Thomas De Gendt (Lotto Soudal) zwyciężył na ósmym etapie Giro d’Italia i odniósł drugie w karierze etapowe zwycięstwo we włoskim wyścigu.
Belg swoje zwycięstwo zdobył po finiszu z czteroosobowej grupki, 10 lat po pierwszym sukcesie na “Corsa Rosa”, odniesionym na Passo dello Stelvio.
Drugie miejsce za Belgiem zajął Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizanè), zaś jako trzeci finiszował Jorge Arcas (Movistar Team).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Hiszpan Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo). Dzięki jeździe w ucieczce awans na czwarte miejsce zaliczył Guillaume Martin (Cofidis).
Sobotnia rywalizacja na Giro d’Italia zaczynała się i kończyła w trzecim największym mieście Włoch. Pagórkowata trasa prowadziła po rundach wokół podjazdu pod Monte di Procida (2,1 km; 6%, maks. 11%, kat. 4), pokonywanego czterokrotnie, w tym po raz ostatni ponad 30 kilometrów przed metą, do której prowadził pofałdowany odcinek po ulicach Neapolu.
Fakt, iż etap sprzyjał ucieczce, nadał dynamiki pierwszej części ścigania. Po szybkim początku w pierwszej grupie ostatecznie znalazło się 21 zawodników, w tym tracący cztery minuty w klasyfikacji generalnej Guillaume Martin (Cofidis), Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Biniam Girmay (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), Wout Poels (Bahrain Victorious), Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Mattias Skjelmose (Trek-Segafredo), Mauro Schmid (Quick-Step Alpha Vinyl Team) i Thomas de Gendt (Lotto Soudal), a także Andrea Vendrame, Lilian Calmejane (obaj AG2R Citroën Team), Fabio Felline, Harold Tejada (obaj Astana Qazaqstan Team), Jasha Sütterlin (Bahrain Victorious), Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizanè), Simone Ravanelli, Edoardo Zardini (obaj Drone Hopper – Androni Giocattoli), Micro Maestri, Samuele Rivi (obaj EOLO-Kometa), Sylvain Moniquet, Harm Vanhoucke (obaj Lotto Soudal) i Jorge Arcas (Movistar Team).
Liczebna ucieczka szybko uzyskała ponad minutę przewagi, po czym peleton, prowadzony przez Trek-Segafredo, zaczął mocniej kontrolować różnicę czasową. De Gendt odskoczył na chwilę, chcąc zwiększyć tempo. Pociąg drużyny lidera starał się niwelować różnicę, ale z mizernym efektem. W momencie zgarnięcia przez Girmaya kompletu punktów na lotnej premii w Lago Patria (37 km) śmiałkowie jechali niemal 2:30 przed główną grupą.
Prowadzony m.in. przez Bora-hansgrohe i Bahrain Victorious peleton nie zamierzał odpuścić śmiałków i utrzymywał przewagę w okolicach 2 minut na dojeździe do rundy. Sütterlin poczekał na główną grupę na pierwszym podjeździe pod Monte di Procida, gdzie na czele pojawiły się również koszulki BikeExchange-Jayco. Sytuacja ustabilizowała się na kolejnych rundach, choć czołówka powoli odjeżdżała coraz bardziej, wypracowując sobie 3-minutową różnicę.
46 kilometrów przed metą, na niewielkiej hopce, atak w swoim stylu rozpoczął Van der Poel. Holender przez chwilę został na czele sam, jednak szybko znalazł się w towarzystwie Schmida, Girmaya i Poelsa, zaś z tyłu wściekły pościg rozpoczęli Martin i Skjelmose. Grupa połączyła się ponownie kilka kilometrów dalej, zaś w tym samym czasie kontakt z peletonem zaczęli tracić sprinterzy, w tym Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) i Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team).
Z przodu kilka sekund nad pozostałymi uciekinierami uzyskali Gabburo, Arcas, Vanhoucke, Ravanelli i De Gendt. Dwaj kolarze Lotto Soudal dyktowali tempo i Monte di Procida (34 km przed metą; 2,1 km; 6%, kat. 4) rozpoczęli niemal trzydzieści sekund przez drugą grupą. Ravanelli strzelił i pozostawił na czele czwórkę rywali, zaś mocne tempo Van der Poela dzieliło pościg. Zrywy w obu grupach pomagały powiększyć przewagę nad spokojnie jadącym peletonem, który górską premię minął prawie cztery minuty za liderami. Było to o tyle istotne, że przed etapem kręcący w drugiej grupie Martin tracił do liderującego Juan Pedro Lopeza (Trek-Segafredo) cztery minuty i sześć sekund. Peleton do pracy wziął się dopiero na wjeździe do miasta, gdy zaczęli gonić kolarze Trek-Segafredo.
Czwórka na czele zyskiwała coraz więcej, wypracowując sobie 40-sekundową przewagę. Na przedostatniej hopce aktywnie jechał Schmid, odskakując razem z Van der Poelem, Poelsem, Martinem i Girmayem. Mimo ich współpracy, piątka nie była w stanie zbliżyć się do czołówki, głównie za sprawą piekielnie mocnej pracy De Gendta. Różnica utrzymywała się na poziomie 40 sekund, a poważnie maleć zaczęła dopiero na ulicach Neapolu, na ostatnich 10 kilometrach.
Niespodziewanie 8 kilometrów przed metą z peletonu zaatakował Lennard Kämna (Bora-hansgrohe), za którym podążył jadący w różowej koszulce lidera Giro d’Italia Lopez, zaś dwa kilometry dalej z drugiej grupy nieskutecznie przyspieszył Schmid. Na zjeździe z kolei odjechali Van der Poel i Girmay, ruszając za jadącą tuż przed nimi liderującą czwórką.
Przewaga malała na ulicach Neapolu, na nadmorskim bulwarze goniąca dwójka miała liderów cały czas w zasięgu wzroku, jednak nie zdołała ich złapać. O losach etapu niespodziewanie zadecydował sprint z czteroosobowej grupki. Pierwszy ruszył De Gendt i zdobył wyraźną przewagę, której nie utracił już do końca.
Do spóźnionych o 15 sekund Van der Poela i Girmaya dociągnął jeszcze Schmid, zaś Martin i Poels przejechali kreskę 33 sekund po triumfatorach. Peleton ukończył ściganie 3:33 po triumfatorze.
Originally tweeted by Giro d’Italia (@giroditalia) on 14 May 2022, 15:34.
Wyniki 8. etapu Giro d'Italia 2022 (2.UWT), Neapol – Neapol (153 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 3:32:53 |
2. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
3. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
4. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:04 |
5. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:15 |
6. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | |
7. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | |
8. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 00:33 |
9. | Guillaume Martin | Cofidis | |
10. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 02:56 |
11. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
12. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
13. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 03:02 |
14. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 03:15 |
15. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | 03:22 |
16. | Simone Consonni | Cofidis | 03:33 |
17. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
18. | Loic Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
19. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
20. | Thymen Arensman | Team DSM | |
21. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
22. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
23. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
24. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
25. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
26. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
27. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
28. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
29. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
30. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
31. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
32. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | |
33. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
34. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
35. | Davide Villella | Cofidis | |
36. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | |
37. | Romain Bardet | Team DSM | |
38. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
39. | Andrii Ponomar | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
40. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
41. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | |
42. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | |
43. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
44. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
45. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
46. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
47. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
48. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
49. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
50. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
51. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
52. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
53. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
54. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
55. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
56. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
57. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
58. | Valerio Conti | Astana Qazaqstan Team | |
59. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
60. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
61. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
62. | Remy Rochas | Cofidis | |
63. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
64. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
65. | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | |
66. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | |
67. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
68. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
69. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
70. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
71. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
72. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
73. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
74. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
75. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
76. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
77. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
78. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
79. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
80. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
81. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | |
82. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
83. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
84. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
85. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
86. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 04:14 |
87. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
88. | Chris Hamilton | Team DSM | |
89. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 04:47 |
90. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 06:02 |
91. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 06:10 |
92. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:12 |
93. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
94. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
95. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange-Jayco | 06:37 |
96. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | 07:18 |
97. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
98. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
99. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
100. | Will Barta | Movistar Team | |
101. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
102. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
103. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
104. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 07:27 |
105. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 08:39 |
106. | Domen Novak | Bahrain Victorious | 08:42 |
107. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 08:54 |
108. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | |
109. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
110. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
111. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | |
112. | Anthony Perez | Cofidis | 09:10 |
113. | Wesley Kreder | Cofidis | |
114. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
115. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
116. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 09:24 |
117. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
118. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 10:05 |
119. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
120. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | |
121. | Davide Cimolai | Cofidis | |
122. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | |
123. | Callum Scotson | Team BikeExchange-Jayco | |
124. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | |
125. | Aime de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
126. | Alberto Dainese | Team DSM | 11:42 |
127. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
128. | Oier Lazkano | Movistar Team | 12:13 |
129. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
130. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
131. | Clement Davy | Groupama-FDJ | |
132. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
133. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 12:31 |
134. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
135. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 13:30 |
136. | Jenthe Biermans | Israel-Premier Tech | |
137. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
138. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | |
139. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | |
140. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
141. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
142. | Nico Denz | Team DSM | |
143. | Romain Combaud | Team DSM | |
144. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
145. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
146. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
147. | Rüdiger Selig | Lotto Soudal | |
148. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
149. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | |
150. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
151. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
152. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
153. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | |
154. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
155. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
156. | Cees Bol | Team DSM | |
157. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
158. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
159. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
160. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
161. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
162. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
163. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
164. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | 14:07 |
165. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | |
166. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | |
167. | Bert van Lerberghe | Quick-Step Alpha Vinyl | |
DNS | Simon Carr | EF Education-EasyPost |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 32:15:31 |
2. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 00:38 |
3. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:58 |
4. | Guillaume Martin | Cofidis | 01:06 |
5. | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | 01:42 |
6. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:47 |
7. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 01:55 |
8. | João Almeida | UAE Team Emirates | 01:58 |
9. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 02:00 |
10. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 02:04 |
11. | Romain Bardet | Team DSM | 02:06 |
12. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
13. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 02:15 |
14. | Thymen Arensman | Team DSM | |
15. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 02:16 |
16. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 02:18 |
17. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 02:19 |
18. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 02:20 |
19. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:23 |
20. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | 02:27 |
21. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 02:32 |
22. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:37 |
23. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 02:39 |
24. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 02:43 |
25. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 03:05 |
26. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 03:14 |
27. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 03:16 |
28. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 04:14 |
29. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | 04:16 |
30. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 04:33 |
31. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 05:19 |
32. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 05:40 |
33. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 05:53 |
34. | Davide Villella | Cofidis | 06:05 |
35. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 06:48 |
36. | Remy Rochas | Cofidis | 07:04 |
37. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 07:25 |
38. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 07:54 |
39. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | 10:13 |
40. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 12:29 |
41. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 12:39 |
42. | Chris Hamilton | Team DSM | 12:45 |
43. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 14:16 |
44. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 14:18 |
45. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 14:22 |
46. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 15:37 |
47. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 16:35 |
48. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 17:11 |
49. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 17:59 |
50. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 18:09 |
51. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | 18:20 |
52. | Jorge Arcas | Movistar Team | 18:31 |
53. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 19:15 |
54. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | 20:04 |
55. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | 21:46 |
56. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 22:16 |
57. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 22:42 |
58. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 26:01 |
59. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 26:22 |
60. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 29:21 |
61. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 30:23 |
62. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 30:39 |
63. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 31:00 |
64. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 31:14 |
65. | Valerio Conti | Astana Qazaqstan Team | 31:33 |
66. | Domen Novak | Bahrain Victorious | 31:58 |
67. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 32:25 |
68. | Martijn Tusveld | Team DSM | 33:13 |
69. | Will Barta | Movistar Team | 33:48 |
70. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 33:58 |
71. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 34:03 |
72. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 34:36 |
73. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 35:43 |
74. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 35:57 |
75. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 37:14 |
76. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 37:17 |
77. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 38:53 |
78. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | 39:01 |
79. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 39:08 |
80. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | 41:09 |
81. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 41:23 |
82. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 41:46 |
83. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 44:24 |
84. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | 45:19 |
85. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 45:25 |
86. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 45:36 |
87. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | 46:29 |
88. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 46:34 |
89. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 48:47 |
90. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 48:51 |
91. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 48:57 |
92. | Anthony Perez | Cofidis | 49:45 |
93. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 50:15 |
94. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | 52:30 |
95. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 52:49 |
96. | Callum Scotson | Team BikeExchange-Jayco | 52:59 |
97. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 53:02 |
98. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange-Jayco | 53:44 |
99. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 53:55 |
100. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 55:07 |
101. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 55:09 |
102. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | 55:11 |
103. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 55:53 |
104. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 56:25 |
105. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 56:28 |
106. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 56:47 |
107. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 58:38 |
108. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty-Gobert | 59:04 |
109. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | 59:51 |
110. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 59:59 |
111. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 1:02:14 |
112. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | 1:03:52 |
113. | Loic Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:04:42 |
114. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | 1:04:52 |
115. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 1:05:11 |
116. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 1:08:52 |
117. | Simone Consonni | Cofidis | 1:09:25 |
118. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:09:27 |
119. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 1:11:30 |
120. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 1:12:06 |
121. | Oier Lazkano | Movistar Team | 1:12:07 |
122. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:12:14 |
123. | Andrii Ponomar | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 1:12:51 |
124. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 1:13:02 |
125. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 1:14:06 |
126. | Aime de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:14:15 |
127. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 1:14:55 |
128. | Romain Combaud | Team DSM | 1:15:15 |
129. | Davide Cimolai | Cofidis | 1:15:57 |
130. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 1:16:15 |
131. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:16:27 |
132. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:16:37 |
133. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 1:16:51 |
134. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 1:17:36 |
135. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 1:18:45 |
136. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 1:19:13 |
137. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:19:48 |
138. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | 1:20:11 |
139. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 1:20:23 |
140. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 1:20:45 |
141. | Jenthe Biermans | Israel-Premier Tech | 1:21:23 |
142. | Alberto Dainese | Team DSM | 1:21:34 |
143. | Wesley Kreder | Cofidis | 1:23:09 |
144. | Cees Bol | Team DSM | |
145. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 1:23:28 |
146. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | 1:23:29 |
147. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:23:30 |
148. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 1:23:51 |
149. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | 1:24:11 |
150. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:24:54 |
151. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 1:24:55 |
152. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 1:26:18 |
153. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | |
154. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 1:26:49 |
155. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 1:27:32 |
156. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 1:28:16 |
157. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 1:29:56 |
158. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | 1:31:51 |
159. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 1:35:47 |
160. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | 1:37:09 |
161. | Nico Denz | Team DSM | 1:37:45 |
162. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:38:06 |
163. | Rüdiger Selig | Lotto Soudal | 1:39:22 |
164. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 1:40:54 |
165. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:43:04 |
166. | Bert van Lerberghe | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:43:21 |
167. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:44:02 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 147 |
2. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty-Gobert | 120 |
3. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | 78 |
4. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 72 |
5. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | 54 |
6. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 54 |
7. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 51 |
8. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 45 |
9. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 43 |
10. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 38 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 68 |
2. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 43 |
3. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 27 |
4. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 25 |
5. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 20 |
6. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 18 |
7. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 18 |
8. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 12 |
9. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 11 |
10. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 9 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 32:15:31 |
2. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:47 |
3. | João Almeida | UAE Team Emirates | 01:58 |
4. | Thymen Arensman | Team DSM | 02:15 |
5. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 02:18 |
6. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 03:05 |
7. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 03:14 |
8. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 04:14 |
9. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 05:19 |
10. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 06:48 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 96:49:05 | |
2. | Trek-Segafredo | 00:51 | |
3. | Bora-hansgrohe | 01:01 | |
4. | Bahrain-Victorious | 01:04 | |
5. | Jumbo-Visma | 02:01 | |
6. | Ineos Grenadiers | 04:22 | |
7. | Team BikeExchange-Jayco | 04:27 | |
8. | Movistar Team | 07:05 | |
9. | Cofidis | 09:27 | |
10. | Astana Qazaqstan Team | 10:07 | |
11. | UAE Team Emirates | 12:03 | |
12. | Team DSM | 12:11 | |
13. | EF Education-EasyPost | 17:54 | |
14. | EOLO-Kometa | 41:22 | |
15. | AG2R Citroën Team | 41:42 | |
16. | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:03:39 | |
17. | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 1:20:59 | |
18. | Alpecin-Fenix | 1:32:36 | |
19. | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 1:43:31 | |
20. | Lotto Soudal | 1:56:17 | |
21. | Groupama-FDJ | 2:28:36 | |
22. | Izrael-Premier Tech | 2:49:05 |