Gravelowe Mistrzostwa Świata 2022. Złoto Pauline Ferrand-Prevot

Pauline Ferrand-Prevot

Francuzka Pauline Ferrand-Prevot została we włoskiej Cittadelli mistrzynią świata w kolarstwie gravelowym.

Srebrny medal wywalczyła Szwajcarka Sina Frei, a podium uzupełniła Włoszka Chiara Teocchi.

Mistrzostwa rozegrane zostały w regionie Wenecja Euganejska, a zawodniczki pokonały dystans niespełna 140 kilometrów, z czego około 70 procent prowadziło drogami nieutwardzonym.

Ostatnie kilkadziesiąt kilometrów razem przejechały Sina Frei, Chiara Teocchi, Pauline Ferrand-Prevot i Jade Treffeisen (Niemcy). Druga grupa nie traciła wiele, cały czas około minuty, jednak żadna z rywalek nie dołączyła już do czołówki.

Czwórka powalczyła między sobą dopiero w samej końcówce, oderwały się Frei i Ferrand-Prevot, a na finiszu więcej sił zachowała faworyzowana przed startem Francuzka.

Wyniki Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Gravelowym 2022 (UGS) - wyścig kobiet, Vicenza - Cittadella (139,2 km):