Patryk Goszczurny i Dawid Wika-Czarnowski z sukcesami w Route d’Éole

Patryk Goszczurny (Jegg-DJR Academy) wygrał etap francuskiego wyścigu Route d’Éole, a Dawid Wika-Czarnowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Route d’Éole to wyścig z kalendarza Francuskiej Federacji Kolarskiej, rozgrywany w centralnej Francji, w departamencie Loir-et-Cher.

Polscy juniorzy w niedzielę startowali we Francji i w gronie 94 zawodników dwa razy znaleźli się w czołówce. 17-letni Goszczurny rywalizując na dystansie 100 kilometrów, pomiędzy Feings i Fougeres-sur-Bievre (Loir-et-Cher), po trzyosobowym sprincie pokonał Arthura Blaise’a (Antony Berny Cycliste) i innego Polaka Dawida Wikę-Czarnowskiego (FlandersColor-Defever Team).

Drugi etap, jazda indywidualna na dystansie 13 kilometrów, padła łupem Blaise’a. Wika-Czarnowski zajął 3. miejsce, ze stratą 16 sekund, a Goszczurny był 17. (+1:10).

W klasyfikacji generalnej triumfował Blaise przed Wiką-Czarnowskim, natomiast Goszczurny był siódmy i wygrał klasyfikację górską.