Marta Lach druga w Thüringen Ladies Tour

Marta Lach

Marta Lach zajęła drugie miejsce w niemieckim wyścigu LOTTO Thüringen Ladies Tour (2.Pro).

Polka ścigająca się w niemieckiej ekipie Ceratizit-WNT po sześciu dniach zmagań uległa tylko Australijce Alexandrze Manly (BikeExchange-Jayco), która wygrał cztery z sześciu etapów. Podium wyścigu dopełniła Holenderka Femke Gerritse (Parkhotel Valkenburg).

25-letnia Polka zmagania zaczęła od szóstego miejsca, a na kolejnych etapach trzy razy walczyła o zwycięstwo, zajmując miejsca drugie (etapy 3. i 6.) i trzecie (etapy 4. i 5.).

Lach przed ostatnim etapem do prowadzącej Australijki traciła 31 sekund, ale udanie walczyła na lotnym finiszu i na mecie. Polkę wyprowadziła Maria Giulia Confalonieri, a była mistrzyni Polski wcześnie rozpoczęła sprint na wąskich uliczkach Altenburga. Manly nie dała się ograć i na brukowanej nawierzchni przypieczętowała zwycięstwo w wyścigu.

Dałam z siebie wszystko, aby wygrać, ale Alexandra okazała się za mocna. Jestem bardzo wdzięczna ekipie, która świetnie pracowała na mnie przez cały tydzień. Drugie miejsce w generalce mnie cieszy, po raz pierwszy w karierze stoję na podium takiej etapówki