Małopolski Wyścig Górski 2022: etap 3. Jonas Rapp bierze wszystko

Niemiec Jonas Rapp wygrał na Przehybie ostatni odcinek i klasyfikację generalną Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

27-latek z ekipy Hrinkow Advarics Cycleang w finale okazał się o 2 sekundy lepszy od drużynowego kolegi, Austriaka Rainera Kepplingera. Trzeci, ze stratą 27 sekund, przyjechał Czech Jakub Otruba (Elkov-Kasper), a czwarty Artur Sowiński (Voster ATS Team).

Rapp odjechał z grupy lidera na ostatnich 4 kilometrach wspinaczki i zdołał uciec prowadzącemu od pierwszego etapu Walterowi Calzoniemu. Włoch finiszował szósty, ale nie zdołał obronić koszulki lidera.

W klasyfikacji generalnej Niemiec na podium stanął przed Kepplingerem i Otrubą. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Sowiński, który uplasował się na czwartym miejscu.

Trzeci etap zmagań w Małopolsce prowadził z Jabłonki w kierunku Starego Sącza. Kolarze na 122-kilometrowym odcinku pokonywali trzy górskie premie: Przełęcz Knurowską (63 km), Gaboń (115 km) oraz finałową wspinaczkę na Przehybę (6,7 km; 8,6%).

PEŁNE WYNIKI (.pdf)

Wyniki 3. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2022 (2.2), Jabłonka - Przehyba (125 km):