Diego Ulissi wygrał czwarty etap Tour of Oman, natomiast w Hiszpanii i w Portugalii najlepsze ekipy szykują się do sprawdzających formę etapówek. Oto przegląd wydarzeń z 14 lutego.
Diego Ulissi wygrał przedostatni etap Tour of Oman. Jutro, na podjeździe na Zieloną Górę, zakończą się zmagania w tym wyścigu na Półwyspie Arabskim. Tego samego dnia rozpoczną się Volta ao Algarve i Vuelta a Andalucia: pagórkowate sprawdziany formy po zimowych przygotowaniach, w których weźmie udział spore grono najlepszych zawodników z czołowych ekip.
W Hiszpanii wystartują m.in. Mikel Landa (Bahrain Victorious), Tao Geoghegan Hart i Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers), Enric Mas (Movistar Team) czy Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).
W Portugalii z kolei zobaczymy takich kolarzy jak Sergio Higuita i Jai Hindley (Bora-hansgrohe), Thymen Arensman i Daniel Martinez (Ineos Grenadiers), Warren Barguil (Arkea Samsic) czy João Almeida (UAE Team Emirates).
Transmisja na żywo z Vuelta a Andalucia dostępna jest codziennie na kanale Eurosport 2.
środa: 14:00 – 15:30
czwartek: 13:45 – 15:30
piątek: 13:15 – 15:00
sobota: 13:45 – 15:15
niedziela: 13:30 – 15:15
Transmisja na żywo z Volta ao Algarve dostępna jest w środę i czwartek na kanale Eurosport 2. W pozostałe dni na tym kanale dostępne będą powtórki.
środa: 15:30 – 17:00
czwartek: 15:30 – 17:00
piątek: 18:30 – 19:30 (powtórka)
sobota: 18:30 – 19:30 (powtórka)
niedziela: 18:30 – 19:30 (powtórka)
Diego Ulissi (UAE Team Emirates), po finiszu z peletonu, zwyciężył w czwartym dniu Tour of Oman.
Włoch na Yitti Hills wyraźnie pokonał Axela Zingle (Cofidis) i Ide Schellinga (Bora-hansgrohe).
W dalszej grupie, na 103. miejscu, dotarł na metę Alan Banaszek (Human Powered Health).
Liderem wyścigu pozostał Amerykanin Matteo Jorgenson (Movistar Team).
Drużynowo pojechaliśmy doskonale. Ackermann zaatakował na ostatnich dziesięciu kilometrach, a potem Vink i Formolo wykonali fantastyczną pracę, wyprowadzając mnie do finiszu. Byłem dobrze ustawiony i na ostatnich 50 metrach ruszyłem po zwycięstwo
– komentował na mecie Ulissi.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 4:36:48 |
2. | Axel Zingle | Cofidis | |
3. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
4. | Jordi Warlop | Soudal-Quick Step | |
5. | Louis Bendixen | Uno-X Pro Cycling Team | |
6. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
7. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
8. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
9. | Jesus Herrada | Cofidis | |
10. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
11. | Luca van Boven | Bingoal WB | |
12. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
13. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
14. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
15. | Lennert Teugels | Bingoal WB | |
16. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | |
17. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
18. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
19. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
20. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | |
21. | Victor Langellotti | Burgos-BH | |
22. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
23. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
24. | Carlos Verona | Movistar Team | |
25. | Rein Taaramae | Intermarche-Circus-Wanty | |
26. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
27. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | |
28. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
29. | Floris de Tier | Bingoal WB | |
30. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
31. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
32. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | |
33. | Francjasco Busatto | Intermarche-Circus-Wanty | |
34. | Giovanni Carboni | Equipo Kern Pharma | |
35. | Mario Aparicio | Burgos-BH | |
36. | Masaki Yamamoto | JCL Team UKYO | |
37. | Remy Rochas | Cofidis | |
38. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
39. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | |
40. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
41. | Embret Svestad-bÅrdseng | Human Powered Health | 0:11 |
42. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 0:21 |
43. | Stake Laengen Vegard | UAE Team Emirates | |
44. | Yuma Koishi | JCL Team UKYO | 0:53 |
45. | August Jensen | Human Powered Health | 0:55 |
46. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
47. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
48. | Ivan Cobo | Equipo Kern Pharma | |
49. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 1:08 |
50. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | |
51. | Arjen Livyns | Lotto Dstny | |
52. | Benjamin Prades | JCL Team UKYO | |
53. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | 1:13 |
54. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | 1:33 |
55. | Jambaljamts Sainbayar | Terengganu Polygon Cycling Team | 1:35 |
56. | Alejandro Franco | Burgos-BH | |
57. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
58. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
59. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | |
60. | Andrii Ponomar | Team Arkea Samsic | |
61. | Kosuke Takeyama | JCL Team UKYO | |
62. | Ceriel Desal | Bingoal WB | |
63. | Bert van Lerberghe | Soudal-Quick Step | |
64. | Raymond Kreder | JCL Team UKYO | |
65. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
66. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | |
67. | Johan Meens | Bingoal WB | |
68. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
69. | Atsushi Oka | JCL Team UKYO | |
70. | Tim Merlier | Soudal-Quick Step | |
71. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
72. | Tom Paquot | Intermarche-Circus-Wanty | 2:01 |
73. | Alexis Renard | Cofidis | 2:13 |
74. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 2:37 |
75. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 3:26 |
76. | Benjamin Perry | Human Powered Health | 4:13 |
77. | Alexander Salby | Bingoal WB | |
78. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
79. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
80. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | |
81. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Circus-Wanty | |
82. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | |
83. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
84. | Michael Schwarzmann | Lotto Dstny | |
85. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | |
86. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
87. | Jesse Ewart | Terengganu Polygon Cycling Team | |
88. | Ramiro Sosa Ivan | Movistar Team | |
89. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
90. | Wesley Kreder | Cofidis | |
91. | Max Kanter | Movistar Team | |
92. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 5:21 |
93. | Guillaume van Keirsbulck | Bingoal WB | 5:32 |
94. | Mazin Al Riyami | Oman | 7:22 |
95. | Munther Al Hsani | Oman | 7:32 |
96. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 7:38 |
97. | Said Al Rahbi | Oman | |
98. | Barnabas Peak | Human Powered Health | |
99. | Josef Cerny | Soudal-Quick Step | |
100. | Rüdiger Selig | Lotto Dstny | |
101. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
102. | Leonardo Basso | Astana Qazaqstan Team | |
103. | Alan Banaszek | Human Powered Health | |
104. | Rodrigo Alvarez | Burgos-BH | |
105. | Jeroen Meijers | Terengganu Polygon Cycling Team | |
106. | Fakhruddin Mazuki Nur Amirul | Terengganu Polygon Cycling Team | |
107. | Lasse Norman Leth | Uno-X Pro Cycling Team | |
108. | Faisal Al-mamari | Oman | |
109. | Angel Fernandez Miguel | Burgos-BH | |
110. | David Dekker | Team Arkea Samsic | |
111. | Irwandie Lakasek | Terengganu Polygon Cycling Team | |
112. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | |
113. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
114. | Stephen Bassett | Human Powered Health | |
115. | Harrison Wood | Cofidis | 7:43 |
116. | Manabu Ishibashi | JCL Team UKYO | |
117. | Martin Laas | Astana Qazaqstan Team | 10:47 |
118. | Youcef Reguigui | Terengganu Polygon Cycling Team | 11:25 |
119. | Harrif Saleh Mohd | Terengganu Polygon Cycling Team | |
120. | Mohammed Al-wahibi | Oman |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 16:02:36 |
2. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 0:05 |
3. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | |
4. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 0:14 |
5. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 0:15 |
6. | Jesus Herrada | Cofidis | 0:16 |
7. | Rein Taaramae | Intermarche-Circus-Wanty | 0:18 |
8. | Victor Langellotti | Burgos-BH | |
9. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
10. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | |
11. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 0:22 |
12. | Carlos Verona | Movistar Team | 0:31 |
13. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 0:32 |
14. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | 0:34 |
15. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | |
16. | Lennert Teugels | Bingoal WB | 0:40 |
17. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
18. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
19. | Remy Rochas | Cofidis | |
20. | Floris de Tier | Bingoal WB | |
21. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
22. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 0:48 |
23. | Giovanni Carboni | Equipo Kern Pharma | 0:53 |
24. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:04 |
25. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 1:17 |
26. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 1:20 |
27. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | 1:36 |
28. | Mario Aparicio | Burgos-BH | 1:44 |
29. | Masaki Yamamoto | JCL Team UKYO | 2:04 |
30. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 2:18 |
31. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 2:20 |
32. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 2:55 |
33. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | 2:59 |
34. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | 3:05 |
35. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 3:06 |
36. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 3:19 |
37. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 3:36 |
38. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | 3:45 |
39. | Embret Svestad-bÅrdseng | Human Powered Health | 3:50 |
40. | Jambaljamts Sainbayar | Terengganu Polygon Cycling Team | 3:56 |
41. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 4:00 |
42. | Yuma Koishi | JCL Team UKYO | 4:08 |
43. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 4:41 |
44. | Andrii Ponomar | Team Arkea Samsic | 4:42 |
45. | Francjasco Busatto | Intermarche-Circus-Wanty | 4:59 |
46. | Stake Laengen Vegard | UAE Team Emirates | 5:25 |
47. | Arjen Livyns | Lotto Dstny | 6:38 |
48. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 6:44 |
49. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 6:51 |
50. | Benjamin Prades | JCL Team UKYO | 6:59 |
51. | Atsushi Oka | JCL Team UKYO | 7:45 |
52. | Ramiro Sosa Ivan | Movistar Team | 8:03 |
53. | Jordi Warlop | Soudal-Quick Step | 8:13 |
54. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 8:20 |
55. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 8:39 |
56. | Jesse Ewart | Terengganu Polygon Cycling Team | 8:44 |
57. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | 8:55 |
58. | Ceriel Desal | Bingoal WB | 9:04 |
59. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 9:09 |
60. | Tom Paquot | Intermarche-Circus-Wanty | 9:14 |
61. | Axel Zingle | Cofidis | 9:54 |
62. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 9:58 |
63. | August Jensen | Human Powered Health | 10:37 |
64. | Johan Meens | Bingoal WB | 10:59 |
65. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 11:10 |
66. | Max Kanter | Movistar Team | 11:34 |
67. | Alejandro Franco | Burgos-BH | |
68. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 11:35 |
69. | Louis Bendixen | Uno-X Pro Cycling Team | 12:02 |
70. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | 12:33 |
71. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 12:40 |
72. | Tim Merlier | Soudal-Quick Step | 12:43 |
73. | Imanol Erviti | Movistar Team | 12:46 |
74. | Raymond Kreder | JCL Team UKYO | 12:55 |
75. | Bert van Lerberghe | Soudal-Quick Step | |
76. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 14:16 |
77. | Michael Vink | UAE Team Emirates | 14:17 |
78. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 14:43 |
79. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 14:46 |
80. | Guillaume van Keirsbulck | Bingoal WB | 14:51 |
81. | Ivan Cobo | Equipo Kern Pharma | 14:54 |
82. | Luca van Boven | Bingoal WB | |
83. | Alexis Renard | Cofidis | 15:16 |
84. | Kosuke Takeyama | JCL Team UKYO | 15:17 |
85. | Alexander Salby | Bingoal WB | 16:03 |
86. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 16:50 |
87. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | 16:56 |
88. | Fakhruddin Mazuki Nur Amirul | Terengganu Polygon Cycling Team | 17:07 |
89. | Munther Al Hsani | Oman | 17:09 |
90. | Wesley Kreder | Cofidis | 17:46 |
91. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 17:58 |
92. | Harrison Wood | Cofidis | 18:01 |
93. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 18:06 |
94. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 18:09 |
95. | Barnabas Peak | Human Powered Health | 18:17 |
96. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Circus-Wanty | 18:21 |
97. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 18:22 |
98. | Stephen Bassett | Human Powered Health | 18:54 |
99. | Benjamin Perry | Human Powered Health | |
100. | Michael Schwarzmann | Lotto Dstny | 19:13 |
101. | David Dekker | Team Arkea Samsic | 19:29 |
102. | Youcef Reguigui | Terengganu Polygon Cycling Team | 19:45 |
103. | Josef Cerny | Soudal-Quick Step | 20:51 |
104. | Manabu Ishibashi | JCL Team UKYO | 21:09 |
105. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 21:45 |
106. | Jeroen Meijers | Terengganu Polygon Cycling Team | 22:12 |
107. | Alan Banaszek | Human Powered Health | 22:23 |
108. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 22:26 |
109. | Angel Fernandez Miguel | Burgos-BH | 22:46 |
110. | Lasse Norman Leth | Uno-X Pro Cycling Team | 23:25 |
111. | Rüdiger Selig | Lotto Dstny | 24:46 |
112. | Irwandie Lakasek | Terengganu Polygon Cycling Team | 26:54 |
113. | Leonardo Basso | Astana Qazaqstan Team | 27:11 |
114. | Said Al Rahbi | Oman | 27:57 |
115. | Martin Laas | Astana Qazaqstan Team | 28:38 |
116. | Rodrigo Alvarez | Burgos-BH | 29:03 |
117. | Mazin Al Riyami | Oman | 36:59 |
118. | Harrif Saleh Mohd | Terengganu Polygon Cycling Team | 37:17 |
119. | Faisal Al-mamari | Oman | 42:54 |
120. | Mohammed Al-wahibi | Oman | 49:05 |