Kłótnia w rodzinie Groupama-FDJ. W sieci pojawiły zrzuty ekranu z rozmowy grupowej na Discordzie, które ujawniły, że David Gaudu niezbyt ceni Arnauda Demare’a. Oto przegląd informacji z 26 stycznia.
David Gaudu tłumaczy się z wypowiedzi na prywatnym czacie, której zapis został upubliczniony.
To, że nie rozmawiamy i nie ścigamy się razem, to sama korzyść. Jeśli chce, mogę mu to jeszcze raz powiedzieć prosto w twarz. Nie boję się go. Wie, że nie chcę go w Tour de France. Już mu to powiedziałem
– napisał Gaudu, czyniąc również pogardliwe uwagi na temat szybkości Demare’a.
Francuski wspinacz zdążył już pokajać się na Twitterze.
Nigdy nie powinienem był wypowiadać tych słów publicznie. Przepraszam zespół i Arnauda.
Tropicale Amissa Bongo
Czwarty etap Tropicale Amissa Bongo (2.1), prowadzący w Gabonie na trasie z Mouila do Lambarene (190 km), wygrał 36-letni Algierczyk Azzedine Lagab. Liderem wyścigu pozostaje Francuz Jason Tesson (TotalEnergies).
Trofeo Ses Salines – Alcudia
Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost) zdobył Trofeo Ses Salines – Alcudia, drugi wyścig cyklu Challenge Mallorca. Dla 23-letniego Holendra to pierwsze zawodowe zwycięstwo.
Wyścig prowadził na dystansie 159 kilometrów, w tym przez leżącą 34 kilometry przed metą górską premią Coll de Sa Batalla (8,7 km; 5%), która była jedyną znaczącą przeszkodą.
Na trasie uciekało czterech zawodników, w tym na Coll de Sa Batalla z przodu pozostali Julius van den Berg (EF Education-EasyPost) i Luis Angel Mate (Euskaltel-Euskadi). Peleton był jednak niedaleko, kasując akcję tuż przed końcem podjazdu.
Na zjeździe nie brakowało ataków, oderwać udało się Nilsowi Polittowi (Bora-hansgrohe). Mistrz Niemiec ostatnie 10 kilometrów rozpoczął z przewagą 12 sekund. W pościgu pracowały ekipy Soudal-Quick Step, EF Education-EasyPost i Intermarche-Circus-Wanty, odpowiednio wcześnie przed finiszem doganiając śmiałka.
Na krętej i mokrej od deszczu końcówce najlepiej zachował się nieopierzony Van den Berg, który wyraźnie wyprzedził na mecie Ethana Vernona (Soudal-Quick Step) i ubiegłorocznego triumfatora Biniama Girmaya (Intermarche-Circus-Wanty).
Stanisław Aniołkowski uplasował się na 102. miejscu, a jego kolega z Human Powered Health, Alan Banaszek, dojechał na 131. pozycji.
Van den Berg, który nie uważa się za „czystego sprintera”, powiedział na mecie, że taka końcówka była w sam raz dla niego.
Wręcz idealna. Ciężki wyścig, mała grupa, a potem sprint. W tym tkwi moja siła. Czułem się naprawdę dobrze już podczas obozu przygotowawczego i na treningach w ostatnich kilku tygodniach. Dzisiaj miałem dobre nogi, dlatego dobrze, że to wykorzystałem.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:37:31 |
2. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | |
3. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
4. | Axel Zingle | Cofidis | |
5. | Jesus Soto Antonio | Euskaltel-Euskadi | |
6. | Max Kanter | Movistar Team | |
8. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
9. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
10. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
11. | Alex Molenaar | Electro Hiper Europa | |
12. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
13. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
14. | Donavan Grondin | Team Arkea Samsic | |
15. | Mateu Estelrich | Electro Hiper Europa | |
16. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
17. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
18. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
19. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
20. | Davide Ballerini | Soudal-Quick Step | |
21. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
22. | Stephen Bassett | Human Powered Health | |
23. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
24. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
25. | Harry Sweeny | Lotto Dstny | |
26. | Guillaume Martin | Cofidis | |
27. | Mattia Bais | EOLO-Kometa | |
28. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
29. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
30. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
31. | Loic Vliegen | Intermarche-Circus-Wanty | |
32. | Manuel Diaz Jose | Burgos-BH | |
33. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
34. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
35. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | |
36. | Angel Mate Luis | Euskaltel-Euskadi | |
37. | Florian Senechal | Soudal-Quick Step | 0:10 |
38. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
39. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
40. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
41. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 0:30 |
42. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | |
43. | Ivan Cobo | Equipo Kern Pharma | |
44. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 0:41 |
45. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 0:44 |
46. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | 1:08 |
47. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 1:44 |
48. | Will Barta | Movistar Team | |
49. | Milan Menten | Lotto Dstny | 2:33 |
50. | Maria Garcia Jose | Electro Hiper Europa | 3:22 |
51. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | |
52. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
53. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
54. | Vincent van Hemelen | Team Flanders-Baloise | |
55. | Toon Clynhens | Team Flanders-Baloise | |
56. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | |
57. | Xavier Canellas | Electro Hiper Europa | |
58. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
59. | Albeiro Pira Yesid | Caja Rural-Seguros RGA | |
60. | Alastair Mackellar | Israel-Premier Tech | |
61. | Mikel Retegi | Equipo Kern Pharma | |
62. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
63. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | |
64. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
65. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
66. | Kinfe Hailemichael Mulu | Caja Rural-Seguros RGA | |
67. | Andrii Ponomar | Team Arkea Samsic | |
68. | Tyler Stites | Project Echelon Racing | |
69. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
70. | Tim Wellens | UAE Team Emirates | |
71. | Hugo Toumire | Cofidis | |
72. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
73. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | |
74. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
75. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | |
76. | Arjen Livyns | Lotto Dstny | |
77. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
78. | Carlos Canal | Euskaltel-Euskadi | |
79. | Jared Scott | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
80. | Riccardo Lucca | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
81. | Domen Novak | UAE Team Emirates | |
82. | Sebastian Molano Juan | UAE Team Emirates | |
83. | David Dekker | Team Arkea Samsic | |
84. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | |
85. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | |
86. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | |
87. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | |
88. | Simon Geschke | Cofidis | |
89. | Jose Herrada | Cofidis | |
90. | Jesus Herrada | Cofidis | |
91. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | 6:10 |
92. | Jarne van de Paar | Lotto Dstny | |
93. | Nacer Bouhanni | Team Arkea Samsic | 7:32 |
94. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
95. | Colin Joyce | Human Powered Health | |
96. | August Jensen | Human Powered Health | |
97. | Benjamin Perry | Human Powered Health | |
98. | Jaime Romero | Hiszpania | |
99. | Josef Cerny | Soudal-Quick Step | |
100. | Colby Lange | Project Echelon Racing | |
101. | Riley Pickrell | Israel-Premier Tech | |
102. | Stanisław Aniołkowski | Human Powered Health | |
103. | Sebastian Mora | Hiszpania | |
104. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
105. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
106. | Andrew Vollmer | Electro Hiper Europa | |
107. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | |
108. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | |
109. | Jelle Wallays | Cofidis | |
110. | David Martin | EOLO-Kometa | 10:05 |
111. | Francjasc Bennassar | Hiszpania | |
112. | Joan Bennassar | Electro Hiper Europa | |
113. | Alex Colman | Team Flanders-Baloise | |
114. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
115. | Vince Gerits | Team Flanders-Baloise | |
116. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | |
117. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
118. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
119. | Iker Ballarin | Euskaltel-Euskadi | |
120. | Matt Zimmer | Project Echelon Racing | |
121. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | |
122. | Richard Arnopol | Project Echelon Racing | |
123. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | |
124. | Roi Weinberg | Israel-Premier Tech | |
125. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
126. | Hugo Scala Jr | Project Echelon Racing | |
127. | Michael Schwarzmann | Lotto Dstny | |
128. | Camilo Ardila Andres | Burgos-BH | |
129. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
130. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Circus-Wanty | |
131. | Alan Banaszek | Human Powered Health |