Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) zdobył czwarty etap Wyścigu Dookoła Danii, Postnord Danmark Rundt.
Za Belgiem na mecie w Skive zameldował się Sasha Weemaes (Sport Vlaanderen–Baloise), etapowe podium zaś zamknął Ethan Vernon (Quick–Step Alpha Vinyl). Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) finiszował jako dziewiąty.
Liderem imprezy pozostał Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers).
W przedostatnim dniu wyścigu kolarze wykonali jedną wielką pętlę po Jutlandii. Cała trasa liczyła 167 kilometrów i była nieco pofałdowana, lecz nie stanowiła szczególnego wyzwania.
Po starcie mnożyły się ataki z peletonu, w akcję dni chcieli zabrać się m.in. Stanisław Aniolkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Kraksę zanotował za to Egan Bernal (Ineos Grenadiers). Przez pierwsze pół godziny średnia prędkość wynosiła niemal 54 kilometry na godzinę.
Dopiero na dojeździe do drugiej premii górskiej dnia, Floutrup, uformowała się właściwa ucieczka. Załapał się do niej Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), podobnie jak Ludovic Robert (Bingoal Pauwels Sauces WB), André Drege (Team Coop), Emil Toudal, (BHS – PL Beton Bornholm), Mads Andersen (Team ColoQuick) i Magnus Henneberg (Dania). Po chwili do czołówki dokręcił również Rasmus Bøgh Wallin (Restaurant Suri – Carl Ras). Siódemka kolarzy odjechała ledwie na dwie minuty, a ich przewaga zaczęła maleć na ostatnich 70 kilometrach.
55 kilometrów przed metą momentami dochodziło do prób rozszarpania stawki na rantach. Te, choć nieskuteczne, pomogły jeszcze bardziej zniwelować stratę do czołówki – zmalała ona do poziomu kilkudziesięciu sekund. Uciekinierzy zdołali nieco odjechać, na minutę, lecz ich los wydawał się przesądzony. 20 kilometrów przed kreską kontakt stracili Andersen i Wallin, z peletony dociągnął za to Jonas Rutsch (EF Education-EasyPost). 12 kilometrów przed metą ruszył Drege, pozostali zawodnicy tymczasem zostali wchłonięci. Norweg ostatecznie skapitulował na początku ostatniej z trzech 7-kilometrowych rund.
Na ostatnich kilometrach samotnie ruszył jeszcze Magnus Cort Nielsen (EF Education-EasyPost), jednak jego ruch nie przyniósł zbyt wielu efektów. Pod czerwonym trójkątem jako pierwszy zjawił się rozpędzony peleton.
Z równowagi niektórych wybił błąd popełniony przez jednego z zawodników w pociągu Jumbo-Visma, który skomplikował ponadto sytuację Olava Kooija. Nic za to nie stracił jadący obok pociąg Alpecin-Deceuninck, na którego końcu kręcił Jasper Philipsen. Belg wyprzedził w końcówce broniącego honoru holenderskiego zespołu Christophe’a Laporte i sięgnął po pewne zwycięstwo.
Wyniki 4. etapu PostNord Danmark Rundt 2022 (2.Pro), Skive - Skive (167,3 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 3:35:54 |
2. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
3. | Ethan Vernon | Quick-Step Alpha Vinyl | |
4. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
5. | Nicklas Amdi Pedersen | Dania | |
6. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | |
7. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | |
8. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | |
9. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
10. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
11. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | |
12. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
13. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
14. | Nils Lau Nyborg Broge | BHS-PL Beton Bornholm | |
15. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
16. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
17. | Kasper Andersen | Dania | |
18. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | |
19. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
20. | Andreas Stokbro | Team Coop | |
21. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
22. | Rasmus Søjberg Pedersen | BHS-PL Beton Bornholm | |
23. | Olav Hjemsaeter | Team Coop | |
24. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
25. | Jeppe Aaskov Pallesen | Team ColoQuick | |
26. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
27. | Matias Malmberg | Team ColoQuick | |
28. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
29. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
30. | Mads Wurtz Schmidt | Israel-Premier Tech | |
31. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | |
32. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
33. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | |
34. | Casper Pedersen | Team DSM | |
35. | Lasse Norman Hansen | Uno-X Pro Cycling Team | |
36. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
37. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
38. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
39. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | |
40. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
41. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | |
42. | Zdenek Stybar | Quick-Step Alpha Vinyl | |
43. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | |
44. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
45. | Mathias Bregnhoj | Riwal Cycling Team | |
46. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
47. | Jacob Eriksson | Riwal Cycling Team | |
48. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | |
49. | Joshua Gudnitz | Team ColoQuick | |
50. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | |
51. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | |
52. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
53. | Enrico Zanoncello | Bardiani-CSF-Faizanè | |
54. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
55. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
56. | Tomasz Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | |
57. | Frederik Wandahl | Dania | |
58. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
59. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | |
60. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | |
61. | Frederik Bjørn Sorensen | Team ColoQuick | |
62. | Michael Morkov | Quick-Step Alpha Vinyl | |
63. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 00:08 |
64. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | 00:00 |
65. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
66. | Josef Cerny | Quick-Step Alpha Vinyl | |
67. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
68. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
69. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
70. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | |
71. | Gustav Frederik Dahl | Dania | |
72. | Eirik Lunder | Team Coop | |
73. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
74. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 00:40 |
75. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:43 |
76. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 00:54 |
77. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:00 |
78. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 01:30 |
79. | Frederik Muff | Team ColoQuick | |
80. | Magnus Bak Klaris | Restaurant Suri-Carl Ras | |
81. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 01:42 |
82. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:53 |
83. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk | 01:59 |
84. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | |
85. | Adam de Vos | Human Powered Health | |
86. | Martin Toft Madsen | BHS-PL Beton Bornholm | |
87. | Nikolaj Mengel | BHS-PL Beton Bornholm | |
88. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
89. | Chad Haga | Human Powered Health | |
90. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | |
91. | Leon Heinschke | Team DSM | 02:29 |
92. | Alexander Salby | Riwal Cycling Team | 02:39 |
93. | Anders Foldager | Dania | 04:52 |
94. | Rasmus Bøgh Wallin | Restaurant Suri-Carl Ras | |
95. | Magnus Henneberg | Dania | |
96. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
97. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
98. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
99. | Oliver Knudsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
100. | Mads Ostergaard Kristensen | Team ColoQuick | |
101. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
102. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
103. | Frederik Rodenberg | Team DSM | |
104. | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | |
105. | Karl Patrick Lauk | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
106. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
107. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
108. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | |
109. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
110. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
111. | Andre Drege | Team Coop | |
112. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | |
113. | Tom Scully | EF Education-EasyPost | |
114. | Sebastian Langeveld | EF Education-EasyPost | |
115. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 05:00 |
116. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
117. | Mads Andersen | Team ColoQuick | 06:13 |
118. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
119. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | 14:07:34 |
2. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
3. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 00:03 |
4. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 00:15 |
5. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
6. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 00:16 |
7. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 00:21 |
8. | Josef Cerny | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:24 |
9. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
10. | Lasse Norman Hansen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:25 |
11. | Casper Pedersen | Team DSM | 00:29 |
12. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | 00:30 |
13. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:32 |
14. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | 00:34 |
15. | Mads Wurtz Schmidt | Israel-Premier Tech | 00:35 |
16. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:37 |
17. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | 00:40 |
18. | Nicklas Amdi Pedersen | Dania | 00:41 |
19. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 00:42 |
20. | Mathias Bregnhoj | Riwal Cycling Team | 00:44 |
21. | Joshua Gudnitz | Team ColoQuick | |
22. | Nils Lau Nyborg Broge | BHS-PL Beton Bornholm | 00:46 |
23. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:51 |
24. | Zdenek Stybar | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:57 |
25. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | 01:01 |
26. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:03 |
27. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:04 |
28. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
29. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 01:05 |
30. | Frederik Wandahl | Dania | 01:06 |
31. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:07 |
32. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | 01:09 |
33. | Michael Morkov | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:11 |
34. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
35. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | 01:12 |
36. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 01:14 |
37. | Jeppe Aaskov Pallesen | Team ColoQuick | 01:21 |
38. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | |
39. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 01:22 |
40. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:26 |
41. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 01:27 |
42. | Andreas Stokbro | Team Coop | 01:28 |
43. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:30 |
44. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:32 |
45. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | 01:39 |
46. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 01:43 |
47. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 01:46 |
48. | Jacob Eriksson | Riwal Cycling Team | 01:48 |
49. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 02:01 |
51. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 02:06 |
52. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | 02:12 |
53. | Kasper Andersen | Dania | |
54. | Olav Hjemsaeter | Team Coop | 02:14 |
55. | Tomasz Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | 02:17 |
56. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | 02:54 |
57. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:13 |
58. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:38 |
59. | Matias Malmberg | Team ColoQuick | 04:10 |
60. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 04:26 |
61. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | 04:43 |
62. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:02 |
63. | Nikolaj Mengel | BHS-PL Beton Bornholm | 05:23 |
64. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:11 |
65. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | 06:18 |
66. | Rasmus Bøgh Wallin | Restaurant Suri-Carl Ras | 06:23 |
67. | Frederik Rodenberg | Team DSM | 06:33 |
68. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 06:40 |
69. | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | 07:24 |
70. | Rasmus Søjberg Pedersen | BHS-PL Beton Bornholm | 09:45 |
71. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 09:49 |
72. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 10:21 |
73. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 10:22 |
74. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | 10:31 |
75. | Frederik Bjørn Sorensen | Team ColoQuick | 10:33 |
76. | Gustav Frederik Dahl | Dania | 10:43 |
77. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | 10:45 |
78. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 10:55 |
79. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 11:49 |
80. | Chad Haga | Human Powered Health | 11:55 |
81. | Oliver Knudsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 11:58 |
82. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 12:07 |
83. | Ethan Vernon | Quick-Step Alpha Vinyl | 12:45 |
84. | Alexander Salby | Riwal Cycling Team | 13:20 |
85. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 13:34 |
86. | Sebastian Langeveld | EF Education-EasyPost | 13:36 |
87. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 13:42 |
88. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | 13:46 |
89. | Eirik Lunder | Team Coop | 13:54 |
90. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 14:04 |
91. | Frederik Muff | Team ColoQuick | 14:10 |
92. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk | 14:37 |
93. | Martin Toft Madsen | BHS-PL Beton Bornholm | 14:45 |
94. | Magnus Bak Klaris | Restaurant Suri-Carl Ras | |
95. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 15:04 |
96. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 15:49 |
97. | Karl Patrick Lauk | Bingoal Pauwels Sauces WB | 15:50 |
98. | Leon Heinschke | Team DSM | 16:19 |
99. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | 16:31 |
100. | Andre Drege | Team Coop | 16:43 |
101. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 16:44 |
102. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 17:46 |
103. | Tom Scully | EF Education-EasyPost | 17:55 |
104. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 18:01 |
105. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 18:33 |
106. | Adam de Vos | Human Powered Health | 18:34 |
107. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 18:37 |
108. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | 18:42 |
109. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | 19:18 |
110. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 20:57 |
111. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 20:58 |
112. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 21:28 |
113. | Mads Ostergaard Kristensen | Team ColoQuick | 24:26 |
114. | Enrico Zanoncello | Bardiani-CSF-Faizanè | 24:47 |
115. | Magnus Henneberg | Dania | 27:37 |
116. | Anders Foldager | Dania | 29:19 |
117. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 29:56 |
118. | Mads Andersen | Team ColoQuick | 37:20 |
119. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | 39:06 |
Olav Kooij z pierwszym etapem Grand Touru. Jan Jackowiak wygrał we Włoszech. Demi Vollering wygrała wyścig Itzulia Women. Wiadomości i…
Zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2024. 14 maja (wtorek): Pompeje – Cusano Mutri (142 km ⭐️⭐️⭐️).
Olav Kooij triumfował w Neapolu, na mecie dziewiątego etapu Giro d’Italia, kończącego pierwszy tydzień zmagań we włoskim Grand Tourze. Drugi…
"Majka wykonał świetną robotę", mówi po zwycięstwie na Prati di Tivo Tadej Pogacar. Mischa Bredewold znowu najlepsza w Itzulia Women.…
Zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia 2024. 12 maja (niedziela): Avezzano – Neapol (214 km ⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.