Matthew Walls (Bora-Hansgrohe) po finiszu z całego peletonu wygrał 105. edycję klasyku Gran Piemonte.
Drugie miejsce zajął były mistrz Europy Giacomo Nizzolo (Qhubeka-NextHash), który przegrał o pół długości roweru. Podium uzupełnił Olav Kooij (Jumbo-Visma).
Trasa tegorocznej edycji wyścigu o długości 168 kilometrów sprzyjała sprinterom. Na drodze między miasteczkiem Rocca Canavese, a Borgosesią organizatorzy zaplanowali tylko jedną wspinaczkę La Serra (60,3 km; 6,5 km; 5,3%).
20 kilometrów przed metą niegroźny upadek zaliczył Olav Kooij, który zahaczył o fragment wysepki.
W peletonie długo trwały przepychanki sprinterskich pociągów, jednak żaden zespół nie potrafił przejąć kontroli na dłużej.
Przy wjeździe na ostatni kilometr prowadzenie przejęli kolarze Jumbo-Visma. Doszło do małego zamieszenia przy zwężeniu drogi. Z marzeniami o zwycięstwie musieli się pożegnać lokalni bohaterowie: Sonny Colbrelli (Bahrain Victorious) i Elia Vivani (Cofidis), którzy zostali zablokowani przez innych zawodników.
Brytyjczyk Walls umiejętnie przesiadł się na koło jednego z kolarzy Emiratów i rozpoczął finisz w idealnym momencie. Nizzolo był minimalnie szybszy na ostatnich metrach, ale przez gorsze ustawienie nie zbliżył się do zwycięzcy wyścigu. Podium uzupełnił pechowiec Kooij, który ruszył odrobinę za późno.
🎥 Mille metri ad altissima velocità. Ecco l'ultimo emozionante chilometro della GranPiemonte presented by @eolo_it 2021!
🎥 1,000 metres at very high speed. Here is the last exciting kilometre of the GranPiemonte presented by @eolo_it 2021#GranPiemonte pic.twitter.com/q8FD8i1s1T
— GranPiemonte (@GranPiemonte) October 7, 2021
Wyniki Gran Piemonte 2021 (1.Pro), Rocca Canavese - Borgosesia (168 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 3:34:47 |
2. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | |
3. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
4. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
5. | Biniam Ghirmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | |
6. | Jakub Mareczko | Vini Zabù | |
7. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
8. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | |
9. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | |
10. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
11. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | |
12. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
13. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
14. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | |
15. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
16. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
17. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
18. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
19. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | |
20. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
21. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
22. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | Luca Colnaghi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
24. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
25. | Samuele Zambelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
26. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | |
27. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
28. | Enrico Zanoncello | Bardiani-CSF-Faizanè | |
29. | Antonio Puppio | Team Qhubeka NextHash | |
30. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
31. | Edo Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
32. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
33. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
34. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 00:13 |
35. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
36. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
37. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
38. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
39. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
40. | Filippo Conca | Lotto Soudal | |
41. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
42. | Ricardo Tosin | Vini Zabù | |
43. | Manuel Belletti | EOLO-Kometa | |
44. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
45. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | |
46. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | |
47. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
48. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | |
49. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
50. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | 00:22 |
51. | Victor Campenaerts | Team Qhubeka NextHash | |
52. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | |
53. | Emil Vinjebo | Team Qhubeka NextHash | |
54. | Stijn Daemen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
55. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
56. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
57. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
58. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
59. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
60. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
61. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
62. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
63. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
64. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
65. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 00:31 |
66. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
67. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | |
68. | Jeremy Bellicaud | Intermarche-Wanty-Gobert | |
69. | Hugo Toumire | Cofidis, Solutions Crédits | |
70. | Jokin Aranburu | Euskaltel-Euskadi | |
71. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
72. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
73. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
74. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | |
75. | Davide Martinelli | Astana-Premier Tech | |
76. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
77. | Steff Cras | Lotto Soudal | |
78. | Leonardo Marchiori | Androni Giocattoli-Sidermec | |
79. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
80. | Mattia Frapporti | EOLO-Kometa | |
81. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
82. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
83. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
84. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
85. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
86. | Keegan Swirbul | Rally Cycling | |
87. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
88. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | |
89. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
90. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
91. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
92. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
93. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
94. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
95. | Luca Coati | Team Qhubeka NextHash | |
96. | Rodrigo Contreras | Astana-Premier Tech | |
97. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
98. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
99. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | |
100. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
101. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
102. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
103. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù | |
104. | Emerson Oronte | Rally Cycling | |
105. | Santiago Buitrago | Bahrain-Victorious | |
106. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
107. | Marco Frapporti | Vini Zabù | |
108. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
109. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
110. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
111. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 00:52 |
112. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 01:01 |
113. | Gregorio Ferri | Vini Zabù | |
114. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
115. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
116. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
117. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
118. | Nathan Brown | Rally Cycling | |
119. | Alastair Mackellar | Israel Start-Up Nation | 01:12 |
120. | Luke Plapp | Ineos Grenadiers | 01:19 |
121. | Stephen Williams | Bahrain-Victorious | |
122. | Ben King | Rally Cycling | |
123. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
124. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | |
125. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | |
126. | Michel Hessmann | Jumbo-Visma | 01:24 |
127. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 02:07 |
128. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:44 |
129. | Davide Orrico | Vini Zabù | 03:16 |
130. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
131. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 04:50 |
132. | Marc Soler | Movistar Team | |
133. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | 05:28 |
134. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 09:04 |
135. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | |
136. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka NextHash | 09:30 |