Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, Dominika Włodarczyk, nie weźmie udziału w mistrzostwach świata w holenderskim Hoogerheide (5 lutego).
Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław ma lekko kontuzjowaną dłoń, lecz przede wszystkim chce skoncentrować się na przygotowaniach do sezonu szosowego.
W wywiadzie, udostępnionym przez jej zespół, 21-letnia zawodniczka powiedziała:
Jeśli pojechałabym do Hoogerheide, to mój sezon szosowy zacząłby się o miesiąc później, niż planowałam. Do mistrzostw przez trzy tygodnie miałabym krótkie, ale intensywne treningi, a po powrocie z Holandii koniecznie musiałabym odpocząć, bo inaczej mój organizm sam upomniałby się o reset i wywaliłoby mi korki w połowie sezonu, na przykład w czerwcu, kiedy są szosowe MP.
Włodarczyk wie, jakim obciążeniem jest łączenie przełajów z szosą. Wyścigi szosowe pozostają dla niej priorytetem.
Od listopada, gdy zaczął się sezon przełajowy, nie miałam żadnej przerwy, a już w połowie lutego nasz zespół ma zaplanowane pierwsze starty na szosie. I teraz pojawia się fundamentalne pytanie, co jest dla mnie najważniejsze. Znam odpowiedź: przełaj jest ważny, ale jest tylko rozrywką dla głowy i ciała, to na szosie chcę się skupić. Wprawdzie Paulina (Brzeźna-Bentkowska, trenerka teamu MAT Atom Deweloper Wrocław – przyp. red.) i Paweł (Bentkowski, dyrektor sportowy MADW – przyp. red.) zostawili mi wolną rękę, nie chcą mnie w niczym ograniczać, jeśli chodzi o mój sportowy rozwój i cele, jakie sobie stawiam, ale organizm ma swoje prawa. Dodatkowo Paulina powiedziała mi bardzo mądrą rzecz, że może przez te choroby i kontuzje ktoś tam z góry mnie stopuje, żebym nie wyrządziła sobie krzywdy.
– Powinniśmy byli ścigać się razem w B&B, ale projekt upadł. Rozmawiałem z Markiem, powiedział, że chce mnie zabrać ze sobą, rozmawialiśmy też o Astanie, ale z dnia na dzień przestał odbierać mój telefon. Jest wielkim mistrzem, lecz z ludzkiego punktu widzenia mnie rozczarował. Mógł powiedzieć, że nie może mnie zabrać ze sobą, wystarczyłby telefon lub wiadomość, zrozumiałbym. Ściganie się z nim, myśl o wspólnej jeździe w Tour de France i pobiciu historycznego rekordu dały mi wielką motywację
– powiedział Argentyńczyk w „TuttoBicciWeb”.
Richeze podczas 16-letniej kariery reprezentował zespoły tej marki co Lampre i Quick Step. Odniósł 17 zwycięstw, a na jego koncie są m.in. dwa etapowe podczas Giro d’Italia 2007 (oba po późniejszej dyskwalifikacji Alessandro Petecchiego).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | 4:22:22 |
2. | Fernando Gaviria | Movistar Team | |
3. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
4. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
5. | Nicolas Tivani German | Team Corratec | |
6. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | |
7. | Lund Andresen Tobias | Team DSM | |
8. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
9. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
10. | Niklas Markl | Team DSM | |
11. | Enrico Zanoncello | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
12. | Attilio Viviani | Team Corratec | |
13. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
14. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
15. | Gleb Syritsa | Astana Qazaqstan Team | |
16. | Iker Bonillo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
17. | Filippo Magli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
18. | Maximiliano Richeze | Argentyna | |
19. | David Pita Cristian | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
20. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
21. | Angel Lopez Miguel | Team Medellin-EPM | |
22. | Carlos Salgueiro | APHotels and Resorts-Tavira | |
23. | Sam Welsford | Team DSM | |
24. | Wilson Haro | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
25. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | |
26. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | |
27. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
28. | Bredio Ruiz | Panama es Cultura y Valores | |
29. | Felipe Martinez Daniel | Ineos Grenadiers | |
30. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
31. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
32. | Antwan Tolhoek | Trek-Segafredo | |
33. | Marco Brenner | Team DSM | |
34. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
35. | Vinicius Rangel Costa | ||
36. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
37. | Mathias Vacek | Trek-Segafredo | |
38. | Mattia Pinazzi | Włochy | |
39. | Alexander Konychev | Team Corratec | |
40. | Iversby Hvideberg Jonas | Team DSM | |
41. | Laureano Rosas | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
42. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | |
43. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
44. | Alberto Gutierrez Carlos | ||
45. | Steff Cras | TotalEnergies | |
46. | Albert Torres | Movistar Team | |
47. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
48. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
49. | Augusto Rubio Einer | Movistar Team | |
50. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
51. | Carlos Messineo Leandro | Chimbas Te Quiero | |
52. | Nicolas Paredes Cesar | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
53. | Lukas Dundic | Argentyna | |
54. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
55. | Smith Rivera Brandon | ||
56. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | |
57. | Vicente Rojas | Chile | |
58. | Jens Reynders | Israel-Premier Tech | |
59. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
60. | Fabio Duarte | Team Medellin-EPM | |
61. | Martin Lopez Harold | Astana Qazaqstan Team | |
62. | Robin Jurado Christofer | Panama es Cultura y Valores | |
63. | Alan Jousseaume | TotalEnergies | |
64. | Pablo Dotti Juan | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
65. | Ricardo Escuela | Municipalidad de Pocito | |
66. | Oscar Sevilla | Team Medellin-EPM | |
67. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
68. | Oier Lazkano | Movistar Team | |
69. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
70. | Franco Buchanan | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
71. | Mauricio Dominguez | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
72. | Manlio Moro | Włochy | |
73. | Victor Ocampo | Team Medellin-EPM | |
74. | Benjamin Quinteros Alexis | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
75. | Emiliano Ibarra | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
76. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | |
77. | Venceslau Fernandes | APHotels and Resorts-Tavira | |
78. | Ezequiel Navarrete Maximiliano | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
79. | Alexander Gil Angel | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
80. | Brayan Sanchez | Team Medellin-EPM | |
81. | Delio Fernandez | APHotels and Resorts-Tavira | |
82. | Antonio Fagundez Eric | ||
83. | Mateo Kalejmann | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
84. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
85. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
86. | Daniel Diaz Rodrigo | Municipalidad de Rawson | |
87. | Ernesto Jamaica Javier | Team Medellin-EPM | |
88. | Emiliano Ruiz Hugo Nestor | ||
89. | Mattia Petrucci | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
90. | Bolivar Espinoza | ||
91. | Cristhian Montoya | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
92. | Franklin Archibold | Panama es Cultura y Valores | |
93. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | 0:39 |
94. | Martin Reyes Jose | Municipalidad de Pocito | 0:44 |
95. | Manuel Lira | Chile | 0:46 |
96. | Exequiel Quintana Hector | ||
97. | Maximiliano Snihur | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
98. | Manuele Tarozzi | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
99. | Nicolas Traico | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
100. | Antonio Strah Alex | Panama es Cultura y Valores | |
101. | Emiliano Contreras | Chimbas Te Quiero | |
102. | Alejandro Quilci | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
103. | Luis Rodriguez Jose | Chile | |
104. | German Lopez Franco | Argentyna | |
105. | Simone Bevilacqua | EOLO-Kometa | 0:53 |
106. | Stefano Gandin | Team Corratec | 1:03 |
107. | Pablo Sevilla Diego | EOLO-Kometa | 1:06 |
108. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 1:37 |
109. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 2:37 |
110. | Roderick Asconeguy | ||
111. | Simone Raccani | EOLO-Kometa | |
112. | Rafael Lourenco | APHotels and Resorts-Tavira | 1:46 |
113. | Tomas Contte | Argentyna | 2:01 |
114. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | 2:09 |
115. | Kevin Vermaerke | Team DSM | |
116. | Liam Bertazzo | Włochy | 2:26 |
117. | Fabien Grellier | TotalEnergies | 3:20 |
118. | Mauricio Paez | Gremios por el Deporte – Cutral Co | 3:24 |
119. | Ruben Ramos | Municipalidad de Pocito | |
120. | Abel Richeze Mauro | Chimbas Te Quiero | 3:31 |
121. | Alessandro Santaromita | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 3:32 |
122. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
123. | Davide Boscaro | Włochy | 5:18 |
124. | Michele Scartezzini | Włochy | |
125. | Francjasco Lamon | Włochy | |
126. | Francisco Kotsakis | Chile | 8:08 |
127. | Omar Mendez Marcos | Argentyna | |
128. | Ruben Simao | ||
129. | Omar Juarez Daniel | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | 12:21 |
130. | Ignacio Rodriguez Juan | Argentyna | |
131. | Estefano Martinez Wladimir | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
132. | Matias Tivani Gerardo | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
133. | Agustin Videla Daniel | Municipalidad de Rawson | |
134. | Yelko Gomez | Panama es Cultura y Valores | |
135. | Nahuel Mendez Marcelo | Municipalidad de Rawson | |
136. | Javier Velardez Leandro | Municipalidad de Pocito | 21:55 |
137. | Sergio Aguirre | Municipalidad de Rawson | |
138. | Leonardo Cobarrubia | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
139. | Javier Melivilo Juan | Municipalidad de Pocito | 32:15 |
140. | Efrain Rosero Nixon | Team Banco Guayaquil-Ekwador | 34:49 |
141. | Fernando Mendez | Uruguay | |
142. | Alejandro Duran | Chimbas Te Quiero | |
143. | Alejandro Cabrera Nicolas | ||
144. | Javier Lopez Federico | Municipalidad de Pocito | |
145. | Pedro Gordillo | Municipalidad de Rawson | |
146. | Juan Caorsi | Uruguay |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 7:41:28 |
2. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
3. | Fernando Gaviria | Movistar Team | 0:04 |
4. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
5. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | 0:06 |
6. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
7. | Oscar Sevilla | Team Medellin-EPM | |
8. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 0:10 |
9. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
10. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
11. | Enrico Zanoncello | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
12. | Gleb Syritsa | Astana Qazaqstan Team | |
13. | Attilio Viviani | Team Corratec | |
14. | Lund Andresen Tobias | Team DSM | |
15. | Nicolas Tivani German | Team Corratec | |
16. | Niklas Markl | Team DSM | |
17. | Iker Bonillo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
18. | Sam Welsford | Team DSM | |
19. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
20. | Marco Brenner | Team DSM | |
21. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
22. | Felipe Martinez Daniel | Ineos Grenadiers | |
23. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | |
24. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
25. | Angel Lopez Miguel | Team Medellin-EPM | |
26. | David Pita Cristian | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
27. | Alexander Konychev | Team Corratec | |
28. | Wilson Haro | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
29. | Albert Torres | Movistar Team | |
30. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
31. | Filippo Magli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
32. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
33. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
34. | Steff Cras | TotalEnergies | |
35. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
36. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
37. | Smith Rivera Brandon | Ineos Grenadiers | |
38. | Antwan Tolhoek | Trek-Segafredo | |
39. | Laureano Rosas | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
40. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
41. | Nicolas Paredes Cesar | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
42. | Mathias Vacek | Trek-Segafredo | |
43. | Augusto Rubio Einer | Movistar Team | |
44. | Carlos Messineo Leandro | Chimbas Te Quiero | |
45. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
46. | Pablo Dotti Juan | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
47. | Alberto Gutierrez Carlos | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
48. | Alan Jousseaume | TotalEnergies | |
49. | Vicente Rojas | Chile | |
50. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | |
51. | Ezequiel Navarrete Maximiliano | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
52. | Iversby Hvideberg Jonas | Team DSM | |
53. | Mattia Pinazzi | Włochy | |
54. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
55. | Brayan Sanchez | Team Medellin-EPM | |
56. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | |
57. | Fabio Duarte | Team Medellin-EPM | |
58. | Alexander Gil Angel | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
59. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | |
60. | Jens Reynders | Israel-Premier Tech | |
61. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
62. | Franco Buchanan | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | |
63. | Mateo Kalejmann | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
64. | Oier Lazkano | Movistar Team | |
65. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
66. | Emiliano Ibarra | Gremios por el Deporte – Cutral Co | |
67. | Daniel Diaz Rodrigo | Municipalidad de Rawson | |
68. | Ricardo Escuela | Municipalidad de Pocito | |
69. | Ernesto Jamaica Javier | Team Medellin-EPM | |
70. | Antonio Fagundez Eric | Uruguay | |
71. | Mattia Petrucci | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
72. | Kevin Vermaerke | Team DSM | |
73. | Maximiliano Richeze | Argentyna | 0:30 |
74. | Carlos Salgueiro | APHotels and Resorts-Tavira | |
75. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
76. | Vinicius Rangel Costa | Movistar Team | |
77. | Martin Lopez Harold | Astana Qazaqstan Team | |
78. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
79. | Manlio Moro | Włochy | 0:33 |
80. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 0:36 |
81. | Simone Bevilacqua | EOLO-Kometa | 1:03 |
82. | Mauricio Dominguez | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | 1:04 |
83. | Stefano Gandin | Team Corratec | 1:13 |
84. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | 1:15 |
85. | Delio Fernandez | APHotels and Resorts-Tavira | 1:34 |
86. | Benjamin Quinteros Alexis | Team Banco Guayaquil-Ekwador | 1:41 |
87. | Cristhian Montoya | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
88. | Franklin Archibold | Panama es Cultura y Valores | |
89. | Lukas Dundic | Argentyna | 1:46 |
90. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | |
91. | Nicolas Traico | Gremios por el Deporte – Cutral Co | 1:50 |
92. | Victor Ocampo | Team Medellin-EPM | 2:01 |
93. | Venceslau Fernandes | APHotels and Resorts-Tavira | |
94. | Emiliano Ruiz Hugo Nestor | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | |
95. | Robin Jurado Christofer | Panama es Cultura y Valores | 2:07 |
96. | Exequiel Quintana Hector | Chile | 2:27 |
97. | Manuele Tarozzi | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 2:45 |
98. | Maximiliano Snihur | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | 2:47 |
99. | Antonio Strah Alex | Panama es Cultura y Valores | |
100. | Manuel Lira | Chile | |
101. | Emiliano Contreras | Chimbas Te Quiero | |
102. | Luis Rodriguez Jose | Chile | 2:53 |
103. | German Lopez Franco | Argentyna | 3:07 |
104. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 3:13 |
105. | Bolivar Espinoza | Panama es Cultura y Valores | 3:22 |
106. | Ruben Ramos | Municipalidad de Pocito | 3:34 |
107. | Simone Raccani | EOLO-Kometa | 3:38 |
108. | Alessandro Santaromita | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 3:42 |
109. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
110. | Bredio Ruiz | Panama es Cultura y Valores | 3:45 |
111. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 3:48 |
112. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | 4:16 |
113. | Alejandro Quilci | Gremios por el Deporte – Cutral Co | 4:31 |
114. | Abel Richeze Mauro | Chimbas Te Quiero | 5:17 |
115. | Roderick Asconeguy | Uruguay | 5:22 |
116. | Mauricio Paez | Gremios por el Deporte – Cutral Co | 5:25 |
117. | Martin Reyes Jose | Municipalidad de Pocito | 5:35 |
118. | Pablo Sevilla Diego | EOLO-Kometa | 7:10 |
119. | Francjasco Lamon | Włochy | 7:25 |
120. | Rafael Lourenco | APHotels and Resorts-Tavira | 7:41 |
121. | Tomas Contte | Argentyna | 8:20 |
122. | Liam Bertazzo | Włochy | 8:26 |
123. | Fabien Grellier | TotalEnergies | 9:11 |
124. | Ruben Simao | ||
125. | Davide Boscaro | Włochy | 11:18 |
126. | Michele Scartezzini | Włochy | |
127. | Omar Mendez Marcos | Argentyna | 11:52 |
128. | Francisco Kotsakis | Chile | 11:53 |
129. | Estefano Martinez Wladimir | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | 14:02 |
130. | Matias Tivani Gerardo | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | 14:16 |
131. | Agustin Videla Daniel | Municipalidad de Rawson | 14:22 |
132. | Omar Juarez Daniel | Agrupación Virgen de Fatima-San Juan Biker Motos | 16:04 |
133. | Ignacio Rodriguez Juan | Argentyna | 16:06 |
134. | Yelko Gomez | Panama es Cultura y Valores | |
135. | Nahuel Mendez Marcelo | Municipalidad de Rawson | 17:12 |
136. | Sergio Aguirre | Municipalidad de Rawson | 25:40 |
137. | Javier Velardez Leandro | Municipalidad de Pocito | 26:41 |
138. | Leonardo Cobarrubia | Sindicato de Empleados Publicos of San Juan | 27:03 |
139. | Javier Melivilo Juan | Municipalidad de Pocito | 34:16 |
140. | Pedro Gordillo | Municipalidad de Rawson | 36:50 |
141. | Efrain Rosero Nixon | Team Banco Guayaquil-Ekwador | |
142. | Fernando Mendez | Uruguay | |
143. | Alejandro Cabrera Nicolas | Chile | |
144. | Javier Lopez Federico | Municipalidad de Pocito | 38:34 |
145. | Alejandro Duran | Chimbas Te Quiero | |
146. | Juan Caorsi | Uruguay | 41:00 |
Martek
25 stycznia 2023, 15:55 o 15:55
Richeze nigdy nie wygrał etapu Giro d’Italia.