Kolumbijczyk Santiago Buitrago (Bahrain Victorious) wygrał w Lavarone siedemnasty etap Giro d’Italia.
22-letni zawodnik po udanej ucieczce samotnie dojechał na metę, o 35 sekund wyprzedzając Holendra Gija Leemreize (Jumbo-Visma). Trzecie miejsce wywalczył Jan Hirt (Intermarche-Wanty-Gobert).
W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Ekwadorczyk Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).
Siedemnastego dnia Giro d’Italia alpejska próba liczyła 168 kilometrów, a drugą część trasy urozmaicały trzy bardzo strome podejścia. Kolarzy na starcie Ponte di Legno przywitały opady deszczu. Początek prowadził pod Passo di Tonale (8,7 km; 6,4%), a po długim zjeździe kolarze skręcali na Giovo (82 km przed metą; 5,9 km; 6,8%, maks. 13%, kat. 3). W finale organizatorzy przygotowali wspinaczki na Passo del Vetriolo (34 km przed metą; 11,8 km; 7,7%, maks. 12%, kat. 1) oraz Monterovere (7,9 km przed metą; 7,9 km; 9,9%, maks. 15%, kat. 1).
Przeprawa przez Passo di Tonale pomogła w szybkim zorganizowaniu akcji dnia. Najpierw odskoczyli Felix Gall (AG2R Citroën), Hugh Carthy (EF Education-EasyPost), Attila Valter (Groupama-FDJ) i Thymen Arensman (Team DSM), do których dojechali na zjeździe wczorajszy bohater Jan Hirt, Rein Taaramae (obaj Intermarche-Wanty-Gobert), Nicolas Prodhomme (AG2R Citroën), Santiago Buitrago (Bahrain Victorious), Luca Covili, Filippo Zana (obaj Bardiani-CSF), Mathieu van der Poel (Alpecin Fenix), Guillaume Martin (Cofidis), Simone Ravanelli (Drone Hopper), Diego Andres Camargo (EF Education-EasyPost), Lorenzo Fortunato (EOLO- Kometa), Koen Bouwmann, Gijs Leemreize, Sam Oomen (wszyscy Jumbo-Visma), Antonio Pedrero (Movistar), Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl), Damien Howson (BikeExchange-Jayco) i Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), a na końcu również David De La Cruz (Astana Qazaqstan) i Diego Rosa (EOLO-Kometa).
Za pierwszą przełęczą nieco rozpogodziło się. Peleton, prowadzony przez Ineos Grenadiers, początkowo odpuścił 25-osobową grupę na 3 minuty, a po pierwszej górskiej premii, Giovo (82 km przed metą; 5,9 km; 6,8%, maks. 13%, kat. 3), zrobiło się 6 minut.
Van der Poel, Gall, Martin i Covi odskoczyli od czołówki przed lotnią premią w Pergine Valsugana (46 km przed metą). U podnóża Passo del Vetriolo (34 km przed metą; 11,8 km; 7,7%, maks. 12%, kat. 1) zameldowali się z przewagą minuty nad drugą grupą i blisko 7 minut nad peletonem.
Stroma przełęcz zmieniła układ czołówki. Odpadł Covi, a na kole Carthy’ego dołączyli Hirt, Buitrago, Bouwmann, i Leemreize. Tempo grupy zasadniczej zwiększyli na podjeździe kolarze Bahrain Victorious, zbliżając się na 5 minut.
Zjazd najszybciej pokonali Leemreize i Van der Poel. Dwójka Holendrów na lotnej premii w Caldonazzo (18 km przed metą) miała w zapasie 1:13. Przed nimi pozostała ściana Monterovere (7,9 km przed metą; 7,9 km; 9,9%, maks. 15%, kat. 1).
Tu wnuk Raymonda Poulidora od razu, metr po metrze, zaczął zyskiwać nad Leemreize. Nieco dalej Carthy, znów z przyklejonymi Hirtem i Buitrago, na powrót starał się zredukować różnicę, lecz tym razem nie szło Brytyjczykowi to tak sprawnie.
Van der Poel zaczął w końcu płacić za włożony wysiłek. Leemreize wyprzedził go 11,5 kilometra przed metą. Do 22-latka zaczął jednak niebezpiecznie zbliżać się Buitrago.
W grupie lidera pozostali tylko Richard Carapaz, Richie Porte (Ineos Grenadiers), Jay Hindley (Bora-hansgrohe), Mikel Landa i Wout Poels (Bahrain Victorious). Landa zaatakował, odjeżdżając z liderem i wiceliderem wyścigu.
Buitrago dopadł Holendra kilkaset metrów przed górską premią i zdążył jeszcze mu odskoczyć. Kolumbijczyk otworzył sobie drzwi do etapowego zwycięstwa. Zachował więcej sił, powiększając znacznie przewagę na dojeździe do mety.
Grupa lidera na mecie zameldowała się razem, aczkolwiek Hindley i Carapaz uciekli nieco Landzie na finiszu.
Wyniki 17. etapu Giro d’Italia 2022 (2.UWT), Ponte di Legno – Lavarone (168 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 4:27:41 |
2. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 00:35 |
3. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:28 |
4. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
5. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 02:53 |
6. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
7. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 02:57 |
8. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 02:59 |
9. | Guillaume Martin | Cofidis | |
10. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
11. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 03:02 |
12. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 03:06 |
13. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 03:23 |
14. | João Almeida | UAE Team Emirates | 04:03 |
15. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 04:54 |
16. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 04:56 |
17. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | 05:01 |
18. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 05:20 |
19. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 05:21 |
20. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
21. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
22. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
23. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 05:25 |
24. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 05:50 |
25. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 08:01 |
26. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 09:18 |
27. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | 09:39 |
28. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 11:14 |
29. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
30. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 11:35 |
31. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
32. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
33. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
34. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
35. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
36. | Thymen Arensman | Team DSM | 11:43 |
37. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 14:45 |
38. | Will Barta | Movistar Team | 14:47 |
39. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 14:49 |
40. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
41. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | |
42. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
43. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
44. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
45. | Domen Novak | Bahrain Victorious | |
46. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 16:31 |
47. | Anthony Perez | Cofidis | |
48. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 17:58 |
49. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
50. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 19:41 |
51. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
52. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
53. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | |
54. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | |
55. | Romain Combaud | Team DSM | |
56. | Callum Scotson | Team BikeExchange-Jayco | |
57. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 20:17 |
58. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 20:38 |
59. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | 21:31 |
60. | Chris Hamilton | Team DSM | 21:35 |
61. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
62. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 21:52 |
63. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
64. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 22:00 |
65. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 23:58 |
66. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
67. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | |
68. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
69. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
70. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
71. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
72. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | |
73. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 24:05 |
74. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 24:57 |
75. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | 24:58 |
76. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 25:06 |
77. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 26:33 |
78. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 27:06 |
79. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
80. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
81. | Oier Lazkano | Movistar Team | |
82. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 27:14 |
83. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 27:54 |
84. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 31:17 |
85. | Remy Rochas | Cofidis | |
86. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
87. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
88. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
89. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | |
90. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
91. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | |
92. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | |
93. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange-Jayco | |
94. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
95. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
96. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
97. | Davide Villella | Cofidis | |
98. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
99. | Aime de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
100. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
101. | Nico Denz | Team DSM | |
102. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
103. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
104. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
105. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 32:07 |
106. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
107. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | 33:05 |
108. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
109. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 34:50 |
110. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
111. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
112. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
113. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
114. | Alberto Dainese | Team DSM | |
115. | Jenthe Biermans | Israel-Premier Tech | |
116. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
117. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
118. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | |
119. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
120. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | |
121. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | |
122. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
123. | Davide Cimolai | Cofidis | |
124. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
125. | Wesley Kreder | Cofidis | |
126. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
127. | Clement Davy | Groupama-FDJ | |
128. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
129. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | |
130. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | |
131. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
132. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
133. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
134. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
135. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
136. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
137. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | |
138. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | |
139. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
140. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
141. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | 37:26 |
142. | Bert van Lerberghe | Quick-Step Alpha Vinyl | |
143. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | |
144. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | |
145. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
146. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 38:19 |
147. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
148. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
149. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
150. | Simone Consonni | Cofidis | |
151. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
152. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 38:34 |
153. | Andrii Ponomar | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 39:17 |
DNF | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | |
DNF | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 73:19:40 |
2. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 00:03 |
3. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 01:05 |
4. | João Almeida | UAE Team Emirates | 01:54 |
5. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | 05:48 |
6. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 06:19 |
7. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 07:12 |
8. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 07:13 |
9. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 12:27 |
10. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | 12:30 |
11. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 17:03 |
12. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 17:46 |
13. | Thymen Arensman | Team DSM | 19:13 |
14. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 20:15 |
15. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | 23:57 |
16. | Guillaume Martin | Cofidis | 25:52 |
17. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 29:23 |
18. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 30:52 |
19. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 35:04 |
20. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 35:41 |
21. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 48:15 |
22. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 54:59 |
23. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 59:18 |
24. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 1:02:53 |
25. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 1:03:48 |
26. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 1:05:36 |
27. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:09:34 |
28. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 1:09:45 |
29. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:22:34 |
30. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 1:31:54 |
31. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 1:41:28 |
32. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:42:00 |
33. | Chris Hamilton | Team DSM | 1:46:28 |
34. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 1:46:46 |
35. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:47:00 |
36. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 1:47:06 |
37. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 1:49:22 |
38. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 1:51:08 |
39. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | 1:57:02 |
40. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 1:59:33 |
41. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 2:00:01 |
42. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 2:01:36 |
43. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 2:03:18 |
44. | Domen Novak | Bahrain Victorious | 2:03:28 |
45. | Martijn Tusveld | Team DSM | 2:05:14 |
46. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:06:08 |
47. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 2:07:36 |
48. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 2:13:43 |
49. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | 2:13:47 |
50. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 2:14:11 |
51. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:19:42 |
52. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 2:20:15 |
53. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 2:24:46 |
54. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 2:24:48 |
55. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:29:35 |
56. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 2:30:49 |
57. | Jorge Arcas | Movistar Team | 2:31:05 |
58. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 2:33:40 |
59. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | 2:35:36 |
60. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 2:38:28 |
61. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 2:40:08 |
62. | Davide Villella | Cofidis | 2:40:44 |
63. | Will Barta | Movistar Team | 2:41:06 |
64. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 2:45:42 |
65. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:46:20 |
66. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 2:47:46 |
67. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 2:51:41 |
68. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 2:52:51 |
69. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 2:53:01 |
70. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | 2:56:14 |
71. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 2:56:58 |
72. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 2:58:49 |
73. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 3:00:11 |
74. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 3:00:26 |
75. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 3:01:14 |
76. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 3:04:56 |
77. | Remy Rochas | Cofidis | 3:09:10 |
78. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 3:09:32 |
79. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | 3:12:23 |
80. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | 3:12:32 |
81. | Callum Scotson | Team BikeExchange-Jayco | 3:12:58 |
82. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | 3:14:42 |
83. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 3:15:02 |
84. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | 3:17:35 |
85. | Anthony Perez | Cofidis | 3:20:30 |
86. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 3:22:46 |
87. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 3:25:59 |
88. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | 3:26:28 |
89. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 3:30:36 |
90. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 3:32:12 |
91. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | 3:32:13 |
92. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 3:32:30 |
93. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 3:37:33 |
94. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 3:37:39 |
95. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 3:39:52 |
96. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 3:47:35 |
97. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 3:49:47 |
98. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 3:49:56 |
99. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 3:49:57 |
100. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 3:52:47 |
101. | Romain Combaud | Team DSM | 3:53:32 |
102. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | 3:53:52 |
103. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 3:55:52 |
104. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange-Jayco | 3:56:42 |
105. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 4:00:10 |
106. | Oier Lazkano | Movistar Team | 4:06:49 |
107. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 4:07:56 |
108. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | 4:08:04 |
109. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 4:11:13 |
110. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | 4:13:36 |
111. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | 4:14:27 |
112. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 4:15:01 |
113. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:16:32 |
114. | Aime de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 4:17:32 |
115. | Andrii Ponomar | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 4:18:49 |
116. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:19:15 |
117. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 4:19:32 |
118. | Nico Denz | Team DSM | 4:22:20 |
119. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 4:24:24 |
120. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 4:25:08 |
121. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 4:26:33 |
122. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
123. | Simone Consonni | Cofidis | 4:29:45 |
124. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 4:32:18 |
125. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | 4:33:40 |
126. | Alberto Dainese | Team DSM | 4:35:05 |
127. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 4:38:19 |
128. | Jenthe Biermans | Israel-Premier Tech | 4:40:17 |
129. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 4:41:52 |
130. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 4:42:13 |
131. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 4:42:48 |
132. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 4:44:48 |
133. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 4:47:36 |
134. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 4:47:56 |
135. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 4:49:40 |
136. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | 4:52:51 |
137. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 4:54:45 |
138. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 5:02:42 |
139. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 5:03:08 |
140. | Davide Cimolai | Cofidis | 5:03:41 |
141. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 5:04:36 |
142. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 5:06:00 |
143. | Wesley Kreder | Cofidis | 5:06:08 |
144. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | 5:07:55 |
145. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 5:11:42 |
146. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 5:12:45 |
147. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 5:13:35 |
148. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 5:24:20 |
149. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | 5:28:41 |
150. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | 5:31:17 |
151. | Bert van Lerberghe | Quick-Step Alpha Vinyl | 5:33:25 |
152. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | 5:40:40 |
153. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 5:52:04 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 238 |
2. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | 121 |
3. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 117 |
4. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 96 |
5. | Alberto Dainese | Team DSM | 81 |
6. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 72 |
7. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 70 |
8. | Simone Consonni | Cofidis | 67 |
9. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 55 |
10. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 53 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 218 |
2. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 103 |
3. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 94 |
4. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 74 |
5. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 74 |
6. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 71 |
7. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 65 |
8. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 57 |
9. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 47 |
10. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 42 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | UAE Team Emirates | 73:21:34 |
2. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 10:33 |
3. | Thymen Arensman | Team DSM | 17:19 |
4. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 18:21 |
5. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 28:58 |
6. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:07:40 |
7. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:20:40 |
8. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 1:45:06 |
9. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 1:45:12 |
10. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 1:47:28 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Bahrain Victorious | 20:10:02 | |
2. | Bora-hansgrohe | 00:14 | |
3. | Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux | 52:38 | |
4. | Ineos Grenadiers | 1:02:03 | |
5. | Astana Qazaqstan Team | 1:43:14 | |
6. | Trek-Segafredo | 1:45:27 | |
7. | UAE Team Emirates | 2:13:27 | |
8. | Jumbo-Visma | 2:27:17 | |
9. | Team BikeExchange-Jayco | 2:37:43 | |
10. | Movistar Team | 2:48:13 | |
11. | Team DSM | 2:57:33 | |
12. | AG2R Citroën Team | 4:39:08 | |
13. | EOLO-Kometa | 4:43:17 | |
14. | EF Education-EasyPost | 4:46:00 | |
15. | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:48:53 | |
16. | Cofidis | 4:55:06 | |
17. | Quick-Step Alpha Vinyl | 7:11:42 | |
18. | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 7:15:54 | |
19. | Alpecin-Fenix | 8:40:42 | |
20. | Groupama-FDJ | 8:57:42 | |
21. | Lotto Soudal | 9:20:34 | |
22. | Israel-Premier Tech | 11:09:54 |