Davide Ballerini (Quick-Step Alpha Vinyl), po finiszu z głównej grupy, wygrał w Couvin czwarty etap wyścigu Tour de Wallonie.
Włoch pokonał na finiszu Jose Joaquina Rojasa (Movistar Team) i Rui Oliveirę (UAE Team Emirates).
Liderem pozostał Australijczyk Robert Stannard (Alpecin-Deceuninck).
Wyniki 4. etapu Ethias Tour de Wallonie 2022 (2.Pro), Durbuy - Couvin (200,8 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | 5:10:12 |
2. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
3. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
4. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
5. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty-Gobert | |
6. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
7. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
8. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
9. | Axel Laurance | B&B Hotels-KTM | |
10. | Sep Vanmarcke | Israel-Premier Tech | |
11. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
12. | Romain Hardy | Team Arkea Samsic | |
13. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
14. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
15. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
16. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | |
17. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
18. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
19. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
20. | Nico Denz | Team DSM | |
21. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
22. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
23. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | |
24. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | |
25. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
26. | Will Barta | Movistar Team | |
27. | Guillaume Martin | Cofidis | |
28. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
29. | Loic Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
30. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
31. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | |
32. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
33. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
34. | Jesus Herrada | Cofidis | |
35. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | |
36. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
37. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
38. | Oier Lazkano | Movistar Team | |
39. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 00:08 |
40. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 00:33 |
41. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 00:39 |
42. | Pim Ronhaar | Baloise-Trek Lions | |
43. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
44. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | 00:47 |
45. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 01:29 |
46. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis | |
47. | Axel Zingle | Cofidis | 01:40 |
48. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | |
49. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
51. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | |
52. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
53. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | |
54. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
55. | Romain Combaud | Team DSM | |
56. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | |
57. | Kevin Vauquelin | Team Arkea Samsic | |
58. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
59. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | |
60. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
61. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
62. | Jose Herrada | Cofidis | |
63. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | |
64. | François Bidard | Cofidis | |
65. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
66. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | 02:19 |
67. | Yentl Bekaert | Baloise-Trek Lions | |
68. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
69. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | |
70. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | |
71. | Miguel Heidemann | B&B Hotels-KTM | 04:34 |
72. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
73. | Eddy Fine | Cofidis | |
74. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 07:01 |
75. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | |
76. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
77. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
78. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
79. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
80. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
81. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
82. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | |
83. | Alastair Mackellar | Israel-Premier Tech | |
84. | Stijn Steels | Quick-Step Alpha Vinyl | |
85. | Jeroen Eyskens | Tarteletto-Isorex | |
86. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | |
87. | Aime de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
88. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
89. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
90. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | |
91. | Jacob Relaes | Tarteletto-Isorex | |
92. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | |
93. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Deceuninck | |
94. | Sebastien Grignard | Lotto Soudal | |
95. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | |
96. | Benjamin Declercq | Team Arkea Samsic | |
97. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
98. | Chris Lawless | TotalEnergies | |
99. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
100. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
101. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
102. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | |
103. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
104. | Casper Pedersen | Team DSM | |
105. | Joel Suter | UAE Team Emirates | |
106. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | |
107. | Quentin Jauregui | B&B Hotels-KTM | |
108. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
109. | Marc Brustenga | Trek-Segafredo | |
110. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
111. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
112. | Remy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
113. | Arnaud de Lie | Lotto Soudal | |
114. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
115. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions | |
116. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | |
117. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions | |
118. | Julien Vermote | Alpecin-Deceuninck | 08:44 |
119. | Thibau Nys | Baloise-Trek Lions | 09:19 |
120. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | |
121. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
122. | Dimitri Claeys | Intermarche-Wanty-Gobert | |
123. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
124. | Lorrenzo Manzin | TotalEnergies | 11:49 |
125. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 12:51 |
126. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 14:06 |
127. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | |
128. | Tim Naberman | Team DSM | |
129. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | 18:08:35 |
2. | Loic Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:04 |
3. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 00:06 |
4. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:08 |
5. | Guillaume Martin | Cofidis | 00:11 |
6. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 00:20 |
7. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 00:22 |
8. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 00:28 |
9. | Jesus Herrada | Cofidis | 00:29 |
10. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 00:32 |
11. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 00:37 |
12. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | 00:40 |
13. | Oier Lazkano | Movistar Team | 00:49 |
14. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:52 |
15. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | 01:35 |
16. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:45 |
17. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | 02:26 |
18. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 02:43 |
19. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 02:58 |
20. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:51 |
21. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | 03:59 |
22. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 05:57 |
23. | Alex Aranburu | Movistar Team | 08:13 |
24. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | 08:27 |
25. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty-Gobert | 08:35 |
26. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 08:49 |
27. | Romain Hardy | Team Arkea Samsic | 09:03 |
28. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 09:11 |
29. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 09:19 |
30. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 09:24 |
31. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | |
32. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | 09:36 |
33. | Sep Vanmarcke | Israel-Premier Tech | |
34. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 09:40 |
35. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | 09:59 |
36. | Pim Ronhaar | Baloise-Trek Lions | 10:00 |
37. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | 10:03 |
38. | Jose Herrada | Cofidis | 10:43 |
39. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | 10:53 |
40. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | |
41. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 10:54 |
42. | Romain Combaud | Team DSM | 11:27 |
43. | François Bidard | Cofidis | 11:33 |
44. | Kevin Vauquelin | Team Arkea Samsic | 11:36 |
45. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 11:48 |
46. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | 11:53 |
47. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 12:09 |
48. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | 12:12 |
49. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 12:15 |
50. | Will Barta | Movistar Team | 12:50 |
51. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 13:00 |
52. | Axel Laurance | B&B Hotels-KTM | 13:04 |
53. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 13:37 |
54. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | 13:45 |
55. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | 13:50 |
56. | Nico Denz | Team DSM | 14:29 |
57. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | 14:51 |
58. | Eddy Fine | Cofidis | 14:59 |
59. | Jorge Arcas | Movistar Team | 15:33 |
60. | Sergio Samitier | Movistar Team | 15:41 |
61. | Axel Zingle | Cofidis | 15:59 |
62. | Quentin Jauregui | B&B Hotels-KTM | 16:08 |
63. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 16:12 |
64. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 16:14 |
65. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 16:30 |
66. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 16:33 |
67. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | 16:48 |
68. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | |
69. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Deceuninck | 16:57 |
70. | Jacob Relaes | Tarteletto-Isorex | 17:01 |
71. | Jeroen Eyskens | Tarteletto-Isorex | 17:04 |
72. | Benjamin Declercq | Team Arkea Samsic | 17:06 |
73. | Miguel Heidemann | B&B Hotels-KTM | 17:08 |
74. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | 17:26 |
75. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
76. | Remy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | 18:01 |
77. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 19:01 |
78. | Arnaud de Lie | Lotto Soudal | 19:20 |
79. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 19:37 |
80. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 21:07 |
81. | Casper Pedersen | Team DSM | 21:18 |
82. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 21:28 |
83. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | 21:39 |
84. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
85. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 22:10 |
86. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 22:11 |
87. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | 22:45 |
88. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 22:58 |
89. | Johan Jacobs | Movistar Team | 23:07 |
90. | Aime de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 23:16 |
91. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 23:38 |
92. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 23:57 |
93. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | 24:06 |
94. | Thibau Nys | Baloise-Trek Lions | 24:38 |
95. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 25:07 |
96. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 25:48 |
97. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 28:13 |
98. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | 28:35 |
99. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
100. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 29:10 |
101. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 29:32 |
102. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
103. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | 29:33 |
104. | Joel Suter | UAE Team Emirates | 29:59 |
105. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 31:03 |
106. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | 31:25 |
107. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 32:23 |
108. | Chris Lawless | TotalEnergies | 32:49 |
109. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 34:15 |
110. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 34:49 |
111. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | 34:53 |
112. | Alastair Mackellar | Israel-Premier Tech | 35:00 |
113. | Sebastien Grignard | Lotto Soudal | 35:09 |
114. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | 36:04 |
115. | Julien Vermote | Alpecin-Deceuninck | 36:36 |
116. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | 40:10 |
117. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 40:39 |
118. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 41:09 |
119. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 41:54 |
120. | Stijn Steels | Quick-Step Alpha Vinyl | 42:50 |
121. | Dimitri Claeys | Intermarche-Wanty-Gobert | 43:00 |
122. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis | 43:28 |
123. | Marc Brustenga | Trek-Segafredo | 44:10 |
124. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | 45:07 |
125. | Yentl Bekaert | Baloise-Trek Lions | 46:33 |
126. | Lorrenzo Manzin | TotalEnergies | 47:20 |
127. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions | 48:56 |
128. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions | 49:07 |
129. | Tim Naberman | Team DSM | 53:41 |