |
51. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
52. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 10:23 |
53. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 10:46 |
54. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 11:00 |
55. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
56. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 11:59 |
57. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | |
58. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 12:12 |
59. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 12:13 |
60. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | 12:17 |
61. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 13:21 |
62. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 13:54 |
63. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 14:53 |
64. | Ion Izagirre | Cofidis | 15:05 |
65. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 15:12 |
66. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
67. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 15:25 |
68. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
69. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 16:13 |
70. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
71. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 16:18 |
72. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 16:51 |
73. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 16:52 |
74. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 16:55 |
75. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 16:58 |
76. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 17:07 |
77. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 17:33 |
78. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 17:39 |
79. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 18:04 |
80. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 18:13 |
81. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
82. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 18:57 |
83. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 19:03 |
84. | Simon Geschke | Cofidis | 19:19 |
85. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 19:21 |
86. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 19:25 |
87. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 19:26 |
88. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 19:46 |
89. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 19:56 |
90. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
91. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 20:40 |
92. | Pierre Latour | TotalEnergies | 21:23 |
93. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
94. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 21:34 |
95. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
96. | Anthony Perez | Cofidis | 22:55 |
97. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 23:24 |
98. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 23:27 |
99. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 24:02 |
100. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
101. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
102. | Daniel Oss | TotalEnergies | 24:24 |
103. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
104. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 24:57 |
105. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 25:23 |
106. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 25:24 |
107. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 25:45 |
108. | Bryan Coquard | Cofidis | |
109. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
110. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
111. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 26:45 |
112. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 27:14 |
113. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
114. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
115. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
116. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 28:07 |
117. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 28:13 |
118. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
119. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | |
120. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
121. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
122. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
123. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
124. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
125. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | |
126. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
127. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
128. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
129. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
130. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 28:26 |
131. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 28:43 |
132. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 29:24 |
133. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | 29:28 |
134. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
135. | Peter Sagan | TotalEnergies | 29:34 |
136. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
137. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
138. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 29:38 |
139. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 30:12 |
140. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 31:11 |
141. | Frederik Frison | Lotto Dstny | |
142. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 31:19 |
143. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 32:06 |
144. | Axel Zingle | Cofidis | 32:18 |
145. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
146. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | |
147. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
148. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | |
149. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
150. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
151. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 33:39 |
152. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
153. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
154. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
155. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 34:09 |
156. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
157. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
158. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
159. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 34:12 |
160. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | 35:16 |
161. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
162. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
163. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 35:42 |
164. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 35:51 |
165. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | 37:07 |
166. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
167. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 38:15 |
168. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 39:47 |
169. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | |
170. | Alexis Renard | Cofidis | 41:07 |
171. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 41:38 |
172. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
173. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
174. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Victor Lafay | Cofidis | 65 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 42 |
3. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 36 |
4. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 31 |
5. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 30 |
6. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 25 |
7. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 21 |
8. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 21 |
9. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 20 |
10. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 20 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 11 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 7 |
3. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 4 |
4. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 3 |
5. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 3 |
6. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 2 |
7. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 2 |
8. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 2 |
9. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 2 |
10. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 9:09:24 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 0:16 |
3. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
4. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 0:37 |
5. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 3:02 |
6. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
7. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 5:37 |
8. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
9. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 10:54 |
10. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 27:29:00 | |
2. | Bahrain Victorious | 00:42 | |
3. | Ineos Grenadiers | ||
4. | UAE Team Emirates | 01:07 | |
5. | Lidl-Trek | 03:26 | |
6. | Groupama-FDJ | 05:11 | |
7. | Israel-Premier Tech | 05:42 | |
8. | Bora-hansgrohe | 08:46 | |
9. | AG2R Citroën Team | 09:26 | |
10. | Team dsm-firmenich | 13:31 | |
11. | Movistar Team | 14:11 | |
12. | Cofidis | 16:02 | |
13. | Astana Qazaqstan Team | 20:07 | |
14. | Intermarche-Circus-Wanty | 22:11 | |
15. | EF Education-EasyPost | 24:25 | |
16. | TotalEnergies | 27:11 | |
17. | Team Jayco AlUla | 30:29 | |
18. | Uno-X Pro Cycling Team | 30:52 | |
19. | Soudal-Quick Step | 34:10 | |
20. | Alpecin-Deceuninck | 36:15 | |
21. | Team Arkea Samsic | 38:12 | |
22. | Lotto Dstny | 41:28 |
1
2 lipca 2023, 18:04 o 18:04
Bjerg na śniadanie to pojadł chyba coś, co podbiło mu mocno testosteron i dało power w nogi, ale kognitywnie to szorował po dnie. Sam grzeje 3/4 etapu za ucieczką, krzyczy i pogania swoich kumpli jak inny (Trentin) chwile wcześniej leżał i dobrze gdyby spokojnie doszedł do peletonu…
Łucenko w GC przepadł. Astana nie bawi się w jakieś koszulki, generalki, tylko stawia wszystko na jedną kartę – pokonanie Cavem Merckxa.
Za to Bernal fajnie wygląda 🙂 Dobrze, bo z takim np. Hindleyem zapewnią jakieś dodatkowe emocje w TOP 5.
FAKTY
2 lipca 2023, 22:23 o 22:23
Czy Pogacarowi plan na wyscig uklada kompletny laik? Po co on sie szarpie o bonifikaty, walczy na finiszu i chce uciekac skoro Vingego siedzi mu na dupie i nie chce dawac zmian? Powinno byc na odwrot, to Pogacar powinien siedziec na dupie Vingego, a nie marnowac sily bez sensu. O co tu chodzi? Vingego drugi tur z rzedu zwyciestwo jadac na kole kolegow caly wyscig, nuda i zabijanie tego sportu.
1
3 lipca 2023, 04:16 o 04:16
Bo wie, że jest w tym aspekcie lepszy od Duńczyka. Ciuła sekundy i liczy na to, że tym wygra Tour. Widocznie boi się konfrontacji na podjazdach HC, to przynajmniej chce zbudować przewagę bonifikatami i ewentualnie czasówką. A ponadto chce też zmęczyć Vingegaarda. Przez 2 tygodnie scenariusz może się powtarzać prawie codziennie, aż nadejdzie właściwy moment, Słoweniec poczuje krew i zrobi to co np. Contador zrobił Purito na Fuente De. Ale może być też zupełnie odwrotnie – KOLARSTWO PANIE! 😉
Krzysztof
3 lipca 2023, 05:52 o 05:52
Bo dla niektórych zawodników np. Tadek Pogi taka jazda jest nudna? Bo lubi się ścigać i nie musi nikomu nic udowadniać? Taki ma styl jazdy i to mu sprawia frajdę. Walka a nie pilnowanie koła czy watów. Wiele razy o tym wspominał, że mógł by odpuścić i może to by było skuteczniejsze ale on lubi walczyć na wyścigach a nie jechać jak ktoś mu każe.